Domů » TOP 5: Nejlepší lyžařská střediska v ČR

TOP 5: Nejlepší lyžařská střediska v ČR

autor Radka Konečná
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nejlepší lyžařská střediska v ČR

Lyžařská sezona v Česku sice ještě letos ani pořádně nezačala, mnozí se však už nemůžou dočkat, až konečně nasadí lyže či snowboard a vyjedou na svah. V článku vám proto představíme ta nejlepší lyžařská střediska v ČR, která stojí za návštěvu. Kam se letos vydáte vy?

💡Tip: Blíží se Vánoce, znáte všechny tradice a zvyky?

Nejlepší lyžařská střediska v ČR

Zimní sporty k Česku jednoduše neodmyslitelně patří. Podle statistického webu Statista se lyžování v současnosti věnuje zhruba pětina obyvatel. K dispozici mají přitom téměř 300 větších či menších lyžařských středisek s různými tipy lanovek a vleků i obtížnostmi svahů. Podívejme se nyní na ta nejlepší:

1. Skiareál Špindlerův Mlýn

  • Střediska: Svatý Petr, Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka a Labská
  • Celková délka sjezdovek: 27 km

Špindlerův Mlýn patří po desetiletí k jedné z nejlukrativnějších destinací v Česku co do turistiky i zimních sportů. Nachází se v Krkonoších mezi Rokytnicí nad Jizerou a Jánskými Lázněmi. Vyhlášený je jednak pro své působivé umístění v obklopení hor, ale i turistickou výbavou v podobě mnoha hotelů a restaurací, a především potom díky skvělému lyžařskému zázemí.

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí sportovcům mnohé vyžití. Kromě 27 kilometrů sjezdovek na vás čekají i desítky kilometrů běžkařských tras. V areálu Mísečky potom najdete také oblíbený snowpark a v Hromovce si můžete ozvláštnit trasu díky funtracku i večernímu lyžování. Specialitou Svytého Petra je bezpochyby takzvaná Audi Race Track, na které si můžete porovnat svůj čas jízdy s českým reprezentantem v alpském lyžování Ondřejem Bankem. Vyhrajete?

Jednotlivé areály se liší co do obtížnosti i typu lanovek. Kromě vyhřívané šestisedačkové lanovky na Svatém Petrovi, můžete využít také několik čtyřsedačkových nebo třísedačkových lanovek a vleků.

Nejlepší lyžařská střediska v ČR: Špindlerův mlýn

2. Horský resort Dolní Morava

  • Celková délka sjezdovek: 10,4 km

I na Moravě mají lyžaři i snowboardisté mnoho příležitostí v podobě lyžařských středisek. Právě zde na vás čeká oblíbený Horský resort Dolní Morava, který se nachází v pohoří Králický Sněžník. Lidé sem jezdí kvůli velkému množství různých typů sjezdovek, velkým lákadlem jsou však i doprovodné aktivity. V posledních měsících jste určitě například z médií zaregistrovali, že se zde otevřel nejdelší visutý most na celém světě Sky Bridge 721.

V areálu najdete 8 sjezdovek a z toho dokonce 5 mamutích sjezdů. To znamená, že můžete jet až 3 kilometry na jeden zátah. Také se můžete nechat vyvést až do výšky 1232 m na Slamník, odkud je fascinující výhled do širého okolí.

Za zábavou se potom můžete vydat do areálu U Slona, kde najdete trať Fun trail s terénními vlnami a tunely, a dále potom jednu z nejlepších crossových tratí v Česku. Čtyřikrát týdně můžete využít i večerní lyžování. Velkým lákadlem areálu je také Stezka v oblacích.

Stezka v oblacích láká turisty na Dolní Moravě v zimě i v létě
Stezka v oblacích láká turisty na Dolní Moravě v zimě i v létě

3. Skiaréna Jizerky

  • Střediska: Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák
  • Celková délka sjezdovek: 17 km

Jizerské hory se nacházejí na severovýchodě Čech mezi Libercem a Rokytnicí nad Jizerou. Návštěvníkům nabízejí nejen nádherné výhledy a zdravý horský vzduch, ale také mnohé lyžařské vyžití, o které se velkou měrou stará Skiaréna Jizerky. Ta zde provozuje tři lyžařská střediska, která jsou vzíjemně propojená skibusy.

Dohromady nabízejí všechny tři střediska okolo 17 kilometrů sjezdovek, na které můžete vyjet pomocí dvou lanovek, 20 různých lyžařských vleků a 3 pohyblivými koberci. Na své si tak přijdou zkušení lyžaři i úplní začátečníci. Ve střediscích Severák i Bedřichov pravidelně probíhá také večerní lyžování.

Lyžování na Tanvaldském Špičáku vás nadchne

💡Tip: Chystáte vánoční hostinu? Zjistěte, jak originálně upravit stůl, a staňte se hvězdou večera.

4. Skiresort Černá Hora – Pec

  • Střediska: Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou
  • Celková délka sjezdovek: 50 km

Mezi nejlepší lyžařská střediska v ČR určitě patří i Skiresort Černá Hora – Pec. Nachází se opět v Krkonoších, na východ od již zmíněného Špindlerova Mlýna. Lyžařům nabízí v 6 různých vzájemně propojených střediscích zhruba 50 kilometrů sjezdovek a dalších lyžařských cest. Nejdelší sjezdovka má přitom okolo 3 kilometrů!

Ve skiareálu Černá hora na vás čekají čtyřsedačkové i třísedačkové lanovky, pomy nebo posuvné pásy. Najdete zde také českou raritu – osmimístnou kabinkovou lanovku.

Ve čtyřech areálech se navíc můžete užít i večerní lyžování. Na své si přijdou také sáňkaři, nachází se zde totiž nejstarší sáňkařská stezka v Česku. Má okolo 3,5 kilometru, takže vás čeká pořádná jízda!

Nejlepší lyžařská střediska v ČR: Černá hora

5. Skiareál Klínovec

  • Celková délka sjezdovek: 31,5 km

Mezi nejlepší lyžařská střediska v ČR se dostal také Skiareál Klínovec. Nachází se v srdci Krušných hor v severozápadních Čechách. Ve středisku se nachází 11 různých vleků a 5 lanovek. Můžete se také pomocí skibusu přesunout na protější německou stranu Klínovce do areálu Fichtelberg a jezdit zde na již zakoupený skipas. Celkem máte tak k dispozici téměř 50 kilometrů sjezdovek!

Večer na vás na Klínovci čeká jedna z nejdelších osvícených sjezdovek v Česku – Dámská, na kterou se vyvezete čtyřsedačkovou lanovkou s krycími bublinami.

Užijte si zimní radovánky na Klínovci
Užijte si zimní radovánky na Klínovci

💡Tip: Zvažujete, že začnete s otužováním, ale nevíte, jak začít? Inspirujte se v dalším článku.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz