Domů » TOP 5: Tipy na investice a investiční příležitosti v době krize

TOP 5: Tipy na investice a investiční příležitosti v době krize

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Investice v krizi

Finanční krize se děsí většina běžné populace, ovšem pro mnohé je to také jedinečná příležitost, kdy výhodně investovat a na krizi tak vydělat či dokonce zbohatnout. V článku si představíme 5 tipů, o kterých stojí za to popřemýšlet.

Tipy na investice v době krize

I při investicích velmi záleží, jaký je Váš záběr a v čem se orientujete. Základním pravidlem je investovat do toho, čemu rozumíte nebo do toho, co je prověřené.

Investice do ropy

Ropa se propadla až na samé dno. Níže už snad opravdu nemůže jít. Mnoho znalců v oboru píše, že teď je vhodný čas nakoupit či investovat do ropy. Ti, co investovali do ropy ještě před třemi týdny při prvních pádech, tak ti nyní sčítají škody a v horším případě rvou vlasy. Ropa se totiž propadla opravdu bezprecedentně nízko a tím zruinovala stovky lidí.

Bizarní situaci kolem ceny ropy skvěle dokreslují zprávy o tom, jak těžaři platí distributorům za to, aby si od nich ropu vzali. Ropa už opravdu o moc níže jít nemůže a je to blikající příležitost v investičním hledáčku.

Fondee

Fondee je moderním nástrojem pro investování do akcií i dluhopisů bez starostí. Stačí si pouze na začátku vybrat ze 7 přednastavených typů investování, podle toho, jak moc jste konzervativní nebo odvážný investor.

Fondee je moderní a transparentní fintech společností, kterou založili úspěšní finančníci s bohatými zkušenostmi ze zahraničí. Tam zjistili, že lidé mohou investovat mimo banku mnohem výhodněji. Tak se zrodilo Fondee. Investovat můžete již od 1000 Kč libovolnou částku, tak neváhejte a zaregistrujte se zde!

Fondee
Fondee nabízí velmi zajímavý výnos!

Investice do nemovitostí

Nemovitosti jsou stálicí každého výběru top příležitostí k investování. Cena nemovitostí s přicházející krizí neklesla tolik, jak odborníci očekávali. Na nemovitosti a reality dopadne krize nejspíše se zpožděním jednoho až dvou let, takže pokud plánujete investici do nemovitosti či prostou koupi domu, tak ještě zkuste vytrvat. Vyplatí se to!

Investice do nemovitosti v krizi
Investice do nemovitosti době krize.

V Praze se očekává, že desítkám provozovatelů Airbnb dojdou peníze a budou své nemovitosti muset kvapem prodat. Také další lidé, na které krize dolehne v první linii se budou zbavovat některých nemovitostí. Nečekejte propad o 40 %. Toto jsou nemovitosti, což je ráj konzervativních investorů. Propady cen budou nejspíše na absolutním dně o 15-20 % níže. Může se tedy vyplatit půjčit si na koupi nemovitosti, pokud máte dostatečnou akontaci.

Bitcoin

Bitcoin se v krizi propadl stejně jako akciové trhy poměrně záhy, což překvapilo znalce kryptoměn a pravověrné fanoušky této alternativní investice. Omezené množství bitcoinu a nemožnost ho jakkoliv padělat, ovšem důvěře v tuto kryptoměnu nahrává.

Půlení Bitcoinu sníží o polovinu výdělky těžby při stejném úsilí. Bitcoin tak může rázem vystřelit ke svým maximům z let 2017. Předpovědi, že bitcoin bude atakovat 400 000 Kč již na konci léta, se množí. Bitcoin se může stát novým zlatem, ale stále velmi nestabilním a vhodným spíše pro spekulanty a nadšence než pro konzervativní investory.

Krize jako příležitost

Tato krize nám skvěle ukázala, jak se trh dynamicky mění a jaké obrovské zásahy do fungování dnešní ekonomiky se mohou objevit. Ze dne na den se prakticky vypnul cestovní ruch, v kterém dělá nemalé množství lidí. Na druhou stranu se rozjely různé internetové služby a e-commerce nabral nové obrátky.

I konzervativní podnikatelé či firmy se začínají přesouvat částečně na internet. Teď mají totiž možná poslední šanci, jak obrazně úplně nezaspat dobu.

TIP: Přečtěte si zajímavý a aktuální článek: Jak vydělat peníze na internetu?

Krize je ideálním časem, kdy investovat do sebe, svých znalostí nebo do nápadu, který dynamicky měnící se trh ocení. Zde se můžete inspirovat, v čem začít podnikat.

Krize je příležitost, tak ji nepropásněte u televize!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz