Domů » 13 triků, jak vypadat mladší

13 triků, jak vypadat mladší

autor Aneta Toboříková
0 komentářů
jak vypadat mladší

Stárnutí není jednoduché. Pro nikoho. A především ženy, které neustále okolo sebe vidí krásné vyzáblé nestárnoucí modelky, se cítí tlačené do toho, aby hledaly jak vypadat mladší. Jak na to, když roky neúprosně utíkají a jejich známky se na těle navzdory všemožnému zaříkání přeci jenom objevují?

Jak na to, abychom vypadaly mladší?

Přibývající roky se na nás projeví na několika místech, která je potřeba sledovat a pečovat o ně, chceme-li vypadat mladší. V první řadě k nim patří vlasy a jejich vitalita, pokožka a samozřejmě vrásky, ale také styl líčení. A nakonec má na náš vzhled největší vliv zdravý životní styl. Jak vypadat dobře a nedat na sobě najevo postupující věk? Přinášíme 13 vyzkoušených triků!

Péče o pokožku

Jak poznáte, že někdo patří již do kategorie “starší paní”? Znaků je mnoho, ale přeci jenom první, co se vám vybaví, tak je kvalita a barva pokožky a vrásky. Jak vypadat mladší a nenechat, aby se náš věk projevil na naší pokožce?

1. Každodenní masáž

Masáž je úžasně příjemná věc. A není žádný důvod, proč bychom si jí měli dopřávat pouze jednou za půl roku od profesionála. Naopak masáž obličej zvládne hravě každý, stačí k tomu olej (já mám nejraději kokosový) a zrcadlo. Po těžkém dnu není nic lepšího, než sama sebe trošku hýčkat a pořádně si namasírovat obličej, krk a dekolt.

Masáž obličeje.
Masáž obličeje. Zdroj: Pixabay

Kromě toho, že u vás stoupne hladina endorfinů a budete výrazně šťastnější, což už samo o sobě má vliv na to, jak mladá vypadáte, tak je to nejlepší prevence vzniku vrásek. Dokonce takto můžete vrásky i účinně rozmasírovat. Pleť je pak krásná napnutá a vy jste šťastná.

2. Pravidelné hydratační masky

Dalším způsobem, jak pečovat o svou pleť, aby vypadala dobře a svěže, jsou pravidelné hydratační masky. Hydratovaná pleť je pružnější, lesklejší a má mladistvější vzhled. Zároveň ale dávejte pozor, ať přípravky nejsou příliš chemické. 

Skvělé hydratační masky si můžeme snadno vytvořit i doma z obvyklých surovin. Mezi oblíbené domácí pomocníky proti vráskám patří:

  • banány
  • med
  • olivový olej
  • avokádo
  • okurka
  • papája

Pokud se vám nechce patlat s maskami sami, na trhu existuje mnoho kvalitních přírodních masek, které můžete koupit již připravené.

3. Pravidelný peeling

Dalším nešťastným projevem přibývajících let jsou různé skvrnky, které se na obličeji vytváří. Pomoc je jednoduchá. Jednou za čas tak udělejte pleti jemný peeling, který pleť krásně promasíruje, podpoří prokrvení, stimuluje tvorbu kolagenu, zbaví odumřelých buněk a mazu. Peeling navíc hezky sjednotí barvu pleti a vyhladí vrásky. Takže není na co čekat.

Peeling snadno najdete již hotový v obchodech, ale pozor aby byl určen pro vaši pleť a nikoli třeba proti tvorbě akné.

💡 Tip: I peeling si můžete vytvořit doma třeba z lógru od kávy, hnědého cukru či soli. Vždy smíchané s dalšími ingrediencemi jako třeba kokosový olej, olivový olej, med, citrónová šťáva či rozmačkaný banán.

4. Péče o ruce

Pokožka, která prozrazuje věk, se nenachází pouze na obličeji či dekoltu, ale také na rukou. Dokonce jsou to právě ruce, podle kterých lidé nejpřesněji dokáží určit věk, a tak byste na ně rozhodně neměla zapomenout.

Stejně jako u pleti na obličeji je potřeba používat pravidelně (ideálně každý den) krém na opalování, pravidelně ruce hydratovat a použít na ně i peeling, který odstraní případné pigmentové skvrny. A neméně důležitá je vyvážená strava, která pomůže udržet pevné nehty.

Mladší líčení

Mezi jednoduché triky jak vypadat mladší patří to, jak samy sebe prezentujeme a ukazujeme svému okolí. Zvolit stejný make-up jako v době, kdy nám bylo 20 překvapivě nevede k tomu, abychom jako 20-leté vypadaly i v době, kdy je toto číslo již nějakou chvíli za námi.

5. Kajalová tužka místo tekuté

Líčení hodně pomáhá vypadat mladší. Ale určité změny jsou nevyhnutelné. Ve dvaceti letech můžete používat tekutou tužku na oči, která dělá jasné a výrazné kontury. S přibývajícím věkem začíná vypadat nevhodně a vyměňte ji za kajalovou tužku.

Kajalové tužky mají úžasnou výhodu v tom, že dělají jemnější linku, která sice stále zvýrazní vaše oči, nicméně decentnějším způsobem. Je dobrá také na rafinovanější kouřové líčení, které sluší každému věku.

Vyberte vhodné líčení.
Vyberte vhodné líčení. Zdroj: Pixabay

6. Používejte rozjasňovače

Nejlepší make up na vrásky je ten, který vaši pleť rozjasní a přivede pozornost z té části obličeje, která je svěží a krásná. Správně aplikované projasňovače dokáží úplné zázraky. Můžete vybrat mezi tekutým anebo ve formě pudru podle toho, co máte nejraději.

Rozjasňovače vytváří dojem, že se od pleti odráží světlo, čímž dodávají pocit, že se jedná o zdravou, mladistvou pokožku. Nanáší se na vystouplé části obličeje jako jsou lícní kosti, čelo a brada a rozhodně je zařaďte do svého make-upového repertoáru.

7. Vyhněte se matným podkladům

Pamatujete si, jak pro vás v pubertě bývala hlavním nepřítelemem příliš mastná pleť a v kabelce jste neustále měly pudr, abyste se tak strašně neleskly? Teď je situace přesně obrácená. S věkem je pleť stále sušší a matné podklady vaší pleti ubírají na živosti.

Pokud si vybíráte nový podklad, podívejte se na ty, které místo matného základu vaši pleť rozzáří a dodají jí energii.

Vlasy

Vlasy prozrazují věk velice brzy a snadno. Jak vypadat dobře a zajistit, aby nás naše vlasy neprozradily?

8. Kondicionér proti vysychání

O barvě vlasů se zmíníme až v dalším bodě, protože důležitější než šediny je kvalita vlasů. S přibývajícími roky začnou vlasy vysychat a to se viditelně projeví na jejich vzhledu. Jsou bez lesku, unavené, snadněji se lámou, vypadávají a nakonec to dopadne tak, že nejraději zvolíte krátký sestřih tak běžný pro starší dámy.

Jak vypadat mladší díky péči o vlasy? Než dojde ke stříhání, zkuste nejprve správnou kosmetiku, kondicionéry a balzámy, které vlasům dodávají lesk, živost a vitalitu. Při dobré volbě se mohou dít téměř zázraky. Dbejte také, aby se jednalo o co nejpřírodnější produkty.

Zdravé vlasy.
Zdravé vlasy. Zdroj: Pixabay

9. Zakrývání šedin

Všem nám je jasné, že barvou zářící vlasy vypadají mladistvěji než šedivé. To je jednoduché pravidlo. Ale není nic horšího než odrůstající barva ukazující šediny, které se skrývají pod ní. A tak paradoxně můžete vypadat mladší s šedivými vlasy, než s nedobarvovanou barvou.

V první řadě zvažte, zda se chcete barvení vlasů skutečně věnovat. A pokud ano, tak do toho. Hlídejte si, aby barva seděla k tónu obočí. Pokud vás to nebude bavit, tak šedivou barvu přiznejte. Naštěstí se v dnešní době jedná o módní barvu a pokud zapracujete na vzhledu pokožky a zdravém životním stylu, tak jsou šedivé vlasy dobrou volbou.

Zdravý životní styl

Bohužel k tomu, abychom vypadaly dobře a o pár let mladší, nevedou žádné zkratky, ale zdravé návyky. Tedy samozřejmě vždy můžete zvolit plastickou operaci, ale to je značně riskantní zkratka. Skutečně mladší vypadají ti, kdo si zvolili zdravý životní styl.

10. Dostatek pohybu

Jedna z věcí, která rychle prozradí skutečný věk, je postava. Sice je potřeba vybudovat si pravidelnou rutinu, ale o to lepší to přináší výsledky. Nicméně ve chvíli, kdy se to povede, tak se zlepší mnohem více aspektů vašeho života než pouze vzhled. Nárůst sebevědomí, který přichází s pevnější postavou, je na tom snad to nejlepší.

S přibývajícím věkem, se zaměřte i na posilování. Není potřeba to přehánět, ale vytónované svaly výrazně omlazují celkový dojem. Pokud nejste velkým příznivcem běhání a jiných kardio aktivit, tak pilates nebo jóga právě spolu s posilováním jsou skvělou alternativou. A pro ty, kteří se nebojí vody, je tu plavání, které rozhodně mezi všemi ostatními sporty kraluje.

11. Dostatečný spánek

Pokud existuje jedna jediná věc, která dokáže oddálit projevy stárnutí, tak je to spánek. Víte, jak se říká, že spát můžete až v hrobě? Tak nedostatečným spánkem se do toho hrobu můžete dostat výrazně rychleji. Ačkoliv se kvalita spánku s věkem snižuje, určitě udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste tomu předešli. I pokud byste měli konzultovat odborníka.

Dostatečný spánek – tedy alespoň osm hodin denně – pomáhá předcházet stařecké demenci, Alzheimeru, kardiovaskulárním nemocem, cukrovce, zlepšuje učení, pomáhá obnovení svalové hmoty, pomáhá udržovat zdravou váhu, snižuje stres a zvyšuje imunitu. A ještě mnoho dalšího. Pokud něco pomáhá zabránit stárnutí, je to pravidelný a dostatečný spánek.

Dostatečný spánek.
Dostatečný spánek. Zdroj: Pixabay

12. Pitný režim

Pitný režim je důležitý pro správné fungování celého organismu. Dnes se již vědci rozcházejí v názoru, zda to má být osm skleniček (anebo dva litry) denně, ale všichni se shodnou, že dvě kávy rozhodně není dostačující přísun tekutin. Bez jídla žít můžeme a občas je to dokonce zdravé, jak dokazují nejen jednodenní půsty, ale bez vody to nejde.

Dostatečný pitný režim se projeví na správném fungování vnitřních orgánů jako jsou ledviny, močové cesty, střeva a další, ale také se projeví na pružnosti pokožky, která jako první prozrazuje známky stárnutí. Nehledě na to, že pitný režim je důležitý i při sportování a hubnutí. 

13. Zdravá strava plná antioxidantů

Již víme, že projevy stárnutí především na pokožce prohlubují volné radikály. To jsou atomy či molekuly, které mají jeden nepárový elektron, což znamená, že jsou mnohem reaktivnější. Proti nim naše tělo bojuje pomocí antioxidantů, které se dokáží s těmito volnými radikály spárovat a zajistit tak, aby neškodily.

Strava by měla být různorodá a bohatá na zmíněné antioxidanty, především vitamín C a E a betakaroten. Pamatujte, že je mnohem lepší, pokud je přijímáte ze stravy. Tělo je využije mnohem lépe, než když je polykáte jako tabletky. To nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je rozhodně pestrá strava plná čerstvého ovoce a zeleniny.

💡 Tip: Pokud na takové stravování nejste zvyklá, začněte se zdravou večeří alepsoň čtyřikrát týdně a postupně další zdravá jídla přidávejte.

Úsměv 

Nakonec ale náš obličej může nejvíce rozjasnit úsměv. A tak sice rada “jak vypadat o 10 let mladší podle Cindy Crawfordové” přinese jako odpověď “botox”, rozhodně budete vypadat mnohem lépe, pokud vám váš obličej dovolí se od ucha k uchu usmát. Štěstí a spokojený život ubere mnohem více let než plastiky.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz