Domů » Billie Eilish: Zajímavosti a příběh supertalentu

Billie Eilish: Zajímavosti a příběh supertalentu

autor Kateřina Korčáková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Billie Eilish

Billie Eilish, fenomén hudebního světa, která svým uhrančivým hlasem a originálním stylem uchvátila miliony fanoušků po celém světě. Její hudba, balancující na pomezí popu, elektroniky a alternativy, rezonuje s mladou generací, která se potýká s podobnými problémy jako ona sama. Kdo je ale tahle tajemná dívka s duší rebelky a srdcem básnířky? Jak se z introvertní teenagerky s touretteovým syndromem stala globální superstar? A co je tajemstvím jejího ohromujícího talentu? Ponořte se do příběhu této zpěvačky s uhrančivým hlasem.

Zrození supertalentu

Billie Eilish, celým jménem Billie Eilish Pirate Baird O’Connell, se narodila 18. prosince 2001 v Los Angeles. Billie se narodila do hudební rodiny. Její otec Patrick O’Connell je herec a hudebník, matka Maggie Baird je herečka a učitelka. Billie už od mala zpívala a skládala písničky. Rodiče Eilish se inspirovali popovou kapelou Hanson z 90. let, kterou založila skupina bratrů z Tulsy v Oklahomě, aby své děti učili doma a podporovali je v objevování zálib mimo tradiční vzdělávací systém. V dětství Eilish experimentovala s jízdou na koni, tancem a zpěvem jako členka losangeleského dětského sboru.

V roce 2015 ji Eilishin starší bratr Finneas Baird O’Connell, který vystupuje pod přezdívkou FINNEAS, požádal, aby nazpívala píseň “Ocean Eyes”, kterou v té době napsal a produkoval pro svou kapelu a později ji umístil na internet. Píseň si rychle získala úspěch a Eilish v létě 2016 podepsala smlouvu s butikovým vydavatelstvím Darkroom.

Billie Eilish s bratrem
Billie Eilish s bratrem | Zdroj: Buzzfeednews.com

Hity, které Billie nejvíce proslavily

Billie Eilish je talentovaná zpěvačka a skladatelka, která si získala srdce fanoušků po celém světě. Její hudba je chytlavá a originální, a její osobnost je inspirativní. Jaký hit ji proslavil? V roce 2015 se do povědomí dostala díky singlu Ocean Eyes, který nahrála se svým bratrem Finneasem O’Connellem. Píseň se stala virální a Billie si brzy získala popularitu.

V roce 2017 vydala své debutové EP “Don’t Smile at Me”, které se umístilo na 14. místě v žebříčku Billboard 200. V roce 2019 vydala své debutové album “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, které se stalo obrovským hitem. Album získalo šest cen Grammy, včetně ceny za Album roku.

V roce 2021 Eilish také napsala (společně s FINNEAS) a nazpívala píseň “No Time to Die” pro stejnojmenný film o Jamesi Bondovi; píseň získala Oscara za nejlepší původní píseň. V roce 2022 spolupracovala se skupinou FINNEAS a skladatelem Ludwigem Göranssonem na soundtracku k animovanému filmu společnosti Disney/Pixar Turning Red, pro který Eilish a její bratr napsali tři původní písně. (Ve filmu písně zpívala fiktivní chlapecká kapela 4*TOWN.) Následující rok spolupracovala s rapperem a zpěvákem a skladatelem Labrinthem na podmanivé baladě “Never Felt So Alone”. Přispěla také éterickou skladbou “What Was I Made For?” na soundtrack k filmovému trháku Barbie. Balada, kterou napsala společně s FINNEAS a jejíž zádumčivý videoklip ukazuje Eilish převlečenou za své mladší já a hrající si se sadami panenek, získala Grammy za píseň roku a také Oscara a Zlatý glóbus za nejlepší původní píseň.

What Was I Made For? | Zdroj: YouTube.com

Billie udává styl

Eilish se proslavila nošením nadměrných velikostí oblečení, což je styl, který se zrodil z nespokojenosti s jejím tělem, a který posílil její přitažlivost jako protiklad uhlazené popové hvězdičky. Poptávku po svém charakteristickém oblečení uspokojila začátkem roku 2018, kdy spustila svůj internetový obchod Blohsh, a ještě téhož roku si vytvořila vlastní mezeru ve světě módy podpisem smlouvy s Next Models.

💡 Tip: Přečtěte si o vzniku módní značky Balenciaga. O té, která spojila streetwear a haute couture.

Zpěvaččiny duševní problémy

Eilish otevřeně hovoří o svých problémech s duševním zdravím a na začátku roku 2020 Gayle Kingové řekla, že uvažovala o sebevraždě, i když byla oslavována jako hvězda pop music. V listopadu 2018 zpěvačka také prozradila, že jí byl v dětství diagnostikován Tourettův syndrom.

Jakmile se Billie začala více prosazovat, lidé vytvářeli a nahrávali kompilační videa, která ukazovala zpěvaččiny fyzické tiky související s Tourettovým syndromem. Podle Národního institutu pro neurologické poruchy a mrtvici je Tourettův syndrom neurologická porucha, která se vyznačuje mimovolními pohyby a tiky. Videa ovlivnila Billie tak, že se o svých zkušenostech se životem s touto poruchou svěřila ve svých vlastních příbězích na Instagramu, ale o svých zkušenostech hovořila i při účasti v talkshow Ellen DeGeneres. Tím se svým fanouškům ještě více přiblížila.

Billie Eilish je ztělesněním protikladů. Je křehká a silná, introvertní a extrovertní, melancholická a optimistická. Je to umělkyně, která se nebojí otevírat svou duši a sdílet své nejniternější pocity a myšlenky se světem. Její hudba je zrcadlem duše mladé generace, která se potýká s úzkostí, depresí a hledáním svého místa ve světě. Patří mezi vaše oblíbené zpěvačky?

💡 Tip: Máte ve svém playlistu hity od nejúspěšnějších kapel všech dob?

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz