Domů » Jak se nezničit při dosahování úspěchu a proč je třeba se starat o své tělo

Jak se nezničit při dosahování úspěchu a proč je třeba se starat o své tělo

autor Patrik Pilous
0 komentářů
kolagen

Říká se, že úspěch je součet malých snah opakovaných den co den. Není přitom podstatné, zda se snažíme uspět v práci, ve studiu nebo ve sportu. Motivovaní vizí cíle a pohánění vášní často pracujeme denně nad naše síly. Soustředění na jediné pak zapomínáme na své zdraví. Ovšem jen do té doby, než se naše tělo ohlásí a nezatáhne ruční brzdu. A najednou, když přijdou zdravotní problémy, jakékoli dosažené cíle ztrácejí na významu.

Nečekejte, až vaši cestu za úspěchem zmaří důsledky zanedbaného odpočinku, regenerace a zdravé výživy. Udělejte něco pro své tělo ještě dnes a pokračujte v tom každý den v malých krocích. Jedním z nich může být užívání kolagenu.

Jak může kolagenová kúra prospět vašemu vyčerpanému organismu? Proč je kolagen pro úspěšné muže nezbytností?

Kolagen a jeho význam pro tělo

Kolagen je pro člověka životně důležitá bílkovina. Tvoří téměř třetinu všech proteinů v organismu, přičemž jeho základním úkolem je spojování buněk. Kolagenová vlákna se z významné části podílejí nejen na stavbě kůže (až 80 %) a kloubních chrupavek (až 70 %), ale také kostí, šlach, vazů, krevních cév, zubů či oční rohovky.

Zatímco v mladém věku si tělo syntetizuje kolagen z vlastních zdrojů, kolem 25. roku začíná produkce významně klesat. Snížené hladiny kolagenu se projevují pomalejší regenerací a známkami stárnutí. Kolagenu se proto říká také „elixír mládí“.

Příznivé účinky kolagenu pro lidský organismus

Tělo už v poměrně mladém věku, zhruba ve 25. roce života, ztrácí schopnost vyprodukovat dostatek kolagenu. Nároky jsou však stále vysoké, a to zejména v obdobích zvýšené fyzické a psychické zátěže. Intenzivně se proto skloňuje podávání kolagenu ve formě výživových doplňků.

Kolagen je pro tělo jako „životabudič“. Jeho užívání napomáhá regeneraci, zpomaluje známky stárnutí, zlepšuje kvalitu a vitalitu vlasů i pleti a podporuje zdraví pohybového aparátu. Kolagen také napomáhá zotavení těla po operacích, zraněních (1, 2) a při fyzickém vyčerpání.

Pro dosažení výše jmenovaných příznivých účinků musíme tělu dodávat kolagen ve správné podobě. Jeho využitelnost v lidském organismu není samozřejmostí u všech doplňků stravy. Primárně to závisí na způsobu jejich výroby a složení. Světlým příkladem je v tomto směru přípravek Inca Collagen.

5 důvodů, proč Inca Collagen funguje

Značka Inca Collagen je považována za „vlajkovou loď“ trhu s kolagenovými doplňky. Za 9 let vyzkoušelo její přípravky více než 250 000 uživatelů, jejichž pozitivní reakce na webu potvrzují účinnost Inca Collagenu. Proč tento přípravek funguje? Je to mořský kolagen, který je vedle hovězího a vepřového kolagenu považován za nejkvalitnější.

Vyrábí se technologií enzymatické hydrolýzy, která je zárukou zachování bioaktivity, tedy vstřebatelnosti, výsledných fragmentů.

Prodává se v čisté podobě – bez přísad, které by snižovaly jeho účinnost. Má práškovou formu, která se po rozpuštění ve vodě výborně vstřebává. Obsahuje adekvátní denní dávku účinné látky – 3 000 mg kolagenu na den.

Dopřejte si 3 měsíční kolagenovou kúru

Pro dosažení příznivých účinků kolagenu je podle vědeckých studií (3, 4)  důležité jeho dlouhodobé užívání na každodenní bázi. Výrobce Inca Collagen doporučuje tří měsíční kolagenovou kúru. Po jejím ukončení užívejte kolagenový nápoj ještě alespoň dva až třikrát týdně. Udržíte si tak optimální hladiny proteinu v těle i dosažené výsledky.

Intenzivní kolagenovou kúru můžete samozřejmě kdykoli zopakovat. Pokud budete cítit, že opět přepínáte své síly na cestě za vytyčenými cíli, dopřejte si Inca Collagen každý den. Podpoříte tak své tělo, aby vás později nezradilo.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz