Domů » 10 tipů pro pořizování vynikajících fotografií chytrým telefonem

10 tipů pro pořizování vynikajících fotografií chytrým telefonem

autor Patrik Pilous
0 komentářů
honor50

Chytré telefony ušly dlouhou cestu, pokud jde o jejich fotografické schopnosti. Pokud máte chytrý telefon, nemusíte dnes s sebou nosit samostatný fotoaparát. Díky správným tipům můžete chytrým telefonem pořídit vynikající fotografie, které budou konkurovat fotografiím pořízeným špičkovým fotoaparátem. V tomto příspěvku na blogu probereme tipy pro pořizování vynikajících fotografií chytrým telefonem!

take-photos

10 tipů pro pořizování vynikajících fotografií smartphonem

Zde je několik tipů, jak pořizovat vynikající fotografie chytrým telefonem.

1.Používejte přirozené světlo

Pokud je to možné, snažte se při fotografování smartphonem používat přirozené světlo. Přirozené světlo dodá fotografiím jemnější a lichotivější vzhled než umělé světlo. Pokud jste v interiéru, pokuste se najít místo v blízkosti okna, abyste mohli využít přirozené světlo. A pokud jste venku, je lepší chodit ven za slunečných dnů, abyste pořídili mnoho vynikajících fotografií.

2.Používejte režim HDR

Pokud má váš chytrý telefon režim HDR (High Dynamic Range), nezapomeňte ho použít! Režim HDR pořídí několik fotografií s různou expozicí a poté je spojí do jedné fotografie. Výsledkem je fotografie, která má více detailů ve stínech a světlech. Je to skvělý způsob, jak pořídit vynikající fotografie pomocí chytrého telefonu.

3.Použijte funkci časovače

Pokud chcete vyfotografovat sebe nebo skupinu lidí, použijte funkci časovače v telefonu, abyste mohli být na fotografii i vy. Za tímto účelem jednoduše klepněte na ikonu časovače na displeji telefonu a poté zvolte, jak dlouho má časovač trvat (obvykle od dvou do deseti sekund). Časovač bude odpočítávat čas a poté automaticky pořídí vynikající fotografii. 

4. Použijte pravidlo třetin

Při rámování záběrů nezapomeňte použít pravidlo třetin. Toto pravidlo je základním vodítkem pro kompozici, které říká, že vaše fotografie by měla být rozdělena na třetiny, a to jak horizontálně, tak vertikálně. Umístěte objekt stranou nebo stranou místo do středu a zjistíte, že vaše fotografie budou mnohem zajímavější a vizuálně přitažlivější. 

5.Používejte filtry střídmě

Vzhledem k tomu, že fotografování pomocí telefonů je stále populárnější a pohodlnější , filtry se staly módou. I když filtry mohou být zábavné, měly by se používat střídmě. Příliš mnoho filtrů totiž může způsobit, že vaše fotografie budou vypadat uměle a falešně. Pokud filtry používáte, snažte se je používat s mírou, aby vaše fotografie stále vypadaly přirozeně.

6. Upravte zaostření a expozici

Většina chytrých telefonů má funkci automatického zaostřování, ale ta není vždy přesná. Pokud se chcete ujistit, že jsou vaše fotografie ostré, můžete zaostření a expozici upravit ručně. To lze provést klepnutím na obrazovku smartphonu v místě, kde chcete zaostřit. Po klepnutí na obrazovku se zobrazí žlutý čtvereček. Poté můžete posunutím prstu nahoru nebo dolů upravit expozici.

7.Najděte ideální úhel

Jedním z klíčů k pořízení vynikajících fotografií je nalezení ideálního úhlu. Někdy nemusí být nejlepší úhel nutně ten nejzřetelnější. Věnujte proto nějaký čas experimentování s různými úhly, dokud nenajdete takový, při kterém bude váš objekt vypadat dobře. Možná se budete muset trochu pohybovat, abyste našli dokonalý úhel, ale nakonec to bude stát za to!

8.Přibližte se ke svému objektu

Dalším skvělým tipem pro pořízení vynikajících fotografií je přiblížit se k fotografovanému objektu. To vám umožní zachytit více detailů a nechat objekt vyniknout. Pokud fotografujete člověka, snažte se přiblížit natolik, abyste viděli výraz jeho tváře. Pokud fotografujete krajinu, snažte se přiblížit natolik, abyste viděli jednotlivé stromy a rostliny. V současné době je možné pořizovat velmi detailní snímky chytrými telefony na trhu. Například makrofotoaparát honor 50 vám umožní objevit více krásných detailů.

honor-50

9. Upevněte svůj výstřel.

Při fotografování smartphonem jej nezapomeňte držet stabilně. To pomůže zajistit, aby vaše fotografie nebyla rozmazaná. Jedním ze způsobů, jak ustálit záběr, je držet telefon oběma rukama. Telefon můžete také opřít o nějakou plochu nebo o zeď. Kromě toho můžete také investovat do stativu, abyste mohli telefon udržet stabilně a pořídit vynikající snímky.

10. Úprava fotografií

Někdy se může stát, že se vám nepodaří pořídit uspokojivou fotografii pomocí tipů, nenechte se v tuto chvíli odradit, protože fotografie můžete upravit pomocí editačního softwaru! Úpravový software je v dnešní době stále chytřejší a chytřejší a s trochou trpělivosti můžete upravit ty nejuspokojivější fotografie! Pokud jste již navíc pořídili uspokojivé fotografie mobilním telefonem, může vám editační software také pomoci, aby byly fotografie ještě dokonalejší.

Závěr

S rozvojem technologií a stále dokonalejším fotografováním pomocí chytrých telefonů můžete vzít svůj chytrý telefon kamkoli a pořizovat krásné fotografie. Existuje mnoho technik, které vám pomohou pořídit skvělé fotografie, jak je uvedeno v článku, takže si vyberte ty, které vám vyhovují, a hodně je procvičujte. Můžete se také připojit k zájmové skupině fotografů a podělit se s přáteli o své zkušenosti s fotografováním pomocí telefonu. Nezapomeňte na trpělivost a během chvilky pořídíte spoustu krásných fotografií!

Zkuste také článek o tom, jak vydělat prodejem fotek ve fotobankách.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz