Domů » 5 tipů pro lepší herní návyky

5 tipů pro lepší herní návyky

autor Patrik Pilous
0 komentářů
hry a návyky

Hraní her je dnes jednou z nejoblíbenějších druhů zábav, ani zdaleka zde není možné najít jednu specifickou skupinu. Prostředí her je pravděpodobně jedním z těch vůbec nejrozmanitějších, také díky mnoha žánrům, zájmům, typům her a platforem. Je možné najít si preference mmorpg her a hrát v prostředí se stovkami ostatních hráčů, klasické arkádové hry pro milovníky nostalgie, bojové hry, odpočinkové hry pro mobilní telefony, ale také VR hry, které člověka přenesou do zcela nové dimenze. Pro milovníky dlouhých “questových” linií jsou zde RPG hry, pro milovníky sportů nejrůznější simulátory a pro šílené hráče existují hry typu Dark Souls a Elden Ring s výrazně větší náročností. 

Také proto, že je toto prostředí tak různorodé a zábavné pro děti, dospělé, muže, ženy a kohokoliv jiného, je jednoduché se mimo realitu ve hrách ztratit. Proto musí člověk věnovat pozornost svým návykům a chování během hraní her – zde je 5 základních tipů, které mohou pomoci milovat hry a nezapomínat přitom na své fyzické a duševní zdraví. 

Ergonomie je důležitá 

S výjimkou profesionálních hráčů počítačových her spousta hráčů zapomínán a důležitost správně nastavené ergonomie. Spousta hráčů zůstává o her sedět celé hodiny – ať už je to počítač, konzole, přenosná konzole nebo mobilní hry. Vždy je dobré najít si takové místo, ve které má člověk dobrou oporu pro páteř, pohodlí, ale také dobrou pohodu. Dlouhodobé hraní her může podle některých studií mít vliv na zdraví páteře nebo kloubů a proto je dobré najít si přinejmenším oporu zad, krční páteře, podpěru loktů v případě hraní u PC a další ergonomické doplňky. 

Relaxace a zdravý přístup 

Během hraní her se musí člověk zejména dobře bavit – to však není u všech her jednoduché. Hry, zejména ve své těžké náročnosti, mohou být frustrující, vyvolávat hněv nebo úzkost. Dalším aspektem, který může na některé hráče mít negativní vliv je herní komunita, která je v mnoha případech zcela bezpečný prostředím, je však možné narazit také na jedince, kteří se mohou chovat nenávistně, urážlivě neb nebezpečně.

Proto je důležité věnovat pozornost vlastnímu duševním zdraví, dávat si mezi hraním her pauzy pro vlastní fyzické zdraví a disponovat zároveň dostatečným množstvím spánku nebo tipům pro eliminování stresu a hněvu. Je důležité pamatovat také na to, že většina herních platforem pro online multiplayer hry má způsoby řešení nechtěné pozornosti na které je možné se obrátit. 

Vlastní limity 

Nastavení limitů je možné najít v nejednom herním prostředí, některé si člověk nastaví sám za sebe u jiných může využívat nástrojů hry nebo poskytovatele. Například pro milovníky hazardních her je možné si nastavit limity maximální doby přihlášení nebo výše prohraných sázek – zde najdete nejlepší online kasina pro rok 2023! Zároveň je důležité si nastavit své vlastní limity také pro jiné platformy – například dobu denně strávenou u her nebo peníze utracené například v mobilních nebo jiných hrách, které nabízejí mikroplatby, z pár korun se zde může stát několik tisíc. 

Mix herních žánrů a komunit 

Pokud je pro vás jedna hra až příliš frustrují a nemůžete se pohnout z místa, není na škodu zamíchat čas od času herními žánry a vyměnit střílečky, bojové hry nebo temné příběhy za odpočinkovou skákačku nebo široký katalog indie her, které jsou krátké, často disponují krásným grafickým zpracováním, hudbou a dojemným příběhem. 

Ostatní koníčky 

Nakonec je dobré udělat svou každodenní rutinu o něco různorodější. Nezapomínejte vyrazit do přírody a na čerstvý vzduch – což má pozitivní vliv na vaše fyzické a duševní zdraví nebo se věnovat koníčkům, které nevyžadují sledování displeje, monitoru nebo televize a dejte tak odpočinout svým očím. To bude mít pozitivní vliv na vaši soustředěnost, duševní zdraví a celkovou pohodu. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz