Domů » Co jste možná doposud netušili o CRM?

Co jste možná doposud netušili o CRM?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
CRM

Mít přehled o svých zákaznících a budovat s nimi silné vztahy – to je alfa a omega moderního podnikání. Na oboru nezáleží, pravidla platí pro většinu oblastí stejně. Stejně tak i to, že prakticky všem firmám může značně usnadnit řízení vztahů vhodně zvolený CRM systém.

CRM? Už dávno není jen pro „obchoďáky“

Možná si myslíte, že je CRM užitečný pouze pro obchodní tým, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti totiž celých 46 % uživatelů CRM pochází z marketingového oddělení a 45 % ze zákaznického servisu. Znamená to, že se z CRM stal nástroj pro celou firmu, která jeho prostřednictvím sdílí data a spolupracuje na budování lepších vztahů se zákazníky.

Jak CRM pomáhá firmám?

Implementace CRM může vašemu podnikání přinést mnoho výhod. Spíše než obecné benefity vás však přesvědčí tvrdá data.

Zvýšení míry konverze potenciálních zákazníků o 300 %

CRM systém vám pomůže lépe organizovat a následně sledovat vaše obchodní aktivity, takže se s potenciálními klienty efektivněji spojíte a uděláte z nich platící zákazníky.

Zvýšení udržení a spokojenosti zákazníků o 47 %

S CRM budete mít o svých zákaznících komplexní přehled, takže jim snadno poskytnete personalizovanější a relevantnější zážitky. Díky tomu budou loajálnější a prudce roste šance na opakovaný nákup.

C:\Stahujeme\zijuspesne.cz_eway_01.jpg

Zlepšení produktivity týmu

CRM centralizuje data a usnadňuje spolupráci mezi odděleními. Tím se šetří čas a zefektivňuje práce. A výrazně klesají náklady – CRM vám pomůže automatizovat úkoly a zefektivnit procesy. V konečném důsledku ušetříte čas i peníze.

Čistší a přesnější data

Velkým pomocníkem bývá funkce tzv. podmíněného formátování. Udrží data přesnější a čistší data, zkrátka v takové kondici, která je předpokladem informovanějších obchodních rozhodnutí.

CRM není jen pro velké firmy

Pokud si (stejně jako spousta lidí) myslíte, že se CRM hodí jen pro potřeby velkých firem, překvapí vás, že většinu uživatelské základny tvoří menší a středně velké podniky. Existuje mnoho cenově dostupných CRM systémů, které jsou pro malé a střední firmy jako stvořené. 

Dobrou volbou je například český eWay-CRM. Oblíbené řešení nabízí přímočaré prostředí Microsoft Outlooku a zároveň flexibilní workflow s přizpůsobitelnými uživatelskými poli. K dispozici je online i offline a kromě množství funkcí pro automatizaci procesů umožňuje sofistikovanější marketing a integraci jiných aplikací.

Velkou výhodou eWay-CRM je modul pro projektové řízení. Pokud již nyní Outlook používáte pro čtení e-mailů a správu kalendáře, snadno z něj uděláte plnohodnotný nástroj pro každodenní úkony v rámci project managementu. Nemusíte se učit nic nového – v přirozeném uživatelském prostředí se prakticky ihned „zabydlíte“.

A co je ještě příjemnější? CRM si můžete stáhnout i zdarma a ve verzi FREE používat po libovolně dlouhou dobu.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz