Mintos recenze

Mintos je největší investiční platforma do p2p půjček v Evropě. V této recenzi Vám představíme p2p tak samotnou platformu Mintos. P2p investování je stále atraktivnější a točí se v něm rok od roku více a více peněz. Pokud chcete s tím novým a zajímavým druhem investování začít, tak stačí přejít tlačítkem níže. Mintos sdružuje přes 60 nebankovních společností a desetitisíce drobných investorů, kteří mohou díky této platformě poměrně bezpečně investovat do p2p půjček. Průměrný roční výnos se pohybuje okolo 11 %, což je výrazně lepší než jakýkoliv spořicí účetMintos ovšem je investování rizikovější a náročnější na správu a výkon.

Nejpopulárnější platforma v oboru p2p, velká nabídka investičních příležitostí, propracovaná platforma, vyplaceno již přes 115 milionů EUR na úrocích.

Investování v různých měnách, orientace mezi poskytovateli, nutnost daňového přiznání.

4.5
4.5/5

Jak mintos funguje?

O Mintos, jako investiční produkt, se zajímá hlavně mladší a střední generace. P2P je extrémně mladým oborem investování a nikdo ještě neví, jak se tento mladý segment investic bude chovat při menších nebo větších finančních krizích. P2P lze svým stářím přirovnat k Bitcoinu, o kterém je ovšem slyšet v současnosti o poznání více. Velmi zajímavou pojistkou se pro začínající investory může stát garance výkupu nebo možnost prodat pohledávky na sekundárním trhu. To Bitcoin nenabízí a je tak o poznání rizikovějším produktem. P2P v tomto srovnání a i podle názorů odborníků představují konzervativnější a tím i bezpečnější cestu ke zhodnocení svých peněz.

Buyback guarantee

Garance vykoupení může dělat dojem, že na p2p nelze prodělat, což ovšem není pravda. Garance vykoupení by měla zaručovat při 60 dnech nesplácení vykoupení onou nebankovní společností, u které si vzal dlužník půjčku. Investor tak dostane celou jistinu i s úrokem, což je označeno žlutým štítkem.

Konkurence Zonky

V ČR je nejoblíbenějším poskytovatelem půjček Zonky, kde se lze také stát v omezené míře investorem, který však nebude tak významně rozhodovat o svém úspěchu a neúspěchu. Také bude mít výrazně méně možností, kam své peníze uložit.

Diverzifikace

Diverzifikace je v investování velmi známý pojem, který je u p2p významně připomínán. Důležité je dvojí investování. Investor by neměl mít více než jednu třetinu svého finančního portfolia v p2p a navíc by měl mít tyto peníze pečlivě rozdělené mezi mnoho věřitelů i nebankovních společností.

primární a sekundární

Mintos nabízí dva trhy (primární a sekundární). Na primárním trhu lze přímo od poskytovatelů. Naopak na sekundárním trhu mohou investoři své podíly předčasně prodat a tak získat peníze zpět (Mintost si za toto zprostředkování nic nebere).

Když vás zajímá mintos, tak by vás také mohlo zajímat

Zonky jsou českou platformou pro p2p půjčky, která je ovšem více známá jako poskytovatel půjček než platforma pro p2p. Revolut a Twisto jsou revolučními službami v oblasti osobních financí a plateb.

Zonky

Zonky jsou p2p platformou a hlavně nebankovní společností pro spotřební půjčky, ovšem méně než polovina půjček na Zonky je financována z p2p.

Revolut

Revolut je výhodnou službou pro všechny cestovatele a investory do cizích měn, jelikož poskytuje nízké směnné kurzy všem svým klientům.

twisto

Twisto umožňuje snazší platby na internetu, cashback z nákupů, rozdělení plateb a především odložení svých plateb o několik dní.

Jaké produkty se na Aliexpressu vyplatí nakupovat?

Toto je samozřejmě velmi individuální, ale pokud budeme vycházet z nějaké průměru, tak se jedná o slušných 11 % ročně.

Riziko vzhledem k průměrnému zúročení není zase až tak velké. Právě proto lákají p2p půjčky v poslední době tolik drobných i větších investorů. Jedná se o poměrně předvídatelnou investici na rozdíl od Bitcoinu, avšak samozřejmě zde nemáte své finance tak v bezpečí jako na spořicím účtu.

K automatickému investování můžete na Mintosu použít Auto Invest a Invest & Access.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz