Domů » Obchodní ředitel XTB: Jak znovu (a lépe) začít s tradingem?

Obchodní ředitel XTB: Jak znovu (a lépe) začít s tradingem?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
trading xtb

Předpoklad tradingu je až směšně jednoduchý:

„Levně nakoupím, draze prodám a tento proces budu opakovat, dokud nepřijdu k pohádkovému bohatství”.

Nicméně každý, kdo trading reálně zkusil, ví, že realita má od tohoto pohádkového vykreslení daleko. Tomu odpovídá i procentuální úspěšnost CFD obchodníků uváděna brokery. Ve valné většině případů se počet ztrátových klientů pohybuje mezi 75 a 85 procenty. Je úspěšný trading opravdu jenom mýtus, nebo za vysokou neúspěšností stojí něco jiného? Obecnější definice může znít takto:

Trading je činnost, při které se nakupují a prodávají finanční nástroje, jako jsou akcie, komodity, měny nebo deriváty, s cílem dosáhnout zisku. Obchodníci na burze nebo jiných finančních trzích sledují cenové pohyby aktiv a snaží se předvídat, kam se pohybují ceny v budoucnosti. Na základě těchto předpovědí pak provádějí nákupy a prodeje s cílem vydělat na rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. Trading může být krátkodobý, kdy obchodníci snaží vydělat na krátkodobých cenových pohybech, nebo dlouhodobý, kdy investoři drží aktiva delší dobu s cílem zisku z dlouhodobého růstu hodnoty. Trading vyžaduje analýzu trhu, sledování ekonomických událostí a rizikový management.

Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB CZ/SK, který se tradingu úspěšně věnuje posledních dvacet let, sdílel své názory a tipy v aktuální video přednášce.

Vysoká míra neúspěšných obchodníků je dána z velké části nováčky, kteří chtějí trading zkusit. V rámci svých prvních obchodů se ale dostanou do ztráty a následně trading jako celek zavrhnou. Celá tradingová část působení na finančních trzích pak díky tomu dostává nálepku gamblingu. Pokud člověk k tradingu přistupuje nezodpovědně, tato nálepka se samozřejmě dá označit za pravdivou. Nicméně v rukou profesionálních obchodníků je ten samý trading respektovanou a komplexní disciplínou. Vždy záleží na přístupu a úhlu pohledu. Člověk, který to s tradingem myslí vážně, by se tak neměl nechat odradit počátečními neúspěchy. 

Vladimír se ve své přednášce zaměřil na základní aspekty, na které by si měl každý začínající trader dát pozor. Ve videu zaznělo deset zásadních chyb, kterých se nováčci dopouští, pět rad, jak svůj trading jednoduše zefektivnit a mnoho dalšího.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz