Hlasový asistent

hlasový asistent

Hlasový asistent jako srdce chytré domácnosti

Hlasový asistent se v blízké budoucnosti má stát hlavním přenosným můstkem mezi člověkem a chytrou domácností. Hlasový asistent, jak již název napovídá, reaguje na lidskou řeč a také se v této formě snaží odpovídat. Mezi základní funkce, které zvládá výborně, patří především volání, přehrávání hudby, posílání zpráv a upravovat další parametry v kombinaci s chytrou domácností. Pomocí jednoduchého hlasového příkazu můžete například také zhasnout chytré žárovky.

Co můžete ovládat pomocí hlasového asistenta

  • Změna intenzity osvětlení, vypínání a zapínání chytrých žárovek v jednotlivých místnostech
  • Aktivace a kontrola zabezpečení domácnosti
  • Nastavení budíku, časovače či upomínek
  • Ovládání kalendáře a emailu
  • Vyhledávání a přehrávání písniček a videí
  • Spouštění aplikací a her
  • Ovládání termostatu, topení i klimatizace
  • Ovládání a ladění chytré televize

Hlasový asistent je třeba vybírat s velkou opatrností. Hlavním kritériem výběru by měla být v první řadě kompatibilita s dalšími přístroji ve vaší chytré domácnosti. Tři nejrozšířenější hlasové asistenty vyrábí tři giganti online průmyslu Apple (Apple Homepod), Amazon (Amazon Alexa) a Google (Google Home). Hlasoví asistenti zatím slouží především pro přehrávání muziky, avšak v budoucnosti by mohli být opravdu vstupní branou pro celou Vaší chytrou domácnost.

Hodnocení hlasových asistentů
3.3/5
Apple homepod

Hlasový asistent Apple Homepod

Apple vidí v chytrých domácnostech jasnou budoucnost a pomocí své série Apple HomeKit představuje také Apple Homepod, což je hlasový asistent a reproduktor. V první řadě se jedná primárně o velice intuitivní reproduktor, který dokáže analyzovat prostor a nastavit 7 nezávislých reproduktorů uvnitř přístroje přesně podle přilehlého okolí. Reproduktor aktivujete pomocí již skoro kultovního příkazu "Hey Siri". Hlavními benefity tohoto přístroje je relativně čistý zvuk a velmi příjemný design.

Hodnocení Apple Homepod:
3.7/5

Google Home Max

Google Home Max patří k nejvyšší řadě od Googlu, kterou lze v České republice pořídit. Pomocí Google Home můžete ovládat předvolené funkce Vaší domácnosti. V současnosti patří mezi největší benefity Google Home velice kvalitní přehrávání a ovládání muziky. Google Home je samozřejmě maximálně kompatibilní a propojený s Google Assistant.

Hodnocení Google Home max:
4/5