Domů » Smart home neboli Chytrá domácnost

Smart home neboli Chytrá domácnost

autor Patrik Pilous
smart home neboli chytrá domácnost

Smart home neboli Chytrá domácnost je koncept propojeného a automatizovaného domu, kde můžete ovládat své elektrospotřebiče na dálku pomocí smart phonu. S příchodem internetu a následně především domácí WiFi se začali objevovat také chytré spotřebiče, které můžete díky připojení efektivněji řídit na dálku přes telefon a tak optimalizovat jejich výkon. V současnosti se snaží již několik společností vytvořit nejlepší chytrou domácnost a stát se lídrem na trhu.

V jakých oblastech může chytrá domácnost pomoci nejvíce?

smart home neboli chytrá domácnost

Jak naplánovat chytrou domácnost neboli smart home?

Pokud plánujete stavět nový dům, tak byste se právě teď měli zastavit a zvážit, jestli nechcete více investovat právě do komplexního řešení smart home. Zde je ideální si načíst více detailů, jelikož komplexní řešení je poměrně drahé.

Jestliže ovšem chcete pouze částečně svůj dům modernizovat, tak stačí vždy vyměnit určitý komponent a spojení tahat pomocí signálu a WiFi. Komplexnější zásah je například odvětrávání či klimatizace, kde je stavební zásah někdy poměrně zásadní. Vyplatí se něco si o dané tématice načíst nebo si rovnou pozvat odborníka, který danou problematiku posoudí.

Chytrá domácnost a otázky, které Vás budou zajímat

Každý vidí výhody chytrých domácností někde jinde. Někdo chce především ochránit svůj majetek díky moderním technologiím, někdo chce zase především optimalizovat výdej energií a pohodu v domě.

Smart home odkazuje především na využití moderních technologií, avšak chytré domy jsou také pasivní a jejich velkou devizou je úspora nákladů. Díky chytré domácnosti a použití moderních materiálů můžete snížit náklady na energie a navíc zajistit lepší vzduch v domě.

 

Synchronizace a propojení

Řešení od jedné firmy je ideální. Skládání z různých komponentů může přinést při synchronizaci a propojení značné problémy. Je lepší pokud máte centrální řídící jednotku od té samé firmy jako ostatní přístroje. 

Chytrá domácnost propojuje všechny elektrické spotřebiče

Výsledkem dokonalé chytré domácnosti je napojení veškeré elektroniky. Bude se jednat o robotický vysavač, rolety, odvětrávání, topení, troubu, myčku, televizi, pračku, osvětlení i kávovar. 

Bezpečnostní systém obsahující kamery, kde můžete sledovat online pohyb u Vás doba, jsou samozřejmostí. Díky senzorům byste se také měli vyhnout vytopení či požáru.

Vše můžete ovládat ze svého telefonu přes WiFi nebo přes internetové připojení z druhého konce světa.

Jedna aplikace, jeden systém

Při nepromyšleném zařizování chytré domácnosti se vám může stát, že začnete používat dvě aplikace na různá zařízení. To je velké úskalí! Snažte si vše promyslet a řešit komplexně a ideálně od jedné firmy.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz