Domů » Vyzkoušeli jsme nejlepší běžný účet s úrokem 1,6 %!

Vyzkoušeli jsme nejlepší běžný účet s úrokem 1,6 %!

od Patrik

Běžný účet je jedním ze základních bankovních produktů, který je dnes prakticky povinnou výbavou každého občana. I starší ročníky se musely přizpůsobit době a nechat si posílat výplatu na bankovní účet.

Většina lidí využívá bankovní účty u velkých bankovních společností, které mají pobočky v každém větším městě. V posledních letech se ovšem hojně šíří nové progresivní bankovní společnosti, které nechtějí žádné poplatky za vedení účtu a naopak přišly ještě se zhodnocením peněz na běžném bankovním účtu.

Dnes si představíme dle mnoha kritérií v současnosti nejvýhodnější a nejlepší bankovní účet NEO od Expobank!

Běžný účet NEO od Expobank nabízí nejen slibný úrok 1,6 %

Hlavní výhody bežného účtu od Expobank podtrhují také nezávislé analýzy, které ukazují, že Expobank je nejvýhodnější volbou pro všechny moderní uživatele bankovních účtů. Pokud nechodíte na pobočky a nechcete zasílat poštou výpisy účtu, tak zde budete spokojeni.

  • Úrok na běžném účtu 1,6 %
  • Vedení účtu zdarma
  • Výběr z bankomatů a platby kartou zdarma v ČR i ve světě

Pro náročnější nabízí také:

  • Spoření ve zlatě
  • Investice do bitcoinů
  • Investování do firem

Expobank chce pomocí NEO běžného účtu posunout a změnit svět klasických bankovních produktů. Expobank chce být bankou jako platformou k mnoha dalším činnostem od klasických služeb, přes sjednání pojištění až po investice. Bankovní účet je tedy platformou skrze niž můžete využívat služby partnerů.

1,6 % je velice výjimečným úrokem i na spořícím účtu, natož na účtu běžném, kde banky většinou peníze klientů spíše zatěžují poplatky místo úročení.

Kultivace investora pomocí běžného účtu

Ani 30 let po sametové revoluci se plně neobnovil podnikatelský duch a smysl pro investování. Běžný účet NEO se snaží vytvořit vztah běžného uživatele k investicím tak, aby se pro něj staly investice zcela běžné a přirozené.

U Expobank nepotřebujete žádné složité nástroje a potvrzování k prvním investicím. V běžném účtu NEO si vše otevřete sami. Uživatel si s NEO účtem může vytyčit například pouze 700 Kč měsíčně a ty investovat. Když se mu bude dařit s investicí nebo v pracovním životě, tak může přirozeně zvyšovat objem investic i počet úkonů. Účet NEO může posloužit jako jakási akademie začínajícího investora.

Expobank se snaží profilovat se svým účtem NEO jako platforma pro zhodnocení peněz a investice. NEO je pro nové moderní uživatele, kteří chtějí nakládat se svými financemi chytře a nechtějí navštěvovat zbytečně banky.

Budoucnost bankovnictví a financích je v rychlosti, možnostech a online sjednávání.

Založení účtu u Expobank

Založení účtu online není nikdy tak jednoduché jako přijít na pobočku a odkývat několik údajů. Na druhou stranu si můžete lépe přečíst podmínky účtu a seznámit se s prostředím.

Založení účtu u Expobank v pohodě zvládne průměrný uživatel internetu. Jediným místem, kde může být problém je nahrávání fotografie. V mém případě jsem nejdříve nahrál příliš velké fotky a následně ve špatném formátu.

Expobank běžný účet
Expobank nahrávání fotografie

K založení účtu potřebujete vyfotit občanský průkaz a další průkaz totožnosti.

TIP: Ideálně si snižte ve svém mobilním telefonu rozlišení a kvalitu fotografie nebo následně fotografii otočte naležato a zmenšete v PC.

Závěrečným krokem je zadání některého svého současného bankovního účtu a také musíte nahrát dokument potvrzující jeho vlastnictví. Následně zašlete minimálně 1 Kč na svůj nový účet u Expobank a již jen čekáte na potvrzující mail o vytvoření. V mém případě schvalování trvalo necelé 2 hodiny.

Samotné tvorbě účtu věnujete napoprvé jistě 30 minut.

Když narazíte při zakládání účtu na jakékoliv problémy, tak se neváhejte obrátit na infolinku Expobank.

Internetové rozhraní běžného účtu NEO

Při novém přihlášení budete vždy vkládat čtyřmístný bezpečnostní kód, který Vám přijde na Váš mobilní telefon. Ihned po přihlášení do internetového rozhraní budete intuitivně vědět, jak dělat základní operace a odesílání plateb. Zde je vše velmi podobné jako u ostatních bank.

Expobank služby
Expobank služby

Mnoho nových mladých uživatelů Expobanky si tento účet ovšem založí především kvůli bonusovým službám partnerů, které jiné banky nenabízí. Uživatel objeví tyto tři kategorie v základu zamčené a musí si projít krátkou aktivací. Dává to smysl, jelikož tyto služby jistě nebudou využívat všichni klienti.

NEO si oblíbí cestovatelé

V zahraničí se často dlouho rozmýšlíte než si vyberete peníze z bankomatu. Máte oprávněně strach z vysokých poplatků. Běžný účet NEO Vás těchto strastí zbavuje, jelikož nabízí výběr ve všech bankomatech v ČR i zahraničí výběr zcela zdarma. Spontánní cestovatelé tak s tímto účtem nemusí příliš plánovat a stačí jim karta od účtu NEO.

Vhodný pro bezstarostné cestovatele!

Investice do kryptoměn

Kryptoměny zažily před dvěma lety neuvěřitelný boom a lidé do nich začali investovat ještě více. První náhodní boháči jsou již pryč a nyní jsou kryptoměny již uznávaným investičním oborem.

Nevýhodou kryptoměn je jejich vysoká rizikovost, ovšem bonusem zase raketové zisky. Kryproměny nejsou příliš stabilním prostředím a jsou vhodnou volbou pro odvážné. V účtu NEO Vám banka zprostředkovává možnost investovat do kryptoměn skrze partnera, ovšem nikterak neručí za Vaše kroky.

Investování do kryptoměn využijí především zkušenější uživatelé, kteří budou jistě potěšeni grafy vývoje ceny přímo v rozhraní a také příjemným zpracováním celého obchodování. Expobank CZ přišla jako první zavedená banka s možností investování do bitcoinu. Pohodlný nákup bitcoinu a jeho bezpečnost kvituje také technologický nadšenec Petr Mára. Více si můžete pusti v přiloženém videu, kde mimo jiné také popisuje, že do budoucna v bitcoin věří.

Opravdu to funguje tak, že se přihlásíte, jdete koupit bitcoin. Zadáte za kolik chcete bitcoin a máte bitcoin.

Petr Mára

NEO účet nabízí také pravidelné spoření do bitcoinu, což je zajímavou alternativou klasického spoření. V NEO účtu si jednoduše nastavíte frekvenci a částku, za kterou chcete bitcoin nakoupit. O víc se již nestaráte.

Investice do zlata a stříbra

NEO účet nabízí také investice do mincí, medailí nebo slitků z ryzích kovů od partnera České mincovny. Uživatelé tak mohou z běžného účtu nakoupit a investovat do drahých kovů. Nákup i prodej je osvobozen od zdanění.

Stejně jako u bitcoinu lze s NEO účtem také spořit pravidelně do drahých kovů. Expobank nabízí při takovémto spoření také bonusy.

Zlato a stříbro může být také velmi vhodným vánočním dárkem.

Investice do akcií

NEO účet se velmi rychle rozvíjí a již v blízké budoucnosti by mělo být možné investovat do akcií díky PORTU, což je první automatizovaná investiční platforma v České republice.

Portu nabízí investice do firemních akcií s nízkým poplatkem 1 % ročně. Platforma je založena na investování do dluhopisů, měn i akcií. Jedná se o efektivní a nízko nákladovou správu finančních prostředků.

Hodnocení NEO účtu od Expobank

Každého uživatele potěší výborné úročení 1,6 % na běžném účtu. To je v současnosti možná největší důvod, proč si otevřít účet u Expobank. Účet NEO si jistě bude otvírat mnoho lidí, kteří budou chtít vyzkoušet něco jiného než jejich starou banku, která žádný úrok ani inovace nenabízí.

Účet NEO nabízí propojení moderního FinTech oboru s nejpoužívanějším bankovním produktem – běžným účtem. Běžný účet NEO má ambici stát se širokou platformou, která poslouží moderním uživatelům 21. století.

Výhodnost NEO účtu potvrdil také nezávislý výzkum Nejlepší banka 2019, kde NEO účet umisťuje na prvním místě a je tak z finančního hlediska pro uživatele nejlepším možným řešením!

FAQ NEO účet

Je k NEO účtu platební karta?

Ano je. Jsou zde dvě možnosti platebních karet. Expobank zatím nenabízí individualizovaný vizuál jako některé konkurenční banky.

Jde založit účet opravdu čistě online?

Ano jde. Průměrně to uživateli trvá 20-30 minut.

Je potřeba pro nákup a prodej bitcoinu vlastní bitcoinová peněženka?

Není třeba, jelikož jsou bitcoiny uloženy v NEO účtu.

Lze založit účet, když není majitel občanem ČR?

NEO účet si mohou založit všichni občané s trvalým pobytem v ČR.

Funguje NEO účet přes mobilní aplikaci?

Mobilní aplikace je ve vývoji a bude brzy k dispozici.

Kód banky: /4000

Datum založení: 1991

Zaměstnanci: 230

Slogan: „Banka pro Vás.“

Adresa sídla: Na strži 2097/63, Praha, 140 00

Články, které stojí za přečtení: