Domů » Co je laminace obočí a udělá vás krásnější?

Co je laminace obočí a udělá vás krásnější?

autor Aneta Toboříková
0 komentářů
laminace obočí

Laminace obočí je relativně nový postup, jehož cílem je vytvoření lesklého a hladkého obočí. Také se někdy nazývaná „trvalá na obočí“. Tato procedura je oblíbená především u lidí, kteří mají řídnoucí nebo nepoddajné obočí. 

Co to je laminace obočí?

Laminace obočí je jako „trvalá“ chloupků obočí, aby bylo dosaženo plnějšího a rovnoměrnějšího vzhledu. Pomáhá je také udržet na místě i po odlíčení.

Laminace obočí se může hodit, pokud chcete mít obočí upravené určitým způsobem, ale nebaví vás každodenní používání gelu na obočí. Cítit se dobře ve svém těle a mít dobrý pocit ze svého vzhledu, je součástí toho, jak být šťastný, jak tedy na perfektní obočí?

Jak na laminaci obočí

Co znamená laminace obočí a co přesně obnáší? Nejprve vám kosmetička nanese na obočí krém, jehož cílem je „zvednout“ vaše chloupky.

Poté se chloupky na obočí vyčesají směrem nahoru, aby se mohly vytáhnout v jednotném vertikálním směru.

Nakonec kosmetička použije neutralizátor, který pomůže udržet vaše obočí na místě. Posledním krokem je výživný olej, který pomáhá předcházet podráždění pokožky a vysoušení chloupků, které může být způsobeno použitými chemikáliemi.

Celkově trvá laminace obočí 1 hodinu nebo méně. Volitelné doplňky k postupu mohou zahrnovat:

 • vytrhání přebytečných chloupků,
 • voskování pro vytvoření požadovaného oblouku,
 • tónování pro vylepšení nebo změny barvy.

Každý večer byste poté měli aplikovat výživný olej nebo krém, abyste zabránili vysychání vašeho obočí.

Stejně jako se provádí laminace obočí, můžete najít místa, kde se dělá i laminace řas.

Výhody laminace obočí

Laminování obočí může pomoci vyřešit řadu problémů, které můžete mít s vlastním obočím, včetně:

 • řídnutí, které se může objevit s věkem,
 • mezer ve vašem obočí způsobené přetrháváním nebo převoskováním v minulosti,
 • nepoddajné chlupy, které mají tendenci směřovat různými směry,
 • nedostatek tvaru nebo nerovnosti.

Laminace obočí způsobuje, že obočí vypadá hustší a plnější. Celý proces je také zcela neinvazivní.

Možná rizika a vedlejší účinky

Zatímco laminace obočí není invazivní ve srovnání s operací obočí, tetováním nebo jinými postupy, stále existují některé vedlejší účinky. Tato rizika většinou souvisí s podrážděním kůže způsobeným chemikáliemi. 

Nežádoucí účinky se mohou objevit pod a nad obočím, ale mohou se také rozšířit na oční víčka.

Tato procedura se nedoporučuje, pokud máte:

 • citlivou kůži,
 • ekzém,
 • kontaktní dermatitidu,
 • potíže s chemikáliemi či kosmetikou v minulosti.

Stejně jako trvalá na hlavě může vést k vysušení a poškození vlasů, laminace obočí může poškodit vaše obočí. Tím spíš pokud budete proces opakovat příliš často.

Je důležité, aby kosmetička aplikovala na obočí hydratační olej nebo krém ihned po ošetření. Můžete zvážit aplikaci stejného produktu doma, aby vaše obočí zůstalo zdravé a bez poškození.

Dalším závažnějším rizikem je poškození zraku. K tomu může dojít, pokud se vám chemikálie během procedury dostanou do očí.

Jak dlouho vydrží laminace obočí?

Snad největší nevýhodou laminace obočí je, že účinky jsou pouze dočasné. Abyste si zachovali své nové obočí, budete muset proces opakovat každých pár měsíců, podobně jako tradiční trvalou.

Laminace obočí

Kolik stojí laminace obočí?

Na základě vyhledávání průměrných nákladů se cena za laminaci obočí může pohybovat mezi 500 a 1000 Kč za sezení.

Ve srovnání s jinými procedurami obočí je laminace považována za velmi dostupnou. Je to pravděpodobně proto, že proces vyžaduje málo času a materiálů, zároveň ale nabízí viditelný způsob, jak se změnit a cítit se lépe.

Kde si laminaci nechat udělat?

Pro laminaci obočí zvažte oslovení estetika nebo profesionálního vizážisty a vždy se nejdřív zeptejte potenciálních kosmetiček, zda mají konkrétní zkušenosti s tímto postupem.

Laminace obočí doma

Laminace obočí doma je také možná a není časově náročná. Domácí laminace obočí vyžaduje pouze sadu pro laminaci obočí od kosmetické značky, které důvěřujete. 

Rozhodnete-li se pro tento způsob, potom si v první řadě důkladně prostudujte přiložené informace, kde znovu zjistíte laminace obočí co to je a postup krok za krokem, jak se dělá laminace obočí. Musíte mít vždy perfektně čistou pokožku. Pro tento krok se vám tak hodí mýdlo na obočí, a poté můžete přikročit k aplikaci přiložených chemikálií.

💡 Tip: Pokud vám tato procedura půjde skutečně dobře, můžete ji nabídnout i svým blízkým a může se to pro vás stát způsobem, jak si přivydělat z domu.

Hledáte-li, jak se zbavit chloupků natrvalo doma, potom ovšem máme špatnou zprávu. Tyto techniky mají pouze dočasný efekt a musí se vždy jednou za čas opakovat. Na trvalé odstranění chloupků je stále nejlepší laser a i tento zákrok je po letech potřeba opakovat.

Laminace obočí

Alternativy k laminaci obočí

Existuje řada ošetření oblasti obočí, které pomáhají vytvořit plnější vzhled. Mnoho z těchto postupů zahrnuje trvalé barvení. Vždy se ujistěte, zda dané chemikálie jsou bezpečné pro aplikaci v okolí očí.

1. Lifting obočí

Lifting obočí je invazivní technika, při které dojde k pozvednutí obočí. Častokrát se dělá dohromady s liftingem čela. Při této operaci dojde k vyhlazení čela, zvednutí obočí a výraznému omlazení, pokud máte povadlá oční víčka. Dělá se niťovou technikou a ačkoliv spadá již do kategorie plastických operací, je označován jako miniinvazivní.

2. Permanentní tetování

Pokud máte vyšší toleranci bolesti, můžete zvážit tetování permanentním make-upem. Barva může vyblednout až po několika letech a může existovat větší riziko nežádoucích účinků v důsledku pronikání tetovacích jehel do hlubších vrstev kůže.

Tato procedura vyžaduje již vyšší míru vnitřní motivace a odhodlání, ale zároveň také nabízí výsledky, které budou nejdéle vidět. V tomto případě určitě hledejte studio, které má s touto procedurou dlouhodobé zkušenosti.

3. Microblading

Microblading je profesionální procedura obočí, která zahrnuje použití malých řezů do kůže pod obočím pomocí jehel. Podobně jako u tetování se pak do těchto řezů vkládají pigmenty, aby vytvořily plnější vzhled. Výsledky trvají 12 až 18 měsíců, než barva začne blednout.

4. Mikrostínování

I když je princip podobný microbladingu, tento postup vkládá pigmenty prostřednictvím malých teček do celého obočí. Výsledky mikrostínování jsou semipermanentní, trvají jen několik měsíců.

5. Tónování

Mnohem méně invazivní způsob, jak dosáhnout objemné barvy, je barvení obočí. Jedná se o profesionální aplikaci tónovací barvy v salonu. Výsledky trvají několik týdnů, než musíte proces zopakovat.

6. Tužka

Dalším způsobem, jak vyplnit řídké obočí a přidat více objemu, je použití barevné tužky na oči nebo pudru. Pro dosažení nejlepších výsledků vyberte odstín, který odpovídá vaší přirozené barvě obočí. Používejte lehké tahy, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu.

💡 Tip: První dojem je jeden z nejdůležitějších a rozhodně bychom jeho sílu neměli podceňovat. Máte-li důležitou schůzku a chcete vypadat dobře, tužka na obočí může pomoci. Vyzkoušejte si to ovšem dopředu a nikoli až těsně před odchodem.

7. Gel na obočí

Pokud chcete vyřešit nepoddajné chloupky na obočí, zvažte voděodolný gel na obočí. Aplikátor se podobá kartáčku řasenky a je navržen tak, aby byl aplikován přímo na obočí pohybem nahoru a ven. Stejně jako tužka, gel na obočí vydrží, dokud ho nesmyjete.

Na závěr

Pokud hledáte dlouhodobější výsledky, které udrží chloupky na obočí na místě, můžete zvážit postup laminace obočí. Tato metoda zajistí, že vaše obočí bude hustší a plnější, což je stále oblíbenější.

Zároveň ale mnoho lidí u svých partnerů vyhledává přirozený vzhled a je potřeba si dát pozor, abyste při všech úpravách nepřekročili únosnou mez a nezačali vypadat příliš uměle.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz