Domů » Inspirace na rekonstrukci ložnice: Vytvořte harmonické prostředí pro svůj spánek

Inspirace na rekonstrukci ložnice: Vytvořte harmonické prostředí pro svůj spánek

autor Patrik Pilous
0 komentářů
spánek žena

Dostatek kvalitního spánku je klíčový. To, jak se nám spí, přitom ovlivňují různé faktory. Od samotné matrace až přes uspořádání nábytku a barvy v ložnici. Svou roli hrají i detaily. Pokud plánujete rekonstrukci, přinášíme vám praktickou inspiraci.

Kvalitní lůžko

Při rekonstrukci ložnice se zaměřujeme zejména na nábytek, stěny, dekorace a podobně. Ale přemýšlet byste měli i nad svou matrací – možná už je příliš stará nebo vám nevyhovuje. V takovém případě je čas na novou matraci, ta dokáže udělat velký rozdíl. Je ale třeba vybírat správně.

V dnešní době i matrace do 5000 může být pohodlná a kvalitní. Za příznivou cenu totiž najdete i zdravotní matrace. Ty jsou navrženy pro optimální oporu těla, mohou vám tak ulevit od bolestí či problémů se spánkem. Pokud však máte tyto potíže, jen výměna matrace nestačí – stav konzultujte se svým lékařem.

Mezi nejprodávanější matrace patří ty z paměťové pěny – jsou komfortní, dostupné a praktické. Dostupné jsou různé modely, při výběru se zaměřte na jednotlivé parametry. Skvělou volbou je česká výroba matrací. U českých matrací máte jistotu, odkud k vám dorazili.

Pohodlná postel

Kvalitní matrace je samozřejmě základ, ale je třeba něco přidat. Tedy pokud vás čeká výběr matrace, zaměřte se rovnou i na přikrývky a polštáře. I ty byste měli pravidelně měnit. Na výběr máte z mnoha variant, díky tomu najdete to pravé, v čem se vám bude spát jako v bavlnce.

Jak vylepšit ložnici

Zajímá vás, jak vylepšit ložnici? Nabízí se hned několik jednoduchých tipů. Pohled do světa kvalitního spánku vám odhalí, jak důležité je zařídit postel i celou ložnici ve správném stylu.

Rozvržení nábytku

Trendy ložnice by rozhodně měla být minimalistická. Aby se vám v ní dobře spalo, je důležité, aby byl prostor vzdušný. Nábytku do ložnice není potřeba moc. Tím, co by mělo být v ložnici, je rozhodně postel. Nechte kolem ní dostatek místa, abyste mohli pohodlně procházet. Přidat můžete noční stolky po stranách v čele postele. Většinou samozřejmě nechybí ani šatní skříň a další úložné prostory. Pokud nevíte, jak uspořádat nábytek, nechte se inspirovat feng-šuej.

Sladění barev

Barvy stěn výrazně ovlivní atmosféru v místnosti. Mezi ideální barvy do ložnice patří světlé a tlumené odstíny modré, zelené a šedé. Případně můžete zvolit teplejší a živější barvu, ta vnese do prostoru více energie.

Zároveň je důležité vědět, jak sladit barvy v ložnici. Myslete i na různé doplňky, ozdobné polštářky, obrazy a podobně. I ty by měly ladit, aby byl prostor harmonický. Pokud si nevíte rady, s inspirací ložnice vám pomohou obrázky na internetu. Nebo se nechte inspirovat interiérovými trendy roku 2024. Patří mezi ně například malované stropy, výrazné čelo postele či přírodní materiály.

Vhodné osvětlení

V ložnici není třeba mít jasné a výrazné osvětlení. Volte teplejší odstín světla. Kromě stropního svítidla navíc přidejte i jednu či dvě lampičky na noční stolky. Ty se hodí například pro čtení před spaním. Výhodou je, že nenaruší klidnou atmosféru, jelikož nabízí tlumené a jemné světlo.

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny jsou skvělým doplňkem, na který mnohdy zapomínáme. Nemusíte mít v ložnici rovnou džungli, ale aspoň jednu či dvě rostliny. Skvěle vypadají, zútulní atmosféru, a navíc pročistí vzduch.

Pokud si zařizujete novou ložnici, největší pozornost byste měli věnovat posteli. Právě ta nejvíce určuje, jak dobře se vám spí. Ale mějte na paměti, že záleží i na dalších faktorech. Ložnice by měla být klidným prostorem bez rušivých prvků. Hodí se proto decentní zařízení. Ve výsledku ale záleží pouze na vás. Přizpůsobte interiér svým představám. Důležité totiž je, abyste se vy v něm cítili dobře. Trendy mohou být pouze milou inspirací, která vám napoví, když si nevíte rady.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz