Domů » Jak značka Vans otřásla skateboardovým světem

Jak značka Vans otřásla skateboardovým světem

autor Patrik Pilous
0 komentářů
vans

Vyznáte se v historii skateboardingu? Víte, proč se modely tenisek značky Vans staly modlou každého skejťáka a jak došlo k rozšíření vansek mezi běžnou populaci? Přinášíme vám příběh oblíbené kalifornské značky, jež přepisovala dějiny. Její historie není rozhodně růžová, ale je ukázkou toho, že pokud máte vizi, odhodlání a odmítáte se vzdát po prvním neúspěchu, máte nakročeno k vybudování úspěšné společnosti.

První obchod s obuví Vans byl otevřen v Kalifornii

Na začátku každé úspěšné společnosti je myšlenka. Nejinak je tomu i u značky Vans. Její vznik se datuje do roku 1966. Tehdy si totiž bratři Paul a Jim Van Dorenovi otevřeli ve slunné Kalifornii svůj první obchod s obuví. Zpočátku se ale nejednalo o obuv určenou na skateboard, nýbrž Vans boty byly spíše pro jachtaře. Díky speciální protiskluzové podrážce, jež byla vyrobena z gumy, se ale záhy ukázalo, že tyto boty jsou ideální právě pro skateboarding.

Ikonické modely na sebe nenechaly dlouho čekat

Tak se brzy zrodily, nyní již ikonické, Old Skool Vans. Boty od této značky začali obouvat Steve Caballero, Tony Alva, Stacy Peralta a dokonce i Sean Penn, a to ve snímku Zlaté časy na Ridgemont High. Díky tomu se značka Vans dostala do širšího podvědomí a skateboardová obuv slavila ohromný úspěch. Ovšem nic netrvá věčně a společnost začala jít pomalu ke dnu.

Společnost Vans se zvedla ze dna a vrátila se zpět na výsluní

Přestože v osmdesátých letech čelila firma krachu a vyhlásila bankrot, povedlo se jí vrátit se zpět na výsluní. V devadesátých letech se součástí týmu Vans stal skateboardista Geoff Rowley a firma začala budovat také své první skateparky. Protože snaha firmy vyrábět ty nejlepší tenisky pro skateboardisty nepolevila, již v roce 2000 se o společnosti objevil článek v časopisu Forbes. Konkrétně se o firmě Vans psalo jako o nejlepší malé americké firmě.

Modely tenisek Vans nosí děti, teenageři i dospělí

Na společnosti Vans je krásně vidět, že sny se mohou plnit a i z malého obchodu s obuví se může stát velice úspěšný byznys. Schválně se rozhlídněte kolem sebe, až půjdete po ulici. Uvidíte, že logo Vans a typické vaflové podrážky spatříte na desítkách lidí. Tenisky Vans se totiž stále těší ohromné popularitě u dětí, teenagerů i dospělých. Jestliže po nich také toužíte, podívejte se na nabídku tenisek na stránkách Flexdog. Právě zde totiž najdete nejširší nabídku barevných provedení a velikostí.

Podpořte vizi tvůrců značky Vans a obujte si boty s gumovou podrážkou, které jsou odolné, pevné a skvěle se v nich jezdí na skateboardu, ale oceníte je i při každodenním nošení.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz