Domů » Perlové šperky v moderním pojetí

Perlové šperky v moderním pojetí

autor Patrik Pilous
0 komentářů
žena a šperky

Když je řeč o nestárnoucích špercích, perly téměř nemají konkurenci. Pořídit si klasický perlový náhrdelník nebo jednoduché perlové pecky je určitě výborná investice. Jak ale svůj vysněný kousek nosit, abyste se vyhnula stereotypům a dokázala své okolí překvapit? Stačí si osvojit pár triků a můžete si být jistá, že kouzlo perel využijete na maximum.

šperky bílé

Umění hravého vrstvení

Jak říká jedno známé rčení, méně je více. Ale platí to i v případě perlových šperků? Ne tak docela. Současné trendy ražené věhlasnými módními domy, ale i menšími progresivnějšími značkami velí vrstvit. Pokud máte doma vícero oblíbených šperků ze zlata, ale i jiných přírodních materiálů, nebojte se zkusit přidat k nim perly. Není to samozřejmě pro každého. Vyznavačky střídmějšího stylu mohou zůstat věrné mottu „3 doplňky a dost“ a rozhodně nebudou o nic méně trendy. Co je právě krásné na dnešní módě, je její různorodost a důraz na individualitu. Pokud nechcete ponechat vrstvení náhodě, vsaďte na minimalistické perlové šperky, které se snadno vzájemně kombinují.

šperky perly

Tip: Přečtěte si také o módě pro baculky.

Vyberte si ty pravé perly pro vás

V perlách mohou být značné rozdíly ve velikosti, barvě a tvaru. Každá žena si tedy jistě najde ty své srdcové perly, které svým odstínem budou ladit k tónu její pleti, sednou k jejímu stylu a osobnosti. Příkladem mohou být bohémské barokní perly, které jsou velmi oblíbené i mezi ženami, které preferují méně formální až bohémský styl. Pravidelně kulaté sladkovodní perly jsou zase cenově poměrně dostupné a seženete je v nekonečně mnoha odstínech, od čistě bílé, přes pastelově růžovou až po meruňkovou. Tajemné tahitské perly a zlatavé perly jižního Pacifiku působí za všech okolností luxusně a obstojí i jako výrazný solitérní šperk.

naušnice

Vytvářejte nečekané kombinace

Perly si můžete vzít opravdu k jakémukoli outfitu. Dříve bývalo zvykem, že dámy měly perly schované na slavnostní události, jako je ples nebo návštěva divadla. Dnes naopak zapůsobíte, když poskládáte protikladné kousky ze svého šatníku a doplníte je právě třeba perlami. S jedním efektem ale musíte počítat. Perly dodají výslednému vzhledu vždy velkou porci ženskosti a upoutají na sebe pozornost.

ruce a šperky

A jak tedy konkrétně na to? Zkuste svou uniformu složenou z bílého trička a džínů doplnit o sadu několika perlových náramků. K volnočasové kostkované nebo džínové košili si vezměte perlový náhrdelník. Jednoduché pouzdrové šaty zkombinujte s většími náušnicemi s barokní perlou. A jistě vás napadne mnoho dalších cest, jak si zamilovat perly.

Zkuste také článek o nejbohatších zemích na světě nebo o největších výhrách v loterii.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz