Klára je tantrickou masérkou, která dlouhodobě popularizuje a vzdělává veřejnost v oblasti sexuality a také tantrických masáží. Víte přesně, co je a co není tantrická masáž? Co je jejím cílem? Většina lidí má zkreslené nebo milné představy. V rozhovoru s Klárou se také dočtete o její cestě k této netradiční práci (poslání) a o tom, jak vnímá sex.
Obsah článku
Kláro, jaký je podle tebe klíčový faktor úspěchu?
Za klíčový faktor úspěchu považuji vytrvalost, sebereflexi, odvahu a pocit naplnění. A to v jakékoliv oblasti života. Samozřejmě úspěch znamená pro každého něco jiného.
Pokud se však chceme stát mistrem v jakémkoliv oboru, je třeba neustále opakovat aktivitu a dělat ji zas a znovu. Na talent nevěřím, lidé to často používají jako nějakou překážku nebo důvod úspěchu jiných. Každá dovednost i znalost se dá naučit.
Také si myslím, že klíčovým faktorem úspěchu je to, aby člověk nebral vše moc vážně a dokázal se radovat i z maličkostí a malých krůčků.
Za největší úspěch a mistrovství považuji právě tu lehkost a jednoduchost bytí, kdy se dokážeme cítit šťastní a vděční každý den.
Žila jsi v zahraničí. Jakou pracovní zkušenost považuješ za nejzajímavější?
Určitě podnikání v Norsku. Měla jsem tam své studio několik let. To byla pro mě skvělá zkušenost, z které budu čerpat do konce života. Podnikání vnímám jako určitý seberozvoj. A právě díky tomu jsem se naučila spoustu praktických dovedností, které využívám i dnes. I když ne všechny události byli pozitivní, tak mě hodně naučili a posunuli. Jsem za ně vděčná.
Co považuješ za přelomové mezníky v životě i v podnikání?
Asi to, když jsem začala dělat tuto práci a pak o ní mluvit s rodinou, přáteli a veřejností. Poslechla jsem si dost narážek, připomínek a názorů. Zejména v začátcích, kdy já sama jsem si nebyla dostatečně jistá tím, jestli jdu tím správným směrem a dá se tato práce opravdu dělat smysluplně. Dnes vím, že všechny ty nevhodné komentáře na moji práci nevypovídají nic o mně nebo mé práci, ale o tom člověku samotném. Ukazuje to na jeho vlastní zkušenosti, pocity a vnímání světa, případně sexuality.
Co chceš tvojí prací lidem předávat? Co je tvojí vizí?
Především to, aby lidé uměli prožívat přítomný okamžik, a to všemi smysly. Nekladli na sebe nároky, neměli žádné očekávání a plány, co se týká sexu. Někdo si může myslet, když má sex na milion způsobů s x praktikami, tak má lepší sex než ten, kdo se miluje úplně „obyčejně“.
Jenže to podstatné je to, jak to prožívám a jak mě to naplňuje.
To, co se snažím tedy lidem ukazovat je prosté – v jednoduchosti je ta pravá krása. Nebo aspoň by být měla. Vše ostatní může být už jen jako doplnění, taková třešnička na dortu. Zapomínáme někdy na podstatu fyzického aktu, ať už je to masturbace nebo sexu. Bereme to jako nějaký závod, který má cíl. Jenže, cílem je cesta, nic jiného.
Nejsilnější stránka a naopak nejslabší stránka?
Dokážu věřit ve velké věci / cíle a za nimi si jít. Také jsem odvážná a nezaleknu se jen tak něčeho. Spíš to beru jako výzvu a příležitost.
Moje slabá stránka je to, že jsem impulzivní a netrpělivá. Občas mívám problém přijmout fakt, že si musím na některé věci prostě počkat. A dokážu se taky pěkně rozčílit, ale následně se hned uklidním a cítím se lépe. Snažím se s tím pracovat.
Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?
Když to vezmu z hlediska toho, co chce má klientela řešit, tak to je:
- závislost na pornografii,
- předčasná ejakulace,
- poznání něčeho nového ohledně sexuality.
A ze všeobecného hlediska toho, co nabízím, tak třemi hlavními trendy jsou: tantrické masáže, párové terapie / kurzy a online obsah (videa a podcasty).
Koho bys doporučila sledovat na sociálních sítích? Kdo je pro tebe inspirací a prezentuje zajímavé myšlenky?
Mohu doporučit:
- @konsent,
- @moderni_sebeobrana.cz,
- @psychologie,
- @info_npcz
Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?
Určitě takovou, která má nějaký přínos. Může to být do nějakého rozvoje, kurzu, vzdělání, ale také do zážitků, zdraví nebo také třeba různých pomůcek a vybavení.
Každé ráno vstávám s pocitem vděčnosti a radosti z nového dne. To se snažím dělat vědomě, pomáhá mi to pak celý den mít fajn náladu. Také si dávám každý den zdravou snídani, která mě příjemně nastartuje. Každý den se snažím v něčem zlepšovat, něco se nového naučit a to především v mém oboru. Jinak nemám pevně stanovené denní rituály. Během celého roku cvičím, chodím běhat, vzdělávám se a věnuji se mému koníčku (malování na tělo a výroba protetik).
Chtěla bych chodit spát dříve a trávit méně času na Instagramu. Je to pro mě stále výzva.
Co bys vzkázala svému mladšímu já?
Svému mladšímu já bych vzkázala, ať se vzdělává už v mladém věku, učí se nové věci a věří si. Ať na sebe není tak tvrdý, protože nemusí nikomu nic dokazovat.
Jinak bych mu chtěla poděkovat za všechny ty pády a následné cesty opět nahoru, za odvahu přijmout výzvy, příležitosti a také za to, že se rozhodlo dělat tuhle práci a neohlíželo se na ostatní. Protože, právě díky tomu jsem tak mohla pomoci x lidem a to mě naplňuje. Takže, děkuji!
Stručné odpovědi:
1/ Nejoblíbenější citát?
„Vždy se těš z každé minuty, kterou můžeš prožít naplno. Život je totiž opravdu krátký a nic nelze přetočit zpět a přehrát znovu.“
2/ Nejoblíbenější aplikace?
Canva, Anchor, Waze, SoundCloud
3/ Kniha, která tě v životě nejvíce inspirovala?
Je jich spousta. Určitě za zmínění stojí:
„Vztahy a mýty“ od Honzy Vojtka
„Odpojený muž“ od Philipa Zimbarda
„Najděte si svého marťana“ od Marka Hermana
4/ Kolik hodin průměrně denně pracuješ?
Někdy téměř nonstop. Vytvářím videa, stříhám je, dabuji, píšu články, nahrávám podcasty, chystám přednášky, upravuji webové stránky. Ale také pracuji s klienty osobně.
A pak přijde den, kdy potřebuji vypnout, skoro na nic nereaguji a věnuji se sama sobě a nejbližším. Pro moji práci s klienty je důležité načerpat nové síly.
5/ V kolik hodin chodíš spát a kdy vstáváš?
Chodívám spát většinou kolem 23h a vstávám okolo 7h.
Pokud Vás rozhovor zaujal, tak si můžete přečíst také o fenoménu sugar daddy nebo o online seznamkách.