Domů » Profesionální sázkař Hostal: Baví mě být lepší než sázkové kanceláře 

Profesionální sázkař Hostal: Baví mě být lepší než sázkové kanceláře 

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
sázení a vydělávání na internetu sázením

Na tuzemské scéně bychom našli jen málo jmen, která mají ve světě kurzového sázení podobnou reputaci jako on. Renomé si sázkař s přezdívkou Hostal vybudoval především v komunitě Tipsportu, nyní ale už několik měsíců působí na platformě Sport Break, kde provozuje úspěšný servis Profit Tips. Jak vypadá život profesionálního sázkaře? A jaké chyby nejčastěji dělají neúspěšní tipéři? Na to vše jsme se Hostala zeptali. 

Ve světě sázek se pohybuješ už nějakou dobu, například na Tipsportu jsi patřil mezi nejlepší autory analýz. Jak dlouho se sázení věnuješ? 

Sázení se věnuji už téměř 10 let. Stejně jako většina začínajících sázkařů jsem skládal obrovské plachty, kdy na jednom tiketu bylo minimálně 5 zápasů. Naštěstí jsem rychle pochopil, že tudy cesta nevede. Velkou událostí v mé sázkařské kariéře byl počátek vypisování žlutých karet, faulů a dalších specifických sázek. To mě hned zaujalo a vytvořil jsem si systém, co je u těchto sázek opravdu důležité sledovat a co mi dává výhodu nad sázkovkami.

Co tě k sázení přivedlo? Byl to hlavně cíl vydělat peníze, nebo tě spíš lákala možnost predikovat lépe než sázkové kanceláře? 

Ze začátku to bylo čistě za vidinou vyhrávat peníze a co si budeme říkat, to žene každého sázkaře. Přesto se postupně můj pohled na sázení vyvíjel a víc mě začalo uspokojovat být lepší než sázkovky a dlouhodobě je porážet. Bavilo mě i soupeření s ostatními autory analýz na Tipsportu. Pokud vás zajímají další zajímavé tipy, jak vydělávat netradičně, tak si můžete přečíst náš článek, jak vydělávat na internetu, který je postavený na reálných zkušenostech.

Tvoje poradenství „Profit Tips“ se zaměřuje hlavně na fotbal, konkrétně na statistické sázky jako jsou počty faulů nebo karet. V čem vidíš hlavní výhodu těchto příležitostí oproti populárnějším sázkám na vítěze zápasu nebo počty gólů? 

Jak jsem už naznačil v první otázce, sázkovky u těchto příležitostí zaostávají a neumí v nich chodit. Není lehké je správně vypsat a je tu velký prostor pro chyby. Šlo by o tom mluvit daleko víc a konkrétně, ale nechci tu dávat munici sázkovkám. 

Jak jsi spokojený s nabídkou tuzemských sázkovek? Drží krok se zahraničním trhem, nebo by sis představoval větší možnosti? 

Nabídka není vůbec špatná, každý víkend jsou desítky možností, jak vyhrát peníze. Samozřejmě bych byl nejradši, kdyby sázkovky vypisovaly žluté karty u každé ligy a například u francouzské i fauly, držení míče a střely na branku. Takže prostor pro zlepšení vidím, ale celkově jsem s nabídkou spokojený. Na druhou stranu tu jde vidět, že chybí adekvátní zahraniční konkurence, takže vás má sázkovka víc v hrsti. Uvítal bych otevřený trh.

Prakticky každý úspěšný sázkař dřív či později narazí na limity. Jaká je tvoje zkušenost? Musel jsi kvůli nim někdy změnit strategii? 

Úspěšnou strategii sázení neměním, jen jsem se při limitech musel přizpůsobit maximální vsazené částce. To nikdy nepotěší a taky je to dalším důvod, proč je škoda, že tu není otevřený trh a nenajdeme tu i zahraniční sázkovky.

Na Sport Breaku tvé poradenství suverénně vládne žebříčku úspěšnosti, čemuž odpovídá i zájem klientů. Dochází po zveřejnění tvých tipů k dropům kurzů? 

Řekl bych, že to je jediná slabina mého servisu. Ani to nám sice nebrání v super výdělcích, ale přál bych si, aby si sázkovky stály za tím, co vypíšou. Na druhou stranu to doufám ukazuje, že dělám svou práci dobře, a že se klienti nemusí bát o to, že bych posílal nekvalitní tipy.

Měsíční statistiky sázkového verifikovaného servis Profit Tips

Věnuješ se několika fotbalovým ligám najednou, k tomu někdy sázíš také evropské poháry. Kolik času ti obvykle zabere příprava na jeden klasický fotbalový víkend? 

Dřív jsem se téměř nezastavil. Postupným sbíráním zkušeností se to přeci jen ulehčuje a například už mám dobrou představu o téměř každém rozhodčím v top ligách, například jakým způsobem píská a za co u něj můžu očekávat žluté karty. A to je strašně důležité. 

Relevantní informace pak sleduji po dobu celého týdne, ale stává se, že stejně vyjdou najevo až v den zápasu. Bookmakeři také někdy otálejí s vypisováním některých příležitostí. Takže celé víkendy trávím za počítačem, z čehož přítelkyně neskáče radostí, ale je to nutné. Zároveň je potřeba se stále učit a sledovat jak různé trendy, tak i hráčské a trenérské přesuny, které jsou velmi důležité u sázek na držení míče nebo střel na branku.

Přečtěte si také o alkoholu v kasínech.

Co je podle tebe nejčastější chyba sázkařů, kteří jsou dlouhodobě v mínusu? 

Tahle otázka by si zasloužila samostatný článek. Tak aspoň pár rad. Je potřeba si co nejdřív uvědomit, že nejde sázet jen podle renomé týmů a za každou sázkou by měla být adekvátní příprava. Bez časové investice to nepůjde a platí to pro jakoukoliv sázku. Získané informace by měly sázkaře přesvědčit o tom, že kurz neodpovídá realitě a je zde vyšší šance na výhru, než si myslí bookmaker. Tyto sázky je potřeba si evidovat a postupně by se mělo ukázat, jestli je vaše strategie zisková. Pokud ne, tak ji zkusit upravovat a klást důraz na jiné ukazatele. 

Není to snadné, ale tímto způsobem můžete nakonec najít styl, který vám začne vydělávat peníze. Také je lepší sázet méně příležitostí na jeden tiket. Nejlépe jen jednu. V neposlední řadě je nutné dodržovat money management. S ním mají problémy i zkušenější sázkaři a může jim zlomit vaz. Zkráceně, dodržujte maximální vklady a upravujte je podle stavu na účtu. Sázka by vám nikdy neměla vzít víc než 5%.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz