Domů » TOP 10: Nejlepší aplikace, které musíte mít

TOP 10: Nejlepší aplikace, které musíte mít

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
nejlepší aplikace

Bez telefonu si v dnešní době již téměř neumíme život představit. Nosíme ho neustále s sebou a jsme bez něj jak bezrucí. Tyto černé krabičky mají neuvěřitelný potenciál váš život vylepšit, ale i dost znepříjemnit. Záleží jen na vás, jaké aplikace se rozhodnete používat. 

Jaké aplikace vám dokáží zlepšit život?

Svět aplikací je téměř nekonečný. Zorientovat se v něm a najít to, co potřebujete může být náročné. Podle čeho nejlepší aplikace vybírat?

  1. Počet hvězdiček: jedná se o nejrychlejší přehled a dá vám představu, jak dobře bude aplikace fungovat.
  2. Recenze: názory lidí se mohou různit, proto k počtu hvězdiček je dobré pročíst rychle pár dobrých i špatných recenzí, abyste věděli, zda vám aplikace bude vyhovovat.
  3. Doporučení: osobní doporučení od někoho, kdo danou aplikaci využívá je jeden z nejlepších způsobů, jak najít to, co hledáte. 

💡 Tip: Dejte si pozor, abyste aplikace stahovali z důvěryhodných zdrojů jako je Google Play či Apple Store, které aplikace kontrolují, aby se vám do telefonu nedostal malware.

1. YR – Aplikace Norského meteorologického ústavu

Hledáte-li nejlepší aplikace na počasí, pak rozhodně stojí za vyzkoušení YR od Norského meteorologického ústavu, která se řadí mezi jedny z nejpřesnějších aplikací. 

Můžete si zadat i možnost ranních notifikací, abyste viděli, jak se na daný den obléknout. Aplikace je intuitivní a výsledky si můžete zobrazit jak v tabulce, tak v grafu. Najdete tam údaje o teplotě, síle a směru větru a srážkách. 

Pokud byste raději aplikaci na počasí od českých vývojářů, můžeme doporučit aplikaci Windy, kterou používají profesionální piloti, paraglidisté, parašutisté, lovci bouřek i meteorologové. Nicméně pro běžné každodenní používání poskytuje snad až příliš informací.

2. YouCam Perfect

Je nejlepší aplikace na úpravu fotek, kterou můžete najít. S 2 milióny recenzí má hodnocení 4,7/5.  Umožňuje kromě mnoha dalších kreativních funkcí upravovat fotografie a vytvářet koláže. Fotografie lze upravovat na iPhonu nebo Androidu pomocí široké škály efektů, animací, rámečků a mnoha dalších.

Kromě možností personalizace fotek, filtrů a dokonce i možností upravit postavu na fotce. Své fotky můžete pozvednout na novou úroveň také pomocí funkce Odstranění objektů. Už nikdy se vám tak nestane, že na fotografii budete mít za sebou dav lidí.

Pokud chcete na svých sociálních sítích dobře vypadat, pak je tato aplikace rozhodně dobrý nápad. Její používání je navíc intuitivní a jednoduché.

aplikace na úpravu fotek

3. BBC Learning English

Bez angličtiny se v dnešním světě obejdete jen obtížně. Aplikací, které vám v tomto cíli chtějí pomoci, je mnoho a tak je těžké vybrat jenom několik. 

💡 Tip: Nejlepší aplikace na angličtinu podle dovedností najdete zde.

BBC Learning English by ovšem mezi vašemi aplikacemi neměla chybět. Nabízí krátké 2 – 6 minutové lekce denně, kde se můžete naučit novou slovní zásobu a nejčastější obraty. Skvělé je, že k učení můžete využívat také zprávy, které vás naučí relevantní slovní zásobu, kterou můžete potřebovat při běžné konverzaci.

Pokud potřebujete aplikaci, které můžete věnovat jenom sem tam pár minut a chcete se kromě angličtiny i zjistit něco nového, rozhodně se vám tuto aplikaci vyzkoušejte.

4. Nike Training Club

Pravidelný sport je základní předpoklad zdravého života. Nike aplikace nabízí řadu cvičebních stylů, včetně vysoce intenzivního intervalového tréninku (HIIT), jógy, core, kardio a silového tréninku. Můžete také vyhledávat podle svalové skupiny, zaměření cvičení a vybavení, abyste našli přesně to, co potřebujete.

Jako bonus v roce 2020 Nike zpřístupnil svůj prémiový obsah zdarma pro všechny uživatele a patří díky tomu mezi nejlepší aplikace na cvičení. Její hlavní nevýhodou je, že zabírá poměrně dost místa na telefonu a při cvičení neumožňuje pustit si vlastní hudbu. Nicméně ostatní výhody to hravě převáží.

5. MapMyWalk GPS

Mezi nejlepší sporty patří chození. Dokážete díky němu zhubnout, ale zároveň můžete při chůzi i meditovat, poslouchat podcasty anebo si vyjít na procházku s kamarádkou. Hledáte-li nejlepší aplikace na chůzi, pak rozhodně můžeme doporučit MapMyWalk GPS.

MapMyWalk vám umožňuje nahrávat čas strávený chůzí, vzdálenost, tempo, rychlost, nadmořskou výšku a spálené kalorie. Když skončíte, MapMyWalk vám umožní nahrát a uložit data o cvičení a zobrazit je v aplikaci i na webu MapMyWalk. 

Pokud se vám podaří přesvědčit přátele, aby se k vám připojili, sociální funkce MapMyWalk vám umožní sdílet trasy a povzbuzení. 

💡 Tip: Bojujete-li s vyšší váhou, přečtěte si, jak na hubnutí chůzí.

aplikace na chození

6. Runkeeper

Pokud vám chození nepřijde příliš zábavné a chtěli byste větší výzvu, možná běhání pro vás bude to pravé. Aplikací, které můžete použít, je mnoho, ale mezi nejlepší aplikace na běhání rozhodně patří Runkeeper, který je vhodný pro všechny úrovně, ať už jste začínající běžec nebo zkušený maratónec

Runkeeper uživatelé vysoce hodnotí pro jeho širokou škálu funkcí, přesnost a snadné použití. GPS můžete použít ke sledování vzdálenosti, tempa a celkového času. Také vám umožní nastavit cíle a sledovat váš pokrok, abyste zůstali motivovaní. Pro běžce trénující na závody nabízí Runkeeper přizpůsobené tréninkové rutiny doplněné užitečnými připomínkami, které trénování připomínají. 

7. Fabulous

Jestliže vaše životní cíle zahrnují více než jen dobrou fyzičkou, nemůžete udělat chybu s aplikací Fabulous. Jejím cílem je dovést vás k vašemu ideálnímu já, tím, že vám pomůže zbavit se zlozvyků, které na sobě nemáte rádi a naopak vám pomůže vybudovat si zdravé zvyky

Můžete si zavést ranní, odpolední či večerní rutinu, vyplnit tam věci, které byste chtěli dělat, a aplikace vám je pak nejen připomíná, ale také vám ukazuje váš pokrok. Můžete se připojit do výzev v jednotlivých oblastech, jako třeba digitální detox anebo meditace. Ať už chcete být pořádnější, klidnější či vyrovnanější, tahle aplikace je rozhodně nejlepší.

8. Sleep as Android

Spánek je základním předpokladem spokojeného a zdravého života. O důležitosti spánku v dnešní době již nikdo nepochybuje a přesto se až příliš často stává, že jdeme spát později, než bychom měli a vstáváme nevyspaní a rozlámaní. 

Aplikace Sleep as Android vás upozorní nejen na to, kdy je čas jít spát, ale také váš spánek v průběhu noci nahrává. Budík si pak můžete nastavit v půl hodinovém rozmezí a aplikace vybere nejvhodnější moment, kdy je váš spánek nejlehčí a bude se vám nejlépe vstávat. Navíc si k buzení můžete vybrat zvuky přírody a nebudete tak každé ráno vstávat s infarktem.

💡 Tip: Přečtěte si, kolik hodin spát denně, aby váš den byl efektivní a svěží.

aplikace pro zdravý spánek

9. Brave Privacy Browser

Brave Privacy Browser nabízí mnoho funkcí zaměřených na ochranu vaší bezpečnosti a soukromí na webu. Zahrnuje například vestavěné blokátory pro reklamy, vyskakovací okna, skripty a soubory cookie třetích stran. Dokonce implementuje rozšíření HTTPS Everywhere, takže můžete zajistit, že vaše připojení k webům jsou bezpečná. Skvěle vypadá i lehký, minimalistický design.

10. Shazam

Stalo se vám, že jste někde slyšeli písničku, která se vám líbila a chtěli jste znát interpreta? Anebo jste slyšeli písničku a nemohli jste si vzpomenout na to, kdo ji zpívá? Shazam to dokáže vyřešit. Stačí nahrát část skladby a on vám písničku vyhledá. Písničky si tam pak můžete i ukládat a vracet se k nim.

Kterou aplikaci si vyberete vy?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz