Domů » Péče o zuby: Rozhodně je třeba myslet komplexně

Péče o zuby: Rozhodně je třeba myslet komplexně

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Zdravé zuby

Bolest zubu je jednou z nejnepříjemnějších, jež vás mohou potkat. Své o tom bohužel ví velké množství lidí po celém světě. Základem zdravých zubů je bezesporu správná prevence. Ne, určitě se nejedná pouze o rychlé vyčištění chrupu z povinnosti. Zapotřebí je řešit spousty různých úkonů. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích. Ač se to nezdá, mělo by jít skutečně o komplexní záležitost skládající se z mnoha činností. 

Čištění zubů jako základ

Už jako malí se učíme té správné hygieně. Řadí se do ní samozřejmě také čištění zubů. Ideálně by mělo probíhat vícekrát denně, po každém větším jídle. Standardně si zuby čistíme dvakrát za den. Mimo tradiční pohyby kartáčku po zubech bychom neměli zapomínat ani na mezizubní čištění. K tomu slouží speciální nitě a také mezizubní kartáčky. Na trhu se jich nachází spousta a je ryze na nás, jakou tloušťku kartáčku ve finále zvolíme. Jakékoli usazeniny musí pryč, jelikož představují potenciální riziko pro vznik zubního kazu. 

Preventivní kontroly dvakrát za rok

K zubaři se prostě musí, a to v pravidelných intervalech. Rozhodně nelze návštěvy zubního specialisty podceňovat. Optimálně by se mělo na preventivní prohlídku chodit dvakrát za rok. K dispozici je spousta specialistů. Výbornou volbu představuje například špičkový zubař v Žilině. Pokud nemáte svého osvědčeného zubaře, určitě se podívejte na reference několika z nich a pohodlně si vyberte. Nic složitého.    

Další důležité činnosti

Mimo již zmiňovaných součástí zubní hygieny je zapotřebí jmenovat také využívání služeb zubní preventistky. Ta poradí, co všechno dělat pro lepší kondici vašeho chrupu. Zapomenout nelze ani na ústní vody, správné zubní pasty a jiné záležitosti. Zprávy ze Slovenska hovoří o tom, že právě tady se nachází spousty skvělých specialistů. Vyberete si ale i u nás.   

Přečtěte si také náš článek o saunování nebo o knize Hitmakeři.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz