Domů » Jarní omlazení ve třech krocích!

Jarní omlazení ve třech krocích!

autor Kristýna Báčová
0 komentářů
Živiny

Píše se o tom snad všude, ale… květen je opravdu tak nějak měsíc lásky. A také energie, svěžesti, jarního omlazení, detoxů a doslova nás to láká o sebe více pečovat! Ať už je teď vaše výchozí situace jakákoliv, zkuste květnový čas využít pro svou vitalitu, sebedůvěru a omlazení. Nejenže se budete ve své kůži cítit lépe, ale vaše nová energie se promítne i do mezilidských vztahů, včetně toho partnerského.

Ať už se bude jednat o jeho oživení, vyladění vztahu k svému tělu anebo přivolání si vztahu nového… Nemusí to být ani věda, ani dřina. Kouzlo je v nasměrování myšlení, ve kterém býváme někdy zacyklení, a v drobných krocích laskavosti, pozornosti a péči o své zdraví i o svou krásu. Zní to až moc poeticky anebo nereálně? Pojďme se podívat na 3 jednoduché kroky!

1. Pozitivní sebemluva

Pozitivní nastavení

Zaměřte svou pozornost na myšlenky, které vás povzbudí, místo na to, co vás frustruje a tak nějak oslabuje vaši náladu. To určitě neznamená ignorovat určité emoce a procesy v hlavě, ale! Příklady? 

Můžete si takový trénink slov přestavit tak, že chcete podpořit svého kamaráda: ty to zvládneš, tohle ti jde, dnes budeš mít báječný den, máš štěstí, to dopadne dobře… V praxi se setkávám s tím, že to ze začátku působí celkem komicky, ale opravdu tato jednoduchá technika funguje.

Zkuste k sobě v duchu hovořit jinak několik dní po sobě a uvidíte mikro změny! První takovou je, že si najednou začnete všímat, kolik negativních vět vaše mysl vyprodukuje. Nebojte, to je aktivovaný váš vnitřní pozorovatel! Druhá fáze je srandovní a zábavná, protože v ní lidé hledají příjemná slova, která jim často vykouzlí úsměv na tváři. Můžete si samozřejmě najít jiný obdobný rituál, drobné gesto, které vás vytrhne z negativního autopilota a kterým sami sobě dáte hezky najevo, že při sobě stojíte! 

Závěrem musím dodat osobní zkušenost: jedna z nejkrásnějších věcí, které mi moje práce well-being koučky přináší, je fáze, kdy se promění přístup mých klientů k sobě samotným, od předchozí schopnosti vidět špatné scénáře, nespokojenosti, a často letitých stagnací. Najednou je z nich cítit nová jiskra, když objeví to, jak se cítit v sobě ukotveně, krásně a zdravěji. Doslova se rozzáří. 

Ať jste tedy v jakékoliv fázi svého života, pojďte do svých dní vnést více laskavých slov – a já vám slibuji, že to bude zábavná jízda životem!

Podobné “drobnosti” vám nejenže zlepší květnovou náladu a dodají chuť a sílu k dalším pozitivním změnám. Reálně fungují i na fyzické úrovni: živiny ze zdravého jídla, regenerace, pohyb, okysličení, lepší pitný režim a s tím související hydratace, to všechno přispěje k vaší kondici a kráse. Uvidíte, že když se podíváte do zrcadla, tak spatříte větší svěžest. A sobě celkově i více elánu a chuti do života. A to je sexy!

2. Výživa těla 

Jarní strava

Po zimním období vás povzbudí odlehčený jídelníček. Mělo by se jednat o menší množství tuku, masa a to především těžších a omáčkových jídel. Naopak by strava měla být obohacena krok po kroku o sezónní potraviny, které jaro a následně léto bude nabízet. 

Ten nejlepší způsob, jak dopřát svému tělu to, co potřebuje, je dlouhodobě se kvalitně a pestře stravovat. Hádejte, co je lepší: jedna “zázračná” tabletka, nebo komplexní a pravidelné jídlo nabité vitamíny, minerály, enzymy a vlákninou? 

V každém případě, to, co váš organismus uvítá, bude jídelníček bohatý na šťavnatou zeleninu a ovoce. Měl by to být základ pro vaše hlavní chody, které díky nim obohatíte o vitamíny a enzymy. Jídla můžete skládat z luštěnin, bulguru, pohanky, jáhel nebo quinoy. Do pokrmů se nebojte přidat čerstvé bylinky a lístky rostlin: – kopřiv, polního salátu, koriandru, kopru, petrželky, cibulovin ale i pampelišek a také květy sedmikrásek, fialek a různá naklíčená semínka i jiné poklady ozdobí váš jarní talíř. 

3. Voda jako rituál

Pitný režim

Asi moc dobře víte, kolik vody byste měli vypít v průběhu celého dne. A stejně tak, že by měla být převážně neslazená. Mohlo by se tedy zdát, že tady není co nového přidat, ale není to pravdou. Určitě někdo z vás jezdí o víkendu do přírody, do hor nebo třeba máte chatu a v okolí louky. Zkuste prozkoumat možnosti a porozhlédnout se po čerstvých bylinkách a květech. Taková karafa s vodou bude mnohem lákavější, ještě pokud nemáte pocit žízně. 

Co můžete utrhnout? Hledejte šeřík, sedmikrásky, pampelišky, kvetoucí hluchavku, jitrocel, listy ostružníku, meduňku nebo třeba květ z jabloně. Necháte tím vstoupit energii z přírody přímo na váš stůl.

Užijte si jaro plnými doušky a přečtěte si také článek o intuitivním stravování. Kristýna Báčová

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz