Domů » TOP 7: Nejlepší účesy, které omladí

TOP 7: Nejlepší účesy, které omladí

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
účes

Kdo by nechtěl vypadat mladší, že? Kromě estetických zázraků, které si můžete nechat udělat v různých kosmetických centrech, lze omládnout také make-upem, outfitem, ale i účesem. Jaké zvolit, abyste vypadali mladší?

Jak lze přirozeně omládnout

Stárneme všichni, bez výjimky. Někdo sice stárne pomaleji, ale i tak na sobě pociťuje určité změny. Namísto injekcí s látkami, které zamezí vráskám zkuste udělat co nejvíce pro to, abyste si mladistvý vzhled zachovali. Například používejte přírodní kosmetiku, která v sobě obsahuje vše, co vaše pleť potřebuje, či doplňky stravy na pleť. Jestliže chcete mládí podpořit ještě něčím jiným, můžete zkusit úpravy zvenčí – make-up, outfit nebo účes.

Make-up

Líčení vám může jednoduše pomoct zachovat si trochu toho mládí. Je ale třeba, abyste některé kroky ze své rutiny vyřadili, jinak by vám totiž mohli dopomoct k opačnému efektu. Abyste vypadali mladší, držte se při líčení následujících kroků:

 • vyhněte se tmavým stínům,
 • zvýrazněte lehce obočí,
 • používejte tvářenku,
 • noste světlejší rtěnky,
 • aplikujte rozjasňovač.

Outfit

Starší generace se většinou nerada adaptuje na aktuální trendy, ale to je právě škoda. Neznamená to, že byste neměli nosit vše, co je zrovna v módě, ale některé kousky raději nechejte doma. Do outfitu zakomponujte své oblíbené oblečení, něco nového a hlavně se zaměřte na to, abyste to stále byli vy. Když se budete vy cítit skvěle, budete tak i vypadat. Zkuste třeba:

 • vysoké kalhoty,
 • lacláče,
 • neutrální barvy,
 • teplákovky,
 • středně dlouhé šaty,
 • overaly.

Účes

Posledním tipem jsou účesy, které vám změní vzhled hlavně díky tomu, že odhalí či zahalí určité části obličeje. To, jaký účes vám sluší zjistíte na základě typologie obličeje, který pojmenovává několik druhů obličeje – ke každému z nich se hodí jiný účes, protože má každý jiný záměr. Pojďme se detailněji podívat na ty účesy, které vás omladí.

7 Nejlepších účesů, které omladí

Vlasy dokáží člověka úplně proměnit, proto je dobré vědět, co vám sluší. Stejně tak důležitá je i barva, která se ve starším věku doporučuje spíše světlejší než tmavší. Ve stáří totiž vlasy šednou, tudíž, když si necháte vlasy ztmavit, budou vás dělat starší. Co se týče účesu, doporučujeme následující.

1. Mikádo

Zkrácení vlasů vás vždy udělá o trochu mladší. Je mnoho způsobů, jakým lze mikádo sestříhat – s ofinou, bez ofiny, po ramena, pod uši, symetrické i asymetrické. Ať už zvolíte jakékoliv, všechny budou vypadat skvěle. Toužíte-li po mladším vzhledu, pak volte spíše mikáda delší, tudíž k ramenům nebo těsně nad ně. Nenechte si stříhat ostré konce, ale raději volte asymetrický tvar a hustší efekt. Dokonce i vlnité vlasy budou v takovém účesu vypadat dobře.

účes
Mikádo je nejen praktický účes, ale také omlazuje.

2. Asymetrická ofina

Ofina pár let ubere, jen je třeba, aby byla asymetrická, tedy nebyla střižena v jedné rovině. Další výhodou tohoto účesu je to, že zakrývá čelo, tudíž vrásky na tomto místě nebudou viditelné. Zkuste si ji nechat sestříhat tak, aby byla provzdušněná, měla delší okraje a dosahovala délky alespoň po obočí. Je pak na vás, jestli ji budete nosit do stran, přes celé čelo nebo bude prosvítat do obličeje.

3. Dlouhé prostříhané vlasy

Ani ve starším věku se nemusíte delších vlasů bát. Cokoliv pod prsa vám bude slušet, pokud bude mít váš účes vrstvy. Jedna zarovnaná délka nepůsobí tak přirozeně a nevyzdvihuje rysy vaší krásy. Když navíc dodáte účesu i plážové vlny, hned to více prokoukne. Známá herečka Jennifer Aniston nosí tento účes už několik let a je důkazem toho, že opravdu omlazuje. Ve spojení se světlými vlasy je tak celý efekt ještě viditelnější.

4. Prosvětlené vlasy

Už jsme si vysvětlovali, proč na starších ženách nevypadají tmavší vlasy dobře. Naopak, zesvětlené pramínky nechají vyniknout vašim rysům a celkově vás prozáří. Odstíny mohou být do blond, hnědé nebo zlaté. Zkuste třeba ombré, balayage nebo melír. Jestliže máte přírodně tmavé vlasy, bude to navíc velká proměna.

5. Vrstvy

Účesy v jedné délce už dávno neletí, namísto toho se nechávají stříhat vrstvy, které vlasy ozvláštní a umožní vám nosit různé délky v jednom. Stačí si určité vrstvy hodit dozadu a zepředu budou vaše vlasy vypadat tak krátké, jak chcete. Skvělé je, že vrstvit se dá každý střih, ať už kratší nebo delší.

6. Polodlouhé vlasy

Zlatá střední cesta jsou polodlouhé vlasy, tedy někde mezi prsy a rameny. Výhodou je, že je můžete nosit rozpuštěné, ale zároveň s nimi svedete slušný culík nebo drdol. Také z hlediska praktičnosti vám nebudou překážet a váš vzhled omladí.

účes
Zlatá střední cesta, kterou nic nezkazíte a sluší všem.

7. Krátké vlasy

Krátkými vlasy myslíme opravdu krátké, se kterými se nedá moc vytvářet. Slušivým účesem je například Pixie, který je krátký na zádech i po stranách hlavy a mírně delší nahoře. Součástí je také velmi krátká ofina. Kromě toho vám bude slušet také jedna strana delší než druhá, patka či viditelná ofina.

Jaké účesy nevolit

Chcete-li vypadat mladší, jsou tu také účesy, kterým byste se měli naopak vyhnout. Výše už jsme si je tak trochu uvedli, ale pojďme si to ještě zopakovat. Jaké to jsou?

Dlouhé vlasy v jedné délce

Vrstvy už jsme probrali, proto ještě jednou opakujeme, že vypadají mnohem lépe než konečky v jedné délce. Opravdu dlouhé vlasy pak ani nemusí v takovém střihu vypadat dobře, proto raději volte sestříhané délky.

účes
Dlouhé neprostříhané vlasy přenechejte mladším, nejsou navíc tak slušivé jako vrstvy.

Rovná ofina

Ofina jako přes hrnec není moc slušivá, zvláště pokud je příliš hustá nebo vysoká. Dnes frčí spíše jemnější asymetrické ofiny s delšími stranami téměř až po oči.

Krátké, ale nahoru

Krátké vlasy jsou super, ale ne v každém střihu. Pokud horní část vlasů nastylujete směrem nahoru, budete vypadat spíše starší. Raději vlasy směřujte dolů a nestříhejte je úplně na krátko.

Když zkombinujete make-up, outfit i vlasy, máte zaručeno, že omládnete, alespoň zvenčí. Pokud chcete udělat něco pro to, abyste mládli i zevnitř, užívejte doplňky stravy a starejte se o sebecvičte, používejte vhodnou kosmetiku a vyhněte se nezdravým návykům.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz