Domů » 5 Hlavních emocí, co cítí muž k milence

5 Hlavních emocí, co cítí muž k milence

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
co muž cítí k milence

Pocity muže k jeho milence závisí na mnoha věcech, na mužově povaze, na okolnostech a velmi často se v průběhu času mění. Stejně jako se liší zúčastnění lidé, tak se liší i jeden milenecký vztah od druhého.

Jaké hlavní pocity cítí muž ke své milence?

Někteří muži k milence cítí láskyplné city. Jiní ji považují za vzrušující nebo žádoucí, protože zdánlivě přichází bez skutečných provázků. Další v ní nevidí nic víc než místo odpočinku a dokáží v sobě oddělit lásku ke své ženě od své nevěry. Prošli jsme tisíce mužských zpovědí a zde jsou hlavní emoce, které muž ke své milence může cítit. 

1. Láska

Nevěra nevzniká ve šťastném vztahu. Ale možností, jak může být manželství nešťastné, je více. Jednou z možností je, že manžel s manželkou k sobě nepatří, nerozumí si, nemají se rádi a jsou spolu pouze ze setrvačnosti či ze společenských konvencí. Potom se může stát, že se ženatý muž zamiluje a ke své milence cítí skutečně lásku.

🗣️ Jeden muž na otázku “Co muž cítí k milence?” odpovídá: Miluji ji. Je vším, čím moje žena nikdy nebude. Pořád doufám, že moje žena prostě požádá o rozvod. Když jsem se svojí milenkou, jsem sám sebou způsobem, jakým jsem nikdy nemohl být se svou ženou. Přemýšlíme hodně podobně, zatímco se svou ženou jsem opravdu nikdy neměl dobrou komunikaci. Není pro mě zajímavá a už spolu nesdílíme stejné životní perspektivy.

2. Příval energie a sexuální touhy

V průběhu času mohou muži zaznamenat pokles hladiny testosteronu. Pro mnohé to znamená, že se cítí na dně a k ničemu, ale nemohou přijít na to, co je špatně. Pak stačí, aby se objevil někdo atraktivní, kdo je k nim laskavý a ocení malé drobnosti. Ti dva spolu mohou začít nevinně flirtovat a muž opět ucítí nával energie. Touží po něm někdo nový. Jeho hladina testosteronu opět stoupne a on se cítí dobře. Muži se potřebují cítit naživu a k tomu jim milenka pomáhá. Muž cítí sexuální touhu a často vyhledává to, co doma nemá. Velmi často to je mladší a lépe tvarovaná žena. Někteří muži také touží po velkých prsou, které doma nemají.

🗣️ Terapeutka na to říká: Je to pro muže jako úžasná horská dráha. Naštěstí existují i jiné způsoby, jak si muži mohou udržet hladinu testosteronu na vysoké úrovni. Mohou s manželkou aktivně usilovat o zachování novosti ve vztahu. Další možností je účast ve fyzických sportech či hrách.

co muž cítí k milence

3. Zábava, sex a přátelství

Součástí milenčiny přitažlivosti je i to, že od muže tolik nežádá a nevidí jeho nedostatky a chyby stejným způsobem jako jeho žena. Každý z nich má svůj vlastní život nezatížený společným bydlením a závazky jeden k druhému a tak mezi nimi nevzniká tolik třecích ploch. Čas, který spolu tráví, vyplňuje pouze zábava a sex. 

Muž se znovu může stát zábavným společníkem, který dokáže svou milenku rozesmát a pobavit. Mohou spolu podnikat nezávazné aktivity, kde nemusí nic jiného než si užívat společnosti toho druhého. V sexu ještě není rutina, mohou experimentovat a užívat si. Kdo by nechtěl na chvíli uniknout ze světa povinností do světa zábavy. 

🗣️ Jeden nevěrný muž uvádí: Zpočátku to byla převážně sexuální záležitost, ale jak jsme se spolu bavili, stávali se z nás přátelé, a v průběhu let to pak přerostlo v mnohem víc.

Reálné nebezpečí spočívá v tom, že zábavně strávený čas často vede k hodinám vyplněným společným povídáním, až se z mileneckého vztahu může vyvinout opravdové přátelství.

4. Úleva od stresu

Důvodem k nevěře nemusí být nezbytně nutně pouze nespokojenost se situací v manželství, ale mohou jím být i vnitřní osobní problémy. Mezi ně může patřit nezvyklý stres v práci, nedostatek sebeúcty a sebevědomí, strach z toho, že ho žena opustí, nebo že už nezvládne svou ženu dále podporovat.

Někdy jsou tyto obavy založeny na realitě. Například když muž přišel o práci anebo byl přeložen či povýšen na nové místo, které obnáší mnoho nových situací či stresu. Někdy jsou tyto obavy iracionální a vůbec se nezakládají na skutečnosti. Ať je tomu tak či tak, setkávání s milenkou pro muže představuje prostor a čas, kde ostatní problémy neexistují, on je žádoucí a vše má (alespoň zdánlivě) pod kontrolou.

🗣️ Jedna milenka vzpomíná na svůj vztah s ženatým mužem: Alespoň v mém případě, jsem mu psychicky poskytovala útěk od všeho stresu, tlaku, zodpovědnosti doma, práce, negativity a viny, které na něj byly vršeny. Cítil se úspěšně. Davála jsem mu pocit, že je důležitý, výjimečný, milovaný a chtěný. Jak sám říkal, pomáhalo mu to vypořádat se s dalšími věcmi, za které musel být každý den zodpovědný.

co muž cítí k milence

5. Je opět hrdinou

Potřeba muže být pro svou ženou hrdinou je již v psychologii dobře prozkoumaná. Bohužel dnešním emancipovaným ženám častokrát nehraje do karet. V dlouhodobém vztahu je pak téměř nevyhnutelné, že žena sama mnoho věcí zařídí, postará se o děti, o domácnost a ještě k tomu sama chodí do práce. Muž tak snadno o své místo hrdiny přijde.

Milenka naopak nemá problém nechat muže, aby pro ni hrdinou byl. Pro svou milenku může zařídit pěkný večer v hotelu, vybírat, kam jí vzít na večeři a jak ji potěšit. Opět může být pro nějakou ženu hrdinou.

V dnešní době to muži mají se sháněním milenek o něco jednoduší, jelikož mohou využít ty nejlepší seznamky, kde naleznou jistě to, co hledají. Na své si mohou přijít i starší muži v formě takzvaného sugar datingu.

Co s tím, když má muž milenku?

Skutečné nevěry, ty dlouhodobé, nejsou jen o sexu. Je to oddělený vztah od původního manželství. Je to to, co muže žene dál, dělá je šťastnými a vyplatí se jim navzdory všem komplikacím a skrývání. Pokud se nejedná pouze o sex na jednu noc či sex v práci, tak těžko dávat rady pro milenky nebo pro manželky, dokud nezjistíme, co přesně muž k oběma ženám cítí. 

Pokud se z vás stala milenka a nechcete dál takto pokračovat, nezbývá než hledat, jak se odmilovat anebo jak si s mužem otevřeně promluvit o budoucnosti vašeho vztahu. Jestliže jste manželka, budete potřeba hodně vnitřní motivace k tomu, abyste ve vztahu dál zůstala, ale v mnoha případech se vyplatí vést s mužem smysluplné rozhovory, zkusit mu porozumět a nakonec časem odpustit.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz