Domů » Jak funguje těžba kryptoměn na mobilu?

Jak funguje těžba kryptoměn na mobilu?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
kryptoměny na mobilu

Těžíte kryptoměny a zajímá vás, jestli a jak se to dá udělat pohodlně z vašeho smartphonu? Budete překvapeni, jak je to lehké a nezabere to příliš času.

Co jsou to kryptoměny

Kryptoměny jsou dnes velkým hitem, a pokud jste o nich ještě neslyšeli, představíme vám je. Jedná se o virtuální měnu (nemá fyzickou podobu – mince a bankovky), kterou získáváte v určitém programu buďto těžbou nebo jejím nákupem do virtuální peněženky. Touto měnou se dá platit pouze v určitých obchodech, které platbu kryptoměnou povolují (např. Alza). Někteří uživatelé tvrdí, že se jedná o měnu budoucnosti, což se nemůže zapřít. Nikdo z nás neví, jak se trh kryptoměn bude vyvíjet. O fungování trhu se starají sami uživatelé, takzvaní těžaři, kteří za své služby dostávají zaplaceno. I vy se můžete takovým těžařem stát – stačí vám k tomu určitý program. Klasicky se tato činnost provádí na počítači, lze ji ale provádět i na smartphonu. 

Jak funguje těžba kryptoměn na mobilu

Klasická těžba krypta vyžaduje speciální software a velké množství energie, což by telefon nezvládl. Proto jsou vytvořeny aplikace, které umožňují těžbu kryptoměn i bez takového nároku na výkon. Způsoby existují dva:

Mobile Miner

Tento software byl navržen vývojaři tak, aby byl co nejvíce podobný tomu klasickému, počítačovému. Funguje jako klasická těžba, tudíž pracuje i offline a vy pro získání kryptoměny nemusíte nic dělat. Abyste takovouto aplikaci mohli ve svém telefonu mít, je nutné, aby váš procesor měl 64 bitů – například HUAWEI p smart 2021, který navíc slibuje dlouhou výdrž i při vysokém výkonu. Protože Mobile Miner nenajdete v Google Play ani App Store, je nutná instalace pomocí Xcode. Pokud nejste alespoň začínající programátor, instalace pro vás může být velmi náročná. 

Aplikace funguje na pozadí po celý den, což v praxi znamená, že spotřebovává velké množství baterie a opotřebovává procesor, čímž se váš telefon stane za chvíli nepoužitelným, jelikož se začne přehřívat a životnost baterie se rapidně sníží. Můžete tak počítat s tím, že svůj mobil brzy zase vyměníte. Další nevýhodou je nízká cena výdělku (cca 280,- Kč za měsíc). Dobře si proto rozmyslete, jestli vám to za to stojí.

kryptoměna
Těžení kryptoměny na mobilu je spíše volnočasová aktivita než reálný business

Aplikace ve formě her

Ostatní aplikace fungují trochu jinak a bát se při jejich využívání o svůj mobil nemusíte, protože nejsou náročné na výkon. Kolik si vyděláte je jen na vás, ovšem příliš vysoké částky nečekejte.

Vydělat kryptoměnu lze hrami, sledováním videí nebo třeba i potvrzením, že nejste robot. Stačí si v obchodech s aplikacemi najít pod heslem ,,bitcoin free” takovou aplikaci, která má slušné ohodnocení, a je tedy důvěryhodná. Mezi takové aplikace patří například Storm Play, Bitcoinový miliardář či Free Bitcoin. Každá aplikace se trochu liší nejen úkoly, které musíte pro nějaký ten výdělek splnit, ale také limitem, který vám proplatí. U některých nastřádáte požadovanou částku za 10 dní, u jiných za kratší či delší dobu, záleží na vaší aktivitě.

Abyste podpořili vyšší šanci na výdělek, nainstalujte si více aplikací, kterým se budete věnovat – tím budete vydělávat více. Dejte si jen pozor na to, aby se nejednalo o podvodné programy, kterými pouze ztratíte čas. Jestliže nevyžadujete velké částky a chcete si něco přivydělat bez vstupních investic, tato forma by pro vás mohla být ta pravá. 

Těžba v prohlížeči

Posledním možným způsobem, jak vydělat kryptoměnu na telefonu, je nainstalovat si k prohlížeči doplněk. Takovým doplňkem je CryptoTab, který funguje vlastně stejně jako klasický prohlížeč, jen vám něco vydělává. Má ovšem určité nevýhody – využívá procesor a opotřebovává ho, navíc se příliš vysokého výdělku nedočkáte. Navíc, protože se jedná o telefon, při vypnutí prohlížeče vypnete i těžbu – abyste se dočkali vyšší odměny, musíte mít prohlížeč otevřený co nejvíce. Nejedná se tak o úplně výhodnou metodu.

Těžba kryptoměn na mobilu může být jednoduchá příležitost, jak si přivydělat, ovšem myslete na to, že opravdu se dá kryptoměna těžit jen klasickým způsobem, ne na mobilu. Pokud to s kryptem myslíte vážně, raději využijte počítač. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz