Domů » Jak začít den správně? Zvyšte svoji produktivitu díky jednoduchým trikům!

Jak začít den správně? Zvyšte svoji produktivitu díky jednoduchým trikům!

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
ranní triky

Zůstat plni sil a energie až do večera není nemožné, stačí jen začít den správně. Vytvořte si ty správné denní návyky. Budete potom produktivní v práci, najdete si čas na sebe a večer se budete cítit dobře. V tomto článku najdete několik tipů, jak si udělat hezký den díky ideálnímu startu.

Časné vstávání

Výhody brzkého vstávání jsou nesporné, a pokud se rádi v posteli válíte co nejdéle, mělo by jít o první věc, kterou změníte. Ne náhodou se hodně úspěšných lidí probouzí brzy ráno, mají tak více času na práci i sami na sebe. I když vědci přiznávají i to, že každý je trochu jiný typ a může fungovat v jiné denní době odlišně. Vžilo se takzvané dělení na sovy a skřivany, kdy sovy lépe fungují večer a skřivani naopak ráno.

Biorytmy lidského těla jsou nastaveny tak, že probuzení v 6 nebo 7 hodin ráno je snazší než v 9. Den potom ubíhá plynuleji, naše tělo je aktivnější a mysl veselí. Při ranním vstávání tělo zvyšuje produkci povzbuzujících hormonů (kortizolu a adrenalinu), navíc se zvyšuje hladina cukru v krvi, stoupá tepová frekvence a dech se prohlubuje.

Tímto způsobem se tělo a orgány připravují na probuzení, proto se vám v 6 hodin ráno bude vstávat mnohem snadněji.

Nikdy nevynechávejte snídani

Pravidelné vynechávání snídaně je velmi nezdravé a navíc budete mít hlad, který vám zabrání soustředit se na práci. Připravte si jídlo, které může obnovit vaši energetickou rovnováhu. Může to být ovesná kaše s ovocem, zeleninový salát nebo smoothie. Potraviny bohaté na bílkoviny zajistí pocit sytosti na dlouhou dobu.

Existuje několik důvodů, proč byste na začátku aktivního dne nikdy neměly vynechávat snídani:

 • Četné vědecké průzkumy dokazují, že v ranních hodinách se zvyšuje riziko cévních mozkových příhod a infarktu. A v největším nebezpečí jsou ti, kteří pravidelně odmítají snídani.
 • Zdravá a plnohodnotná snídaně může významně snížit hladinu cholesterolu. Vysoká hladina cholesterolu v krvi je považována za jednu z hlavních příčin kardiovaskulárních onemocnění.
 • Snídaně snižuje riziko tvorby žlučových kamenů.
 • Lidé, kteří pravidelně vynechávají snídani, mohou paradoxně přibrat o 5-7 kilo za jeden rok. Dobrá snídaně vám pomůže vyhnout se přejídání během dne, zejména večer. A spolu s odmítnutím pozdní večeře pravidelná snídaně přispívá k lepšímu zdraví, normálnímu spánku, zvýšené odolnosti proti stresu a hubnutí.

Před snídaní je dobré vypít sklenici vody s citronem, kávu raději nahraďte brzo ráno zeleným čajem. Můžete si přečíst také v našem článku o 7 tipech na zdravou i rychlou snídani.

Za doprovodu hudby

Začněte den svou oblíbenou písní. Můžete poslouchat hudbu přes sluchátka při běhání, umývání, snídani, při oblékání, úpravě vlasů i líčení, které můžete vytvořit pomocí kvalitní kosmetiky od Maybelline. Pomůže vám to naladit se na skvělý den a před odchodem z domova budete mít lepší náladu.

Pro dámy jsme připravili jednoduchý návod na líčení pro každý den, které zabere maximálně 10 minut:

První krok. Naneste podkladovou bázi pod make-up (primer) na pokožku obličeje. Připravuje ji na aplikaci další kosmetiky a také mírně sjednocuje tón.

Druhý krok. Bodově aplikujte make-up a poté ho důkladně rozetřete pomocí vlhkého sponge nebo štětce. Je důležité, aby make-up přesně odpovídal tónu pleti.

Třetí krok. Zafixujte make-up tenkou vrstvou transparentního pudru. Pomůže udržet perfektní vzhled pleti po dlouhou dobu.

Čtvrtý krok. Naneste černou řasenku (pokud máte velmi bledou pleť, můžete ji nahradit hnědou). Nanáší se v jedné nebo více vrstvách, každá se nechá důkladně zaschnout.

Pátý krok. Zvýrazněte lícní kosti pomocí tvářenky. Aplikujte ji pod lícní kosti a rozetřete směrem k uchu. Při výběru tvářenky dejte přednost přirozeným odstínům, které osvěží váš obličej a dodají vám přitažlivost.

Šestý krok. Nezapomeňte na rty! Naneste rtěnku v odstínu nude nebo lesk.

Okouzlujte svou krásou všechny kolem sebe po celý den!

Ráno nepoužívejte žádné gadgety

Moderní člověk je neustále v podmínkách měnícího se informačního prostoru a nepotřebuje další informační přetížení. Naopak si najděte čas, abyste udělaly něco pro sebe, uspořádejte své myšlenky a vůbec nepřemýšlejte o tom, co se děje ve světě. Předem si naplánujte svůj den, aby byl perfektní. Pak budete mít celý den dobrou náladu a užívat si každý okamžik.

Základem úspěšného dne je stanovení priorit. Existuje několik různých technik, které jsou zaměřeny na upřednostnění důležitých úkolů. Nejdřív byste měly vytvořit seznam toho, co daný den chcete dělat. Při jeho sestavování existuje jedno důležité pravidlo – každé plnění úkolu by mělo trvat třikrát méně času, než se původně plánovalo.

Dechová cvičení

Podle nedávných objevů má váš dech zásadní vliv na celé tělo, energii a psychický stav. Správné dýchání významně ovlivňuje váš imunitní systém a dokonce i kreativitu. Ale prozatím se zaměříme na to, jak vám dýchání může ráno pomoci se probudit.

Když se zhluboka nadechnete, vdechnete mnohem více kyslíku než obvykle. Všichni víme, že čím více kyslíku, tím více energie. Proto doporučujeme ráno vyzkoušet dechová cvičení Wima Hofa. Dechová cvičení můžete také kombinovat s ranní ledovou sprchou, která je dalším skvělým hackem.

Po dobu 10-30 sekund se zhluboka nadechněte a vydechujte ústy (bez pauz). POZOR! Je důležité dýchat do břicha, a ne do hrudníku. Berte v úvahu to, že s největší pravděpodobností se vám bude točit hlava. Ale to je zcela normální. Hlavní věcí je dělat toto dechové cvičení v bezpečném prostředí.

Dobře se vyspěte

Nejde jen o dobu spánku. Určitě víte, že každý dospělý člověk by měl spát 8 hodin, ale je třeba vzít v úvahu také kvalitu spánku. Po dobrém spánku se budete cítit svěží a plné energie. Zde máme několik rad, jak spánek vylepšit:

 1. Před spaním vždy vyvětrejte místnost.
 2. Odmítněte modré světlo (nedívejte se na telefon, televizi, počítač) 1-2 hodiny před spaním (s tímto vám však mohou trochu pomoci brýle na modré světlo).
 3. O ničem moc nepřemýšlejte, prostě relaxujte.
 4. Jezte během dne méně cukru a konzumujete méně kofeinu.
 5. Osmihodinový spánek velmi důležitý, ale pokud to není možné, spěte alespoň 7 hodin.

Ranní rozcvička

Ranní cvičení vám dodá potřebnou energii na celý den. Najděte si po ránu 10-15 minut, abyste se konečně zbavily ospalosti a naladily se na práci. Pokud nejste na sport připravené ihned po probuzení, zkuste se dostat do kanceláře pěšky (pokud to dovolí čas a vzdálenost).

Jaké jsou výhody ranní rozcvičky?

 • Pravidelná ranní rozcvička zrychlí váš metabolismus. Během dne tak spálíte mnohem více kalorií, díky čemuž snadněji zhubnete.
 • I krátké cvičení podporuje uvolňování endorfinu (hormonu štěstí) do mozku, což vám dodá dobrou náladu na celý den.
 • Ranní cvičení pomáhá posilovat imunitní systém a zvyšuje odolnost organismu vůči nemocem a nebezpečným virům.
 • Několik jednoduchých cvičení vám dodá sílu a energii, která vydrží až do večera.

Naučte se ráno vstávat s dobrými myšlenkami, usmívat se při pohledu na sebe do zrcadla, připravovat se na pracovní den, užívat si každou minutu a uvidíte, jak se váš život změní!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz