Domů » Jaro 2022 – jaké pánské boty by měly být zakomponovány ve vašem šatníku?

Jaro 2022 – jaké pánské boty by měly být zakomponovány ve vašem šatníku?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
pánské boty v ruce

Začíná se oteplovat a my pomalu vyměňujeme naše polokozačky a vyšší modely obuvi za pohodlné a prodyšné nižší kousky. Jestli-že jste ještě neomrkli stav vaší obuvi na jaro, je právě ta nejvhodnější doba. Na následujících řádcích si tak povíme, jaké boty zvolit do našeho botníku, abychom si jaro užili v pohodlí a stylově. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké boty se hodí na volnočasové nošení?

Začneme u outfitů na volný čas. V letošní sezóně budou v kurzu zejména sneakersy a pohodlné kecky. Ty by měly mít především dobře odpruženou podrážku, která bude vhodně tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Také je důležité, aby měly boty na jaro prodyšný svršek. Díky tomu se nám nebudou potit a zapařovat chodidla. Dobrou volbou pak budou i lehké plátěné kecky z přírodních materiálů. Přírodní materiály mají totiž spoustu výhod.

Jsou nejen lehké a prodyšné, ale také se skvěle přizpůsobí tvaru každého chodidla. Tenisky z přírodních materiálů jsou pak i tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života již akcentují ty největší módní značky. Rozhodně je tak z čeho vybírat. Co se týče barev, budou v kurzu ty přírodní a pastelové. Chybu neuděláte ani s černou a bílou klasikou. Na volnočasové nošení pak budou vhodné i pánské polobotky v zemitých tónech barev. S oříškovými, ale i krémovými a tmavomodrými modely tak jistě zazáříte i vy!

boty na běh a jaro

Jaké boty vybrat na sport?

Co se týče sportovních aktivit, vybírejte vždy pečlivě boty přímo určené na jednotlivé sporty. Na běhání se hodí boty s dobře odpruženou podrážkou, která dle povrchu dobře tlumí dopady chodidel při kontaktu se zemí. Rozlišujeme tak zejména mezi tzv. silničkami a terénními či trialovými běžeckými botami. Na silový trénink pak muži ocení boty s rovnou podrážkou. Ta jim poskytne dostatečnou oporu při zvedání činek a těžkých vah. Při výběru sportovní obuvi pak hraje důležitou roli i volba správné velikosti. Tu zjistíme podle délky stélky naší jiné boty.

Různé světové značky mají totiž nuance v číslování. Nakupujete-li tedy na internetových obchodech, nezapomeňte vždy boty dobře poměřit a následně porovnat údaje s velikostními tabulkami. Díky tomu se vyhnete nechtěným reklamacím. Zkoušíte-li si boty v kamenných obchodech, bude dobré, když je navštívíte až v odpoledních či ve večerních hodinách. Vaše chodidla už budou mírně nateklá a nejlépe tak budou simulovat situaci při sportovní aktivitě. Do vašeho botníku pak zařaďte i kvalitní turistickou obuv. Ta se vždy hodí na procházku přírodou. Na zpevněné cesty se hodí nižší modely trekingové obuvi, do vyšších hor pak můžete zvolit i kotníčkové kousky na jaro.  

Jaká obuv bude vhodná do svátečních a business outfitů?

Sváteční outfity a outfity do práce si žádají vhodnou obuv. Ženy volí na pracoviště nejčastěji lodičky, muži pak mokasíny nebo polobotky. Velmi žádané jsou zejména kožené modely obuvi, které se dobře ladí s dalšími koženými prvky společenského outfitu. Nezapomínejte však na to, že obuv a ostatní módní doplňky by měly mít nejen stejnou či podobnou barvu, ale také strukturu. Hladké patří k hladkému a strukturované zase k strukturovanému.

Zkuste také článek o smart casual nebo rozhovor s Danou z Dfashion.cz.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz