Domů » Simulační hra Behavera: Odhalte v čem jste dobří

Simulační hra Behavera: Odhalte v čem jste dobří

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
simulační hra Behavera

Kdo si na internetu někdy nedělal osobnostní test anebo test, který mu má odhalit na co má talent a vlohy? Možná i ve škole anebo někdy později dobrovolně jste si dělali test, který vám měl poradit, jaké povolání si v budoucnu zvolit. Každý z nich má vždycky nějakou nevýhodu, kterou se český startup a simulační hra Behavera snaží překonat. Jak jim to jde, posuďte sami.

Jak funguje simulační hra Behavera?

Ve většině osobnostních testů hodnotíte sami sebe a sami se snažíte posoudit, jaký typ osoby jste. To má jeden zcela zásadní háček. Lidé jsou notoricky špatní v sebereflexi a v posuzování sami sebe. Máme častokrát pocit, že jsme mnohem lepší anebo mnohem horší, než ve skutečnosti jsme. Častokrát i když máme konkrétní důkazy toho, že nejsme takoví, jací si myslíme, tak máme po ruce hned pár výmluv, proč je vlastně všechno jinak.

💡 Tip: Víte, co je Dunning-Krugerův efekt? Přečtěte si o tom, proč se hloupí lidé přeceňují a chytří podceňují. 

Protože častokrát ani při nejlepší vůli neumíme sami sebe správně ohodnotit, vznikl český startup Behavera, který přišel na trh se Simulační hrou. Jejím cílem je nasimulovat situace a poté vyhodnotit, jak jste se v té chvíli zachovali. Místo toho, aby lidé popisovali své chování, tak je můžete v té situaci “vidět”.

Výzvy v období Velké rezignace

V současné době se nacházíme uprostřed trendu tzv. Velké rezignace (anglicky Great Resignation), což znamená, že nečekaně velké procento lidí odchází ze svých pracovních míst. Tento trend začal na začátku roku 2021, kdy se mnohým lidem změnily pracovní ale i životní podmínky a spolu s pandemií si začali upravovat žebříček hodnot a představu toho, jak chtějí, aby jejich život vypadal.

🎓 Zajímavost: Dle statistik Behavery až 56% zaměstnanců odchází ze svých pozic, protože nezapadají do firemní kultury.

Nejen podniky tak potřebují zaplnit volná místa a hledají vhodné talenty, ale i lidé si více vybírají, kde chtějí pracovat a jakým způsobem budou zapadat do firemní kultury nového místa, které si vybrali. 

simulační hra Behavera

Výhody simulační hry Behavera

Co získává podnik, který správně vybírá své lidi:

 • Retence,
 • Loajalita,
 • Kvalita a produktivita práce,
 • Motivace a kultura práce,
 • Nadšení,
 • Adaptabilita.

Díky simulační hře dokáží manažeři a pracovníci z oddělení lidských zdrojů (HR) lépe pochopit nejen to, jaký člověk se na místo hlásí, ale zároveň mají i představu o tom, jaký tým již mají a zda nový člověk bude do týmu dobře zapadat.

Tato “hra” dává navíc mažerům do rukou mnohé další informace, které jim mohou pomoci ve vedení jejich lidí. Mohou tak zjistit, co koho více motivuje anebo jaké benefity by nejvíce ocenili. Díky tomu jejich přístup již nemusí být “one-size fits all”, aneb pro každého to samé, ale některým zaměstnancům mohou nabídnout home-office, jiným naopak hezky zařízenou kancelář s místem na odpočinek.

Každý zaměstnanec je také dobrý na něco jiného. Někdo skvěle pracuje v týmu, jiný to dělá jen s obtížemi a raději je co nejsamostatnější. Manažeři mohou podle povahových profilů, pro každého přichystat roli, ve které se bude cítit co nejlépe, anebo se naopak mohou společně zaměřit na rozvíjení těch schopností, ve kterých si jejich lidé nejméně věří.

Propojení technologie a oddělení lidských zdrojů dokáže významným způsobem zpříjemnit a zefektivnit každé pracovní prostředí. Nejen, že se lidé dostanou na takové místo, kam nejlépe zapadnou, ale jejich vedoucí mohou i do budoucna naplnit jejich potřeby a zajistit, aby lidé skutečně rádi zůstávali pracovat tam, kde jsou. 

Startup Behavera

Jaké jsou hlavní výhody a výstupy, na kterých Behavera zakládá svůj úspěch:

 • Automatika & analytika,
 • Individuální výstupy,
 • Skupinové výstupy,
 • Benchmarky, statistiky a reporty pro rozvoj a lepší fungování týmů.

Procesy v oddělení lidských zdrojů, kde je možné simulační hru využít:

 • recruitmentu, 
 • v rozvoji a upskillingu,
 • při vedení týmů i jednotlivců.

Startup Behavera působí na českém trhu již 3 roky a to se značným úspěchem. V prosinci roku 2021 investiční společnost Miton se rozhodla investovat do tohoto startupu a získala v něm 20% podíl. 

Behavera byla nominována do soutěže StartUp Awards roku 2022 na cenu popularity.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz