Domů » 7 Tipů: Jak prodloužit výdrž baterie telefonu?

7 Tipů: Jak prodloužit výdrž baterie telefonu?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
baterie telefonu

Svůj mobil chcete mít všude s sebou, ale často se vám stává, že se vám vybije baterka? Vyzkoušejte tyto osvědčené triky, které výdrž telefonu prodlouží.

Telefony s dobrou výdrží baterie

Kromě kroků, které lze učinit k lepší výdrži baterie si také můžete zakoupit telefon, který je již vybaven touto schopností, a vyhnout se tak každodennímu nabíjení. Takové telefony se i rychleji dobíjejí, proto je jejich užívání celkově jednodušší.

Samsung Galaxy A32

Tento telefon je zlatou střední cestou – nevyjde vás na moc peněz, ale zároveň si drží kvalitu. Nabízí velký displej, nízkou hmotnost, výbornou kvalitu fotoaparátu, RAM paměť o velikosti 4 GB a baterii s kapacitou 5 000 mAh. Vydrží tak bez potřeby nabití několik dní i při častějším používání.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Další telefon z podobné cenové hladiny je od značky Xiaomi. Tento model upřednostní hlavně hráči her, a to klidně i těch náročnějších. Co se týče fotoaparátu, tam se dočkáte špičkové kvality, kterou za takovou cenu jen tak neuvidíte. No a výdrž baterie? S kapacitou 5020 mAh nemusíte dobíjet až dva dny.

HUAWEI P40 Lite

Posledním ze zástupců je Huawei P40 Lite, který seženete za nízkou cenu, ale navzdory tomu vás překvapí svým celkovým provedením, který působí celkem draze. Pyšní se čtyřnásobným fotoaparátem, se kterým se nemusíte bát fotit ani ve tmě, skvělým výkonem hardwaru a výbornou výdrží baterie. Kromě té svůj telefon nabijete díky rychlonabíjení 40 W HUAWEI SuperCharge za pouhých 30 minut až na 70%. Zvládne i náročnější hry a pro vaše vzpomínky je vybaven 6 GB RAM a 128 GB ROM pamětí. Na svou cenu je velice zajímavým modelem.

Jak prodloužit výdrž baterie telefonu?

Nechcete nebo neplánujete si zakoupit telefon s extra funkcí výdrže baterie, ale chcete ten svůj využívat na maximum? Pojďme se podívat na to, co můžete udělat pro to, abyste nemuseli tak často nabíjet.

1. Snižte jas

Jednou z nejjednodušších možností, kterou můžete udělat je snížit jas obrazovky. Většina z nás ho má na svém telefonu nastavený automaticky tak, aby se zvýšil v případě, že je okolo nás světlo a snížil v případě, že se nacházíme v tmavém prostředí. Zkuste se podívat do nastavení a změnit jas na manuál, abyste jeho sílu ovládali vy sami. Čím nižší jas, tím menší spotřeba baterie.

2. Správa notifikací

Potřebujete právě teď dostávat notifikace od každé aplikace ve vašem smartphonu? Opět nakoukněte do nastavení a vypněte oznámení například od Počasí nebo Googlu. Tím, že jsou notifikace zapnuté, běží na pozadí jejich aktualizace a to výdrž telefonu snižuje. Pokud zrovna nepotřebujete dostávat oznámení, vypněte si je.

3. Nabíjejte včas

Možná jste slyšeli o tom, že byste čas od času měli nechat telefon vybít na nulu a poté ho nabít na 100 %. To už dnes ale neplatí – stačí, abyste svůj telefon začali nabíjet zhruba na 20 %, dokonce se nedoporučuje jít na extrémně nízká procenta, jelikož tím snižujete celkovou životnost baterie.

výdrž baterie
Nastavte si telefon podle sebe. Automatické nastavení využívá spoustu věcí, o kterých vůbec nevíte.

4. Wi-fi namísto dat

Pokud je to možné, zapněte Wi-Fi připojení namísto dat. Data jsou mnohem větším žroutem baterky a navíc je zbytečně plýtváte (v případě, že nejsou neomezená). Nacházíte-li se někde venku, nemusí to být úplně lehké, ale často se stává, že si lidé ani neuvědomují, že využívají data v místech, kde se dá snadno připojit k síti Wi-Fi (kavárna, vlak, obchodní centrum).

5. Aplikace běžící na pozadí

Stejně jako notifikace i některé aplikace v mobilu jsou neustále v procesu. Synchronizace probíhá i v době, kdy ji nevidíte, proto vám vybíjí telefon. Vypněte si aplikace, které nepotřebujete opět v nastavení a zamezte tak zbytečnému klesání výdrže.

6. Režim Letadlo

Jestliže to situace dovoluje a vy nečekáte hovory a zprávy, zapněte si režim Letadlo, který vypíná funkci Bluetooth, GPS, mobilní data a připojení Wi-Fi. Nebudete tak ničím rušeni, a pokud například posloucháte hudbu, ale nemáte nyní možnost se dostat k nabíječce, je to ideální možnost. I po zapnutí režimu Letadlo se lze opět připojit k síti Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS. Ostatní funkce zůstanou vypnuté.

7. Vypněte si nepotřebné moduly

Jste venku, telefon v kapse, ale máte zapnutá mobilní data? Zbytečnost! Takto baterii zatěžujete a vybíjíte ji. Uvědomte si, jestli je nutné mít zapnuté všechny moduly a ty, které zrovna nepotřebujete, prostě vypněte. Například, když máte zapnutou Wi-Fi, váš telefon aktivně vyhledává sítě, ke kterým by se mohl připojit, a tím vyčerpává svou energii. Myslete chytře a přizpůsobte se situaci.

Nyní už víte, jaké telefony vybrat v případě, že požadujete větší výdrž a také, jak o svůj mobil pečovat tak, aby byla výdrž baterie co nejdelší. Myslete také na budoucnost a snažte se učinit všechny kroky k tomu, aby i za několik let byla baterie funkční. Za životnost smartphonu si tak trochu zodpovídáte i vy sami, buďte proto obezřetní.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz