Domů » 3 Tipy: Jak zjistit, kdo mi volal podle čísla?

3 Tipy: Jak zjistit, kdo mi volal podle čísla?

autor Kateřina
0 komentářů
Volající muž

Volá vám někdy podivné cizí číslo? Uvažujete, jestli to máte nebo nemáte brát? Jak zjistit, kdo vám volal? Obavy z cizích čísel jsou opodstatněné. Někdy se může jednat pouze o otravné marketingové hovory, ale nezapomínejte, že může dojít i na ty podvodné!

Zjistěte si, kdo vám volal

Velké marketingové společnosti často obvolávají potencionální zákazníky s cílem uzavřít s nimi obchod. Buď sami provozují, anebo si pronajímají call centra. Ti vám pak volají a nabízejí výhodné nabídky, balíčky a jiné různé služby. Pokud vás tyto nabídky obtěžují, ukážeme vám způsoby, jak tyto telefonní čísla vyhledat a zablokovat.

💡 Tip: Dejte si pozor na telefonní čísla začínající ciframi 90! Volající operátor vám může účtovat poměrně vysokou cenu za pouhé zvednutí.

Pokud vám bude volat cizí číslo, můžete jeho cifry zadat do internetového vyhledávače. Jednoduše tak zjistíte, komu telefonní číslo patří, zda se jedná o soukromé číslo nebo číslo firmy. Existují i speciální webové stránky nebo mobilní aplikace, které pomůžou zjistit, kdo vám volal. Tyto stránky i aplikace obsahují recenze nebo zkušenosti ostatních s daným hovorem. I tyto informace vám mohou napovědět, o koho se jedná a co můžete po zvednutí očekávat.

🎓 Zajímavost: Mnoho lidí neumí říkat ne. Tak často končí ve dlouhých rozhovorech při různých marketingových akcích. Naučte se říkat ne a jednat s lidmi po telefonu. Důležité je rychle vyhodnotit situaci a učinit správný krok. Nebojte se skočit do řeči a narušit připravený marketingový script. Vy jste pánem situace.

1. Jak zjistit, kdo mi volal na internetu?

Jak zjistíte, kdo vám volal pomocí internetového vyhledavače? Jednoduše ho vepište do vyhledávače – Google, Seznam, apod. Věnujte ale pozornost tvaru telefonního čísla. Internetové vyhledavače shromažďují telefonní čísla ve všech třech možných tvarech. Lidé používají různé podoby telefonních čísel, tudíž internetový vyhledávač nemusí na první pokus najít shodu.

  1. s předvolbou dohromady (+420123456789)
  2. bez předvolby bez mezer (123456789)
  3. bez předvolby s mezerami (123 456 789)
  4. s předvolbou s předvolbou (+420 123 456 789)

Pokud bude mít číslo jinou předvolbu než českou +420, jedná se o zahraniční hovor. O kterou zemi se jedná, můžete zjistit na webu www.mezinarodnipredvolby.cz.

volající muž

2. Aplikace, která rozpozná, kdo vám volá

Zjistit, kdo vám volal můžete zjistit také přímo v mobilu. Pro mobilní zařízení byly vyvinuty aplikace, která rozpoznají, o jaké hovory se jedná. Tyto aplikace jsou velice kladně hodnoceny. Mezi tyto aplikace patří například Můžu to zvednout?, která byla vytvořena především pro Android. Aplikace dostupné pro Apple i Android jsou aplikace nevolejte.cz nebo KdoMiVolal.

Aplikace se po stažení spustí na pozadí a monitoruje, zda se jedná nebo jednalo o marketingovou nabídku nebo o kurýra. Aplikace také umožňuje zjistit, kdo vám volal, komu patří telefonní číslo, recenze ostatních uživatelů u stejného čísla nebo můžete vkládat vlastní zkušenosti a recenze s volajícím.

V případě, že se vám dané telefonní číslo bude pokoušet volat opakovaně, hovor zvedněte a informujte je, že nemáte o další hovory zájem. Pokud ani tuto výzvu nepřijme, můžete dané telefonní číslo zablokovat.

🎓 Zajímavost: Pokud vám bude volat neznámé číslo, znamená to, že volající svou identitu skryl. Tudíž vy, jako příjemce nemáte téměř žádnou možnost, jak zjistit, kdo vám volá. Ani prostřednictvím aplikace. Taková ideálně nezvedejte, ani nevolejte zpět.

V případě, že se vám bude snažit dovolat cizí skryté číslo, jediná možnost, jak zjistit, o koho se jedná, je operátor. U svého operátora můžete vyplnit dotazník, který je ovšem zpoplatněn. Operátoři jako O2, Vodafone nebo T-Mobile nabízí službu identifikace obtěžujících hovorů, a to včetně skrytých čísel.

3. Vyhledávejte číslo i s jinými koncovkami

Proč hledat číslo, které končí jiným číslem, než které vám volalo? Vysvětlení je jednoduché. Zkuste vyměnit poslední číslo v posledním trojčíslí o jednu – např. místo 123 hledejte 124. Pokud totiž zjistíte, že číslo se změnou jedné číslovky, patří stejnému majiteli nebo společnosti, pravděpodobně se jedná o call centrum nebo marketingovou společnost.

Naopak, na základě prvního trojčíslí majitele už nezjistíte. Dříve se dalo rozeznat, zda volající spadá do společnosti Vodafone a podobně. Dnes už typická čísla nepatří pouze jednomu operátorovi. Důvodem je přestup klientů od jednoho operátora ke druhému. Telefonní čísla se přestupem totiž nemění.

Pokud Vás článek zaujal, tak můžete pokračovat textem o pozitivní psychologii nebo o odesílání SMS z internetu.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz