Bondster recenze

Bondster je mladá česká fintech společnost, která se soustředí na P2P investice do půjček. Bondster je nejvíce podobný nejznámějšímu fintechu spojenému s P2P, Mintosu nebo Zonky. Bondster je platformou propojující nebankovní společnosti s investory na tržišti, kde si investoři dle parametrů vybírají, kam budou své finance investovat. Bondster funguje od roku 2017 a platformě se daří velmi dynamicky zvyšovat počet investovaných financí i počet registrovaných investorů. V prosinci 2020 dosahuje počet již k 11 000. Přečtěte si celou naší recenzi a zjistěte, jaké máme zkušenosti s touto platformou a jak si vede ve srovnání se Zonky či Mintosem.

Intuitivní, nízká částka počáteční investice, autoinvestování, vysoký průměrný výnos.

Poplatek 1 %, měnové riziko.

bondster logo
4.3
4.3/5

Jak Bondster funguje?

Bondster je novou P2P platformou propojující investory a nebankovní společnosti, které poskytují půjčky. Investoři mohou vkládat své peníze do zajištěných půjček a při splátkách se jim jejich peníze vracejí. Výhodou je také jistota určitých záruk nebo možnost dříve z investice vystoupit. Investice probíhají skrze ověřené a licencované poskytovatele a Bondster nabízí zajímavé průměrné výnosy přes 7 % ročně. Díky nízké administrativní a kapacitní náročnosti platformy vydělají obě strany, investor i konečný uživatel půjčky.

Bondster výnos

Průměrný roční výnos v této platformě činí přes 7 % v CZK a přes 12 % v EUR. Průměrného výnosu může dosáhnout i začátečník a zhodnotit tak své úspory. Bondster dosahuje vyšších výnosů než tuzemská Zonky, ale nedosáhne na Mintos, který se pyšní průměrným zhodnocením vyšším než 10 %.

Zajištění investorů

Mnohé půjčky jsou zajištěné nemovitosti a tak při selhání splácení od klienta nemusí mít investor strach o své finance, které by měl obdržet po zastavení majetku. Druhou garancí pro investora je zajištěný zpětný odkup, který je u některých půjček. Garance je od poskytovatele půjčky a je vždy vidět u půjčky na jak dlouho je.

Bondster obtížnost

Bondster je nově vyvinutá platforma, jež se významně soustředila na uživatelský zážitek, použitelnost a jednoduchost. Průměrně počítačově i finančně gramotný jedinec tak může díky bezproblémové orientaci a transparentnosti díky platformě řídit své finanční toky a výnosy.

Transparentnost

Velká transparentnost aplikace a přehlednost patří k hlavním plusům. Všichni poskytovatelé půjček jsou licencovaní a ověření. Také si o všech poskytovatelích můžete dohledat informace na stránkách Bondsteru. Transparentnost a bezpečnost také zajišťuje evidence na rozdělených účtech.

Bondster v porovnání se Zonky a Mintos

Pokud chceme investovat do P2P půjček, tak máme hned několik možností. Mimo Bondsteru můžeme do p2p půjček investovat skrze největší platformu v Evropě, Mintos. Výhodou Mintosu je nejen jeho velikost, ale také nabízí nejvyšší průměrný výnos. Naopak Zonky jsou v České republice široké veřejnosti známější firmou, ovšem výnosy pro investory jsou pod úrovní Mintosu i Bondsteru. V případě, že chcete zkusit ještě něco jiného, tak se můžete podívat na další českou platformu robo-adviser investování Portu.

Zonky

Zonky jsou největší nebankovní společností  v České republice poskytující p2p půjčky a možnost investice do p2p.

mintos

Mintos je největší investiční platformou s p2p půjčkami s průměrným výnosem 11 % v Evropě. Spolupracuje s 60 nebankovními společnostmi.

twisto

Twisto umožňuje snazší platby na internetu, cashback z nákupů, rozdělení plateb i odložené placení za služby a produkty.

Časté otázky Bondster

K registraci je třeba mít účet na jméno v ČR nebo alespoň v EU. Dále je třeba informace o potvrzení vlastnictví účtu a také obě kopie občanského průkazu.

Je k dispozici široká paleta možností od několika měsíců do několika let.

Bondster využívá moderní technologie a peníze klientů by neměly být v ohrožení.

CEP Invest Private Equity – jedná se o profesionály v oblasti investování a p2p půjček, takže nemusíte mít strach, že byste o své peníze přišli nebo se jednalo o podvodnou platformu.

Výnosy nejsou daněny a tak je každý investor zodpovědný za řádné zdanění v souladu se zákonem ze svých výnosů.

Postačí Vám pouze občanský průkaz, jehož kopii obou stran při registraci dodáte elektronicky.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz