Mintos investice recenze

Mintos je největší investiční platforma do p2p půjček v Evropě. Sdružuje přes 60 nebankovních společností a desetitisíce drobných investorů, kteří mohou díky této platformě poměrně bezpečně investovat do p2p půjček. Průměrný roční výnos se pohybuje okolo 11 %, což je výrazně lepší než jakýkoliv spořicí účetMintos ovšem je investování rizikovější a náročnější na správu a výkon.

Nejpopulárnější platforma v oboru p2p, velká nabídka investičních příležitostí, propracovaná platforma.

Investování v různých měnách, orientace mezi poskytovateli, nutnost daňového přiznání.

4.5
4.5/5

Jak mintos funguje?

Mintos je doporučován hlavně mladší a střední generaci. P2P je extrémně mladým oborem investování a nikdo ještě neví, jak se tento mladý segment investic bude chovat při menších nebo větších finančních krizích. Velmi zajímavou pojistkou se pro začínající investory může stát garance výkupu nebo možnost prodat pohledávky na sekundárním trhu.

Buyback guarantee

Garance vykoupení může dělat dojem, že na p2p nelze prodělat, což ovšem není pravda. Garance vykoupení by měla zaručovat při 60 dnech nesplácení vykoupení onou nebankovní společností, u které si vzal dlužník půjčku. Investor tak dostane celou jistinu i s úrokem, což je označeno žlutým štítkem.

Konkurence Zonky

V ČR je nejoblíbenějším poskytovatelem půjček Zonky, kde se lze také stát v omezené míře investorem, který však nebude tak významně rozhodovat o svém úspěchu a neúspěchu. Také bude mít výrazně méně možností, kam své peníze uložit.

Diverzifikace

Diverzifikace je v investování velmi známý pojem, který je u p2p významně připomínán. Důležité je dvojí investování. Investor by neměl mít více než jednu třetinu svého finančního portfolia v p2p a navíc by měl mít tyto peníze pečlivě rozdělené mezi mnoho věřitelů i nebankovních společností.

primární a sekundární

Mintos nabízí dva trhy (primární a sekundární). Na primárním trhu lze přímo od poskytovatelů. Naopak na sekundárním trhu mohou investoři své podíly předčasně prodat a tak získat peníze zpět (Mintost si za toto zprostředkování nic nebere).

Když vás zajímá mintos, tak by vás také mohlo zajímat

Zonky jsou českou platformou pro p2p půjčky, která je ovšem více známá jako poskytovatel půjček než platforma pro p2p. Revolut a Twisto jsou revolučními službami v oblasti osobních financí a plateb.

Zonky

Zonky jsou p2p platformou a hlavně nebankovní společností pro spotřební půjčky, ovšem méně než polovina půjček na Zonky je financována z p2p.

Revolut

Revolut je výhodnou službou pro všechny cestovatele a investory do cizích měn, jelikož poskytuje nízké směnné kurzy všem svým klientům.

twisto

Twisto umožňuje snazší platby na internetu, cashback z nákupů, rozdělení plateb a především odložení svých plateb o několik dní.