Domů » Na dřevo jenom s kvalitní sekyrou. Jakou vybrat?

Na dřevo jenom s kvalitní sekyrou. Jakou vybrat?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
sekyra na dřevo

Lidé žijící v malých vesničkách nebo v lesích jsou v souladu s přírodou mnohem více než ti žijící uprostřed betonových pevností velkoměst. Uprostřed velké metropole budete jenom těžko potřebovat ostrý nůž nebo nabroušenou sekyru, abyste pokáceli strom, jímž byste večer zatopili. Na mnoha vesnicích je to ale denním chlebem. Dejte sbohem starým nástrojům po prarodičích a dejte šanci moderním materiálům a super ostrým ostřím.

Kvůli pandemii koronaviru se více lidí uzavřelo na samoty, chaty či do vesnických domků, kde pracují home office a po večerech se starají o danou nemovitost. Krbová kamna a krby jdou zase do módy. Pohled na oheň táhne.

Přečtěte si také článek, jak zvládat stres nebo o nejlepších knihách na téma seberozvoje.

Jakou značku sekyrek si vybrat?

Mezi laickou i odbornou veřejností jsou velice oblíbené sekerky Hultafors. Tyto prvotřídní nástroje jsou po celém světě známé svou jedinečnou kvalitou a prvotřídní odolností. Mohou se pyšnit ručním kováním ve švédském městě Hults Bruk. Tady se sekery vyrábí již přes 300 let, takže místní kováři mohou profitovat z více než dlouhé tradice a mnohaletých zkušeností. Ručně kovaná sekera Hultafors by neměla chybět v žádné dřevorubecky založené rodině, protože s tímto nástrojem půjde kácení stromů snadno.

Malé sekery jsou ideální na výlety

V portfoliu firmy Hultafors zaujímají překvapivě velkou část malé sekerky, které jsou ideální na použití při stanování, výletech do přírody nebo na lov. Samozřejmostí je ručně kovaná švédská ocel, jež mimochodem patří k těm nejlepším na světě. Hmotnost hlavy nepřesahuje 500 gramů, díky čemuž je tato sekera praktická a nebude vás nijak enormně tížit při celodenních terénních pochodech. Snadno ji totiž uložíte do batohu nebo si ji můžete připnout na opasek. 

Pozornost byla při výrobě věnována i topůrku. Na jeho vytvoření bylo použito dřevo ořechovce bílého. Je ergonomicky tvarované, a navíc je napuštěné lněným olejem. Tato sekera je dodávána včetně elegantního, a hlavně praktického krytu na ostří, které je precizně nabroušené i vyleštěné. Díky tomu je sekera ihned po vybalení připravena k použití.

Každý muž by měl mít svůj nůž

Dnes už je tato věta pouhým výstřelem do neznáma, ale v letech minulých skutečně platila. Každý muž měl při opasku nebo v kapse svůj nůž. Ten mu pomáhal při všech činnostech, ať už v práci nebo v lese či na lovu. Firma Hultafors dbá na tradici, a proto má v nabídce prvotřídní zálesácký nůž s protiskluzovou rukojetí, který je vhodný pro všechny náročné úkoly v přírodě. 

Odolné poutko skryje celou čepel, a navíc disponuje i malou kapsičkou na křesadlo pro případ, že byste si chtěli udělat uprostřed cesty táborák. Nákup pily na dřevo můžete klidně spojit s pořízením kvalitní sekerky a nože. Tím pádem budete mít doma vše potřebné jak pro zpracování dřeva, tak pro případ lovu.

Prvotřídnímu ostří se nemůže nic vyrovnat. Sekerky a nože Hultafors patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete v tomto segmentu trhu naleznout.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz