Domů » Smart home neboli Chytrá domácnost » Chytrá zásuvka či spínač

Chytrá zásuvka či spínač

autor Patrik Pilous
chytrá zásuvka
chytrá zásuvka

Chytrá zásuvka

Pokud například přestavujete barák a potřebujete na dálku ovládat určitou elektroniku nebo nechcete, aby Vaše dítko koukalo na televizi po 22:00, tak je chytrá zásuvka právě pro vás. Chytré zásuvky patří ke komponentům chytré domácnosti, které nejsou tak snadno instalovatelné, pokud si tedy nekupujete smart plug, kdy jen nasadíte tělo chytré zásuvky do zásuvky klasické. Hlavní devizou chytrých zásuvek je ovládání a případné vypínání na dálku přes připojení WiFi. Zapnutí a vypnutí můžete naplánovat podle denní doby a na přesné hodiny. Samozřejmostí je také napojení a kompatibilita s nejznámějšími chytrými centrálními systémy Google Assistant a Amazon Alexa.

Hodnocení chytrých zásuvek:
3.3/5
chytrá zásuvka

Chytré zásuvky a jejich budoucnost

Součástí nových moderních domácností budou s jistotou chytré zásuvky, které budou dokonale monitorovat spotřebu energie v domě u jednotlivých přístrojů. Také budou nejspíše fungovat jako zesilovače WiFi signálu a budou obsahovat USB, přes které bude možné dobíjet mobilní telefon či tablet.

Především pro lidi pracující z domu bude ideální rozšířený signál okolo všech zásuvek v domě. Navíc by WiFi neměla běžet stále, ale pouze po vyžádání notebookem či jiným přijímačem.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz