Domů » Jak vkusně a stylově darovat peníze?

Jak vkusně a stylově darovat peníze?

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak vydělat peníze?

Určitě jste se již dostali do situace, kdy už vám došly opravdu všechny nápady na dárky pro své blízké. Většinou se každý z nás snaží přijít na věc, kterou by si obdarovaná osoba přála, využila ji a byla za ni vděčná. Ne vždy ale na něco takového přijdeme, nebo nastala situace, kdy se nejvíce hodí darovat peníze.

Hotovost představuje pravděpodobně přesně to, co lidé ve vašem životě doopravdy chtějí. Ovšem dát někomu obyčejnou, starou bankovku jako dárek může být nudné a nejedná se o nějaký „boom“, který by darovanému vykouzlil milý úsměv na tváři. Nebojte, i tohle se dá udělat jinak.

Jak kreativně darovat peníze?

I peníze se dají darovat stylově a vkusně. Místo cpaní bankovek do obálek či kartiček můžete pro tentokrát zkusit něco uměleckého, vtipného nebo praktického. Existuje mnoho skvělých nápadů, jak udělat jinak nudný dar peněz zábavným a osobním. Přesvědčte se sami a podívejte se na několik kreativních způsobů, jak darovat hotovost.

Peníze
Peníze jsou skvělým darem, který lze věnovat originálně

1. Personalizovaná pokladnička se spořením 

Obyčejnou pokladničku znají nebo dokonce mají všichni. Co takhle ji vylepšit na osobnější variantu? Takový malý trezor na peníze se svým vlastním vygravírovaným jménem nebo oblíbeným obrázkem dokáže udělat více parády, než jen obyčejně darované peníze.

Originální pokladničky můžou být keramické nebo jsou velmi oblíbené a taky krásné ty vyrobené ze dřeva. Hodí se pro všechny dospělé, ale i děti, které si do své milované kasičky budou ukládat své naspořené penízky.

Pokladničky často můžete doplnit i nějakým symbolem, nápisem, vtipným vzkazem nebo i datem, které vytvoří například skvělý dárek k narození miminka. Takto stylově věnované peníze ovšem využijete k jakékoliv příležitosti.

2. Velmi drahá bonboniéra

Tento tip na první (ale určitě i následný) pohled potěší všechny mlsaly. Zkuste zapojit špetku kreativity a překvapte svou blízkou osobu štědrou bonboniérou. Nahrazení bonbónů penězi představuje naprosto nečekaný způsob, jak darovat peníze. 

Použijte obal z nějaké čokoládové bonboniéry nebo klidně i plechové dózy od sušenek či čaje. Dovnitř vložte papírové košíčky na muffiny či jiné dezerty různých velikostí, v jejichž vnitřku budou umístěné peníze místo čokolády. Papírové bankovky můžete smotat do ruličky a zavázat stužkou.

3. Nejdražsí kapesníky

I s tak „nudnou“ věcí, jako je krabička na kapesníky, lze povýšit jinak obyčejné věnování hotovosti. Jste-li tedy vtipálci a zároveň rádi tvoříte, zkuste darovat peníze v krabičce od papírových kapesníků. Vymyslíte si tak skvělou zábavu, která nadchne všechny domácí kutily, a připravíte milý, úsměvný dárek.

Vezměte tedy prázdnou krabičku a vyplňte ji na střídačku přeloženými bankovkami tak, jak v ní jinak bývají naskládané kapesníky. Nahoře pak nechte jednu bankovku vyčnívat nebo tam dejte lístek s nějakým vzkazem. Krabičku můžete zevnějšku libovolně nabarvit, ozdobit či ji nechat neposkvrněnou, aby působila obyčejně. 

💡 Tip: Blíží se Vánoce a možná stále tápete, jaký je ideální dárek pro muže, který by ho potěšil a dopřál mu i pocit luxusu. V tom případě koukněte na tyto skvělé tipy.

4. Poklad v květináči

Tento tip představuje ideální volbu dárku pro všechny milovníky květin i zábavy. Dopřejete jim totiž obojí, a dokonce i s nějakým tím finančním obnosem navíc. Na oko totiž darujete obyčejnou květinu, ve které je ale zakopaný poklad.

Pořiďte nějakou pěknou pokojovku ve větším květináči a do hlíny schovejte několik mincí v určité hodnotě. Zakopejte například různé mince v hodnotě 2 000 Kč a ke kvítku připevněte vymyšlený název „Dvoutisícovník“ s nějakým vzkazem, který pobídne obdarovaného k vykopání ukrytého pokladu.

5. Luxusní láhev

V láhvi nemusí být ukrytý jenom džin. I ty kouzelné peníze dokážou splnit mnoho přání. Navíc můžete využít jakoukoliv láhev, záleží na tom, co preferuje obdarovaná osoba. Víte, že nikdy neodolá vínu? Vyberte tedy nějakou hezkou sklenku od vína. Pivaři zase zajímavou láhev od piva. Také se vždy nemusí jednat jen o alkohol, takového sportovce potěšíte fitness láhví naplněnou penězi. 

Vezměte tedy určitou láhev, důkladně ji umyjte, vysušte a naplňte bankovkami tak, jako se kdysi plnily různými vzkazy a posílaly po vodě. Pak už jen láhev zavřete, ozdobte mašlí a máte hotovo. Přidat můžete i vtipný vzkaz. Tuto ale po vodě neposílejte a raději ji určité osobě předejte osobně.

Dort z peněz
Vyhrajte si a udělejte třeba i dort z peněz

6. Štědrá pizza

Nejspíše existuje jen jedna věc na světě, která i toho největšího milovníka pizzy potěší více – peníze. A ty se dají vkusně a originálně darovat i pomocí krabice od jeho jídelní lásky. Box není třeba nějak zdobit, abyste vytvořili dojem, že nesete pouze klasickou pizzu k jídlu. Uvnitř ovšem čeká milé finanční překvapení.

Nejprve si tedy objednejte či doneste domů pizzu v krabici. O konzumaci se postarejte sami a poté box vyčistěte. Zapojte i trochu kreativní mysli a vytvořte koláž z bankovek a mincí ve tvaru pizzy. A tento dárek vylepší už jen nějaký vtipný vzkaz.

💡 Tip: Hodilo by se vám přijít k nějaké té koruně navíc? Mrkněte, jak rychle a zajímavým způsobem vydělat peníze.

7. Srdečná kniha

Každého knihomola potěšíte pěknou knížkou. Co ji ale takhle obohatit ještě o nějaké to překvápko mezi stránkami? Takový jedinečný výtisk se pak zalíbí i těm, kteří tolik nečtou. Třeba je to donutí se více věnovat četbě, případně jim tento dárek vykouzlí aspoň úsměv na tváři.

Zabrouzdejte knihkupectvím a vyberte knižní kousek, který by se obdarovanému mohl líbit. Náhodně mezi stránky pak vložte bankovky peněz. Pokud si nejste jisti správnou knihou, vyberte něco neutrálního, jako kuchařku hodící se každému nebo křížovky. Upozorněte však na tom, aby knížku osoba alespoň prolistovala.

8. Čokoládové vajíčko s překvapením

Určitě si všichni vybavujete tu dětskou radost s otevíráním kinder vajíčka, na kterém jste si nejen skvěle pochutnali, ale ještě vás čekal milý dáreček uvnitř. Probuďte toto vnitřní dítě i ve vašich blízkých a dejte jim takové čokoládové vejce s potěšujícím finančním překvapením.

Můžete použít originální vajíčko z obchodu, které opatrně rozbalíte, otevřete tak, aby vám neprasklo a hračku vyměníte za bankovku. Abyste vejce zase slepili, stačí nahřát nůž , obkreslit jím okraj jedné i druhé poloviny vajíčka a opatrně slepit zpět. Pak velmi opatrně zabalte zpátky do obalu, aby nešlo poznat, že bylo vejce někdy rozbaleno.

Pokud máte vlastní formičky na vajíčka, můžete si vytvořit svá vejce z čokolády libovolné příchuti, do kterých pak už jen vložíte určitý finanční obnos. I u této verze obdarovaná osoba vůbec nepozná, co se skrývá uvnitř a peníze tak šikovně zamaskujete. Jen ji předem určitým způsobem informujte, že na ni ve vajíčku čeká překvapení

9. Hodnotné fotoalbum 

Originálně zabalené peníze jako dárek můžou být i ve formě fotoalba. Jedná se o velmi jednoduchý, potěšující i praktický dar peněz. Takové fotoalbum má totiž velkou hodnotu i po využití penízků – fotky jsou totiž cenné vzpomínky, které pro mnohé znamenají opravdu hodně.

Stačí tedy pořídit nějaké hezké album na fotky a místo mich vkládejte do přihrádek bankovky. Případně můžete občas vložit i nějakou společnou fotku. Tento tip se hodí i jako vkusný svatební dar, s jehož pomocí si pak mohou novomanželé uchovat fotografie ze svého velkého dne. Ale skvěle poslouží i k jiným příležitostem. 

10. Exkluzivní obraz

Peníze (především ty papírové) jsou velmi tvárnou věcí a lze z nich ledacos vytvořit. Můžete si s nimi opravdu skvěle vyhrát a ztvárnit třeba i vkusný obraz, který získá opravdovou hodnotu. Toto originální umělecké dílo pak obdarovaný „prodá“ raz dva za cokoliv si bude přát.

Pořiďte tedy pěkný rámeček a vyskládejte do něj bankovky do různých tvarů a obrazců. Existuje opravdu spousta možností, lze si třeba i vytisknout nějaký hezký obrázek a k němu vkusně naaranžovat či pomocí stuhy navázat bankovky. V kreativitě se meze nekladou a darování peněz můžete přizpůsobit tematicky podle konkrétní situace. Například k Vánocům vánoční obrázek.

Deštník s penězi
Velmi vkusně vypadá i deštník, pod kterým na vás „prší“ peníze

Nápadů, jak stylově darovat peníze, se najde spousta. Můžete se inspirovat výše uvedenými tipy, nějaký z nich třeba i vyzkoušet, nebo si vymyslet vlastní originální způsob věnování hotovosti. Uvidíte, že takový jedinečný dar potěší daleko víc, než jen obyčejná obálka s penězi.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz