Domů » Proč je lepší zvětšení prsou vlastním tukem a jak dlouho vydrží?

Proč je lepší zvětšení prsou vlastním tukem a jak dlouho vydrží?

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Zvětšení prsou

Některým ženám se líbí představa větších prsou, ale nechtějí prsní implantáty. Další variantou jsou doplňky pro zvětšení prsou. Ty jsou nejméně invazivní. Pro ně je tady zvětšení prsou vlastním tukem, které je taky technicky známé jako autologní zvětšení prsou či fatgrafting. Tento postup využívá ke zvětšení prsou místo implantátů vlastní tuk ženy, který se odsaje z jiné části těla. Díky tomu tak žena může změnit proporce dvou částí svého těla.

Jak zvětšení prsou probíhá?

Zvětšení prsou vlastním tukem dnes konkuruje metodám estetické a plastické chirurgie a často nahrazuje náročnější a složitější operace prsou. Provádí se moderní liposukční vibrační metodou. Liposukční kanylou se šetrně odstraní přiměřené množství tuku, který se ihned zpracuje – odstraní se nežádoucí částice a nečistoty a následně se vstříkne do prsou. Jedná se o minimálně invazivní zákrok pomocí jemných kanyl, bez jizev. Zvětšení prsou vlastním tukem trvá cca 2-2,5 hodiny. 

Zvětšení prsou pomocí vlastního tuku pouze vytvaruje prsa a zvětší jejich objem o jednu velikost. Procedura je tedy vhodná pro ty, které hledají, jak se změnit, ale nečekají velké zvětšení a chtějí pouze zvýraznit dekolt či vylepšit kontury. Hodí se také pro ženy, které se silikonů bojí a preferují přírodní formu ošetření. Zároveň zkusili přírodní preparáty, ale výsledek pro ně nebyl dostatečný. Každopádně je vhodné, aby každá žena zkusila nejdříve přírodní cestu zvětšení prsou.

Zvětšení prsou

Jak dlouho výsledný efekt vydrží?

Výsledky nelze poznat okamžitě po zákroku. V případě zvětšení vlastním tukem nelze totiž výslednou velikost garantovat. Každá žena je jiná a reabsorbce tuku také probíhá různě. Průměrně se znovu vstřebá 30 – 40%, ale může se stát, že některá žena ho vstřebá jen minimum, zatímco jiná téměř všechen.

Konečný výsledek se pozná přibližně po 3 měsících, kdy se tělo již plně přizpůsobí. Při zvětšení prsou vlastním tukem jak dlouho vydrží je stejně obtížné říci. Stejně jako s reabsorbcí záleží na těle každé konkrétní ženy. Chirurgové se sice shodují, že efekt je dlouhodobý, nicméně konkrétní dobu nikdo negarantuje, protože je značně individuální.

Výsledky zvětšení prsou přenosem tuku jsou často celoživotní. Konečné výsledky se mohou projevit až za šest měsíců. Během této doby se tukové buňky usazují na svých nových místech a prsa pracují. Po 6 měsících si již s jistotou najdou stálá místa a zůstanou zde po celý život. Protože některé buňky po injekci odumřou, poskytovatelé při transferu vstříknou více tukových buněk, než je potřeba.

Většina lidí, kteří podstoupí zvětšení prsou přenosem tuku, je s výsledky spokojena. Pokud nejste spokojeni, může vám poskytovatel doporučit jiný zákrok přenosu tuku a nebo můžete vyzkoušet klasické zvětšení umělou náhradou.

Výhody zvětšení prsou vlastním tukem

Zvětšení prsou tělu vlastním tukem využívá tělu nejpřirozenější tukovou tkáň k remodelaci, tvarování, vyplnění prsou, řešení asymetrií prsou nebo jiných neestetických odchylek bez použití cizích těles, rizik nebo alergických reakcí. 

1. Dvojitý remodelační efekt

Nejen, že žena má po zákroku větší prsa, ale zároveň jí ubyde tuk na místech, kde pro ní není tolik žádoucí.

2. Bez implantátu 

Během procedury se odsává tuk z jiné části těla a vstřikuje se do prsou. Výhodou je, že není potřeba žádný implantát. Tím, že se do prsou nezavádí žádná cizí tělesa je také výrazně menší riziko alergických reakcí.

3. Přirozená prsa a jen malé ranky

Pokud se tuk dobře hojí, prsa vypadají a cítí se normálně. Jedinými řezy jsou čtyři milimetry velké ranky tam, kde došlo k odstranění a opětovnému vstříknutí tuku.

4. Ideální pro mírně povislá prsa

Pokud máte jen mírně povislá prsa, tento postup je zcela ideální. Volnější kůže vytváří otevřenější kapsu pro tuk. Pevnější prsa mohou ztěžovat přežití tukové tkáně.

5. Méně komplikací

Použití této metody ke zvětšení zdravých prsou má dobré výsledky. Má méně komplikací než operace implantátu. Méně lidí později potřebuje další operaci. Navíc u lidí, kteří podstoupili operaci prsu po léčbě rakoviny, tento zákrok nezvyšuje riziko návratu rakoviny.

6. Cena

Zvětšení prsou vlastním tukem stojí od 60 000 Kč do 80 000 Kč. Zatímco operace s implantáty zpravidla na 80 000 Kč začíná a podle zvoleného implantátu může dosahovat až 150 000 Kč. V případě některých klinik je možné tuto operaci rozvrhnout na splátky.

Zvětšení prsou

Nevýhody zvětšení prsou vlastním tukem

Navzdory dlouhému seznamu výhod má autologní zvětšení prsou i určité nevýhody, které není dobré podceňovat

1. Nestandardizované postupy

Chirurgové zveřejnili podrobné popisy, jak odstranit a vstříknout tuk, aby se zvětšila velikost prsou. Ale neexistuje žádná standardní technika. Z tohoto důvodu byste měli najít chirurga, který má v této oblasti úspěšné výsledky. Na internetu si důkladně prohlédněte foto jeho pacientek a ověřte si jeho zkušenosti s touto technikou.

2. Zvětšení jen o jednu velikost

Před zákrokem lékař pomocí tkáňového expandéru vytvoří kapsu pro tuk a zvýší průtok krve do dané oblasti. Je potřeba lepší průtok krve, protože tuk nemá vlastní krevní zásobení, které by ho udrželo při životě.

Tkáňový expandér podporuje pouze omezené množství tuku. Maximálně se prso s košíčkem A zvětší na košíček B. U prsních implantátů takové omezení není.

3. Minimální lifting prsou

Tento typ zvětšení prsou nezvedne prsa, která jsou povislá. Ke zlepšení ochabnutí je nutná samostatná operace prsou.

4. Přežití tuku

Omezená trvanlivost tohoto zákroku je závislá na schopnosti tuku přežít na novém místě. Pokud je vstříknuto příliš mnoho tuku, dojde k jeho opětovnému vstřebání. To znamená, že velikost prsou se může znovu zmenšit. Je také možné, že tuk ztuhne.

5. Množství potřebného tuku

Ne každý má na tuto proceduru dostatek tuku navíc. K efektivnímu zvětšení prsou potřebuje chirurg získat alespoň 1000 mililitrů čistého tuku. Dostatečné množství tukové tkáně samo o sobě ale nestačí k zaručení úspěchu, je také nutné, aby tuková tkáň byla dostatečně prokrvena, aby se tuk rychle nevstřebával. V opačném případě je nutné postup opakovat.

Možná rizika, která se pojí s zvětšením prsou přenosem tuku

  • Krvácení a modřiny.
  • Odumření tukových buněk (nekróza) nebo přesun tukových buněk z prsou do jiných částí těla.
  • Infekce.
  • Nenádorové (nezhoubné) cysty v prsou nebo kalcifikace v prsou.

Závěrem

Pokud mezi vaše životní cíle patří perfektní prsa a hledáte kompromis mezi invazivním zákrokem a přirozeným řešením, zvětšení vlastním tukem může pro vás být to pravé. Postup obvykle funguje dobře a má málo komplikací.

Zároveň je potřeba podotknout, že se změnou těla je potřeba pracovat i na vlastním sebevědomí a sebepřijetí, které jsou základním předpokladem toho, jak být šťastný a spokojený sám se sebou. 

💡 Tip: Pokud nemáte o svém těle dobré mínění, přečtěte si článek o tom, proč ženy, které si myslí, že nejsou atraktivní, mívají méně uspokojivé vztahy.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz