Domů » Zásadní informace z největší tuzemské investiční konference.

Zásadní informace z největší tuzemské investiční konference.

autor Patrik Pilous
0 komentářů
investiční konference

V tomto článku se dozvíte některé zajímavosti, které zazněly na Online investiční konference 2022 od společnosti XTB. Na této akci, která celkově trvala 6 a půl hodiny, prezentovalo a diskutovalo celkově 13 řečníků z české i slovenské finanční scény. Zaměřili se především na aktuální ekonomickou situaci, investování v recesi a současné příležitosti. Přinášíme Vám tedy rychlý souhrn toho nejzajímavějšího, co tato událost přinesla. Pokud Vás daná témata zaujmou, tak rozhodně doporučujeme celý záznam i s exkluzivními bonusy je dostupný na stránkách XTB.

Detaily investičních portfolií

Konference celkově obsahovala tři hlavní panelové diskuze a sedm prezentací. Obecně můžeme říct, že většina účastníků poskytla, vedle daných hlavních témat, také jejich názory na zajímavé sektory a společnosti, na které se oni sami zaměřují.

Celou akci otevřel panel Daniela Gladiše a Jaroslava Brychty. Pánové v tomto segmentu probrali současnou situaci a jejich názory na potenciální hrozby. Mimo to se oba také podělili o detaily z jejich portfolia a jejich pohled na shortování.

Co hrozí akciovému trhu?

Druhý panel, kterého se zúčastnili Jaroslav Šura, Ronald Ižip a Petr Novotný se zaměřil specificky na černé labutě, tedy potenciální nepředvídatelné hrozby pro trhy. Všichni tři řečníci zastávají spíše medvědí názory a jako potenciální hrozby zazněla Čína, Ukrajina, inflace ale také například zadluženost států. Součástí panelu byly poté i jejich rady, jak se před takovými událostmi chránit.

Jaká je makroekonomická situace?

V poslední panelové diskuzi, která zároveň ukončila celou akci, vystoupil Dominik Stroukal, Juraj Karpiš a Michal Stupavský. V tomto panelu se mluvilo hlavně o makroekonomické situaci a proč se makro stává důležitější než kdy předtím. Kromě jejich názorů na současnou potenciální recesy se pánové zaměřili na téma monetární a fiskální politiky, a to především v českém a evropském prostředí.

Tyto tři panely podpořilo již zmíněných sedm prezentací od odborníků v oboru. V této části prezentovali David Monoszon, Boris Tomčiak, Štěpán Pírko, Anna Píchová, Petr Čermák, Michal Stupavský a Dominik Stroukal. Mezi hlavní témata těchto prezentací patřily např. pasivní vs aktivní investování, makroekonomická situace a jak investovat v době recese

V prezentacích a na panelech ale zaznělo mnohem více zajímavých myšlenek, než bylo možné popsat v tomto článku. Zaměření bylo velmi široké, na své si určitě přijdou jak začátečníci, tak i ostřílení investoři. Celkový program a další informace můžete nalézt na linku ZDE. Za zmínku také stojí i nově přidané bonusy, které nebyly součástí vysílané konference. Jedná se o video na téma Sezónnost akciového obchodování, e-book TOP dividendové tituly pro boj s inflací a kurz shortování (nejen) akcií. Tyto materiály jsou dostupné všem nově založeným klientům XTB.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz