Dlouhodobá půjčka bez registru

Pokud si chcete vzít dlouhodobou půjčku a zároveň nechcete, aby subjekt, který vám peníze půjčí, nahlížel do registrů dlužníků, tak máte poměrně omezený počet možností. Banky si můžete úplně škrtnout. Bez registru nemohou a ani nechtějí půjčovat. Zbývá vám tak jen několik nebankovních společností, které půjčují bez toho, aniž by nahlédli do registru. Jsou to takzvané půjčky pro každého, za což si ale zaplatíte vyšším úrokem. V další části vám ukazujeme tři varianty, kdy je ale opravdovou půjčkou bez registru jen Fair Credit. Častější variantou jsou krátkodobé půjčky bez registru.

3.5/5
0 %
od

– Minimální věk 18 let

– Občanství České republiky nebo trvalý pobyt na území ČR

– Vlastnictví bankovního účtu

– OP a dokumenty k nemovitosti případně

– Dva platné doklady s fotkou

– Výpis z bankovního účtu žadatele za poslední 3 měsíce

–  Doložení trvalého bydliště

4.8/5
0 %
od

– Minimální věk 18 let

– Občanství České republiky nebo trvalý pobyt na území ČR

– Vlastnictví bankovního účtu

– Dva platné doklady s fotkou.

– Výpis z bankovního účtu žadatele za poslední tři měsíce.

4.1/5
0 %
od

– Minimální věk 18 let

– Občanství České republiky nebo trvalý pobyt na území ČR

– Vlastnictví bankovního účtu

– Dva platné doklady s fotkou.

– Výpis z bankovního účtu žadatele za poslední tři měsíce.

Proč existují půjčky bez registru? Je to jednoduché. Někteří lidé nezvládají svoji finanční situaci nebo jim nastal nějaký nenadálý výdaj, a tak chtějí zachránit na poslední chvíli svoji situaci. Jelikož mají v registru nějaké záznamy, které jim zabraňují v klasické bankovní půjčce, tak se uchýlí k půjčce pro dlužníky nebo půjčce bez registru. Lepším řešením je ovšem své veškeré dluhy sečíst a zvážit, jestli jste schopni své dluhy splácet. Následující krok by měl směřovat ke konsolidaci všech půjček, kdy si zpřehledníte své závazky a také ušetříte na splátkách.

Pokud jste v situaci, že potřebujte finanční prostředky, tak vám můžeme jednoznačně doporučit výše zmíněné Zonky, kde ovšem bonitu žadatele zkoumají velmi přísně. Z recenzí nebankovních společností totiž Zonky vychází jednoznačně nejlépe. Když u Zonky půjčku nedostanete, tak je možná čas vyhledat odbornou pomoc.

Je třeba ručit?

Například Fair Credit říká u své dlouhodobé půjčky bez registru, že po vás nebude chtít žádnou směnku, ručení, ručitele či zástavu nemovitosti. Oproti tomu ovšem zaplatíte při řádném splácení vysoký úrok a RPSN, které se může vyšplhat přes 100 %.

Co je dlouhodobá půjčka?

Dlouhodobou půjčkou je myšlena půjčka, která je splácena déle než jeden rok. Pokud chcete půjčku bez registru, tak dostanete jednoznačně vyšší úrok než u dlouhodobých půjček, kde se prověřuje bonita žadatele nahlížením do jednoho či více registrů dlužníků.

Poslendí volba

Dlouhodová půjčka bez registru je většinou poslední volbou pro dlužníky či lidi, kteří mají negativní záznamy v registrech dlužníků. Tyto půjčky lze doporučit jen ve velmi vvýjimečných případech, jelikož většině žadatelů jen prohloubí jejich stávajicí finanční problémy.

Půjčka v hotovosti na ruku

U nejznámější společnosti, která se zabývá půjčováním bez nahlížení do registru dlužníků, Fair Credet, si můžete vybrat i možnost půjčit si v hotovosti, což je varianta, která již u drtivé většiny půjček není možná a nenabízejí ji ani nebankovní společnosti.

Registry dlužníků

V ČR máme několik registrů dlužníků:

Centrální registr úvěrů (CRU) – spravuje ČNB a je zřízen zákonem § 38a odstavec 2 zákona 21/1992 Sb., o bankách.
BRKI (CBCB) – registr dlužníků pro bankovní společnosti, jehož hlavním úkolem je výměna dat o bonitě žadatelů, měření důvěryhodnosti žadatelů a kontrola platebních schopností potenciálních klientů.

CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. – registr klientů a žadatelů pro nebankovní společnosti při žádání o půjčky v nebankovním sektoru.

Solus – sdružení na Ochranu Leasingu a úvěrů spotřebitelů. Je možné získat výpis z insolvenčního rejstříku, Registru živnostenského podnikání a veřejných rejstříků na e-mail.

Pozitivní myšlení ikona

Časté otázky u dlouhodobých půjček bez registru

Registry dlužníků vznikly na ochranu bank i nebankovních společností proti chronickým neplatičům a předluženým žadatelům. Slouží tedy jako jakýsi filtr. Půjčky bez registru tak patří k těm nejrizikovějším typům nebankovních půjček, kdy nebankovní společnost naproti všem indikátorům riskuje půjčení peněz. Na druhé straně je půjčka riziková i pro žadatele, jelikož se již v minulosti prokázalo, že není schopný splácet a tak do může další půjčka dostat nadobro do dluhové pasti.

Nemusí tomu tak být. Doložení příjmů a výpis z registru jsou dva faktory, kterými si banky a nebankovní společnosti zjišťují, jestli je žadatel schopný půjčku splácet. U nejrizikovějších půjček se mohou oba faktory opominout. Méně rizikové půjčky se pak jistí prověřením alespoň jednoho z výše uvedených faktorů. Například Fair Credit je typickou půjčkou bez registru, kdy je ale potřeba doložit příjmy za poslední tři měsíce.

Důležité je se zaměřit především na úrokovou sazbu, dobu splatnosti a částku půjčky i RPSN. U půjček bez registru nemají žadatelé často moc na výběr a tak si berou i půjčky s extrémními přeplatky a RPSN, které jsou pro ně nevýhodné.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz