Domů » 10 Pikantních pravd a mýtů o penisu

10 Pikantních pravd a mýtů o penisu

autor Eliška Vachková
0 komentářů
penisu

Určitě jste slyšeli nějaké informace ohledně penisu, které se šíří společností, ale ve výsledku nevíte, kde je pravda. Pojďme si představit 10 pikantních pravd a mýtů, které by vás mohli zajímat.

Proč byste měli být informováni

Ať už jste žena či muž, zajímat se o témata, která souvisí se sexem, tak nikdy neuděláte chybu. Jedná se o praktické informace, které můžete reálně využít. O to víc, pokud se jedná o opačné pohlaví. Říká se, že ženy a muži jsou každý z jiné planety, proto často dochází k nedorozumění v jejich společné komunikaci. Když se budete zajímat o druhého, máte šanci mu lépe porozumět a najít si tak k sobě bližší cestičku.

Sexuální téma je u nás bohužel stále považované za tabu, i když je situace o trochu lepší než tomu bylo dříve. Kvůli tomu, že si s novým partnerem o sexu nepromluvíte, mohou nastat věci, které jste nečekali. Naopak, pokud budete mít zjištěno a nastudováno dopředu, budete automaticky vědět spoustu informací, které se vám opačné pohlaví stydí říct. Když se budeme bavit o samotném aktu, díky přípravě (a také zkušenostem) byste mohli vědět, co se druhé straně může líbit.

O penise koluje spousta mýtů, kterým možná věříte i vy, proto by bylo pro všechny dobré si to vyjasnit – co z dosud slyšených informací je pravda a u čeho se jedná o naprostý výmysl?

10 Pikantních pravd a mýtů o penisu

Našli jsme pro vás 10 zajímavých informací, o kterých jsme zjistili, zda jsou pravdivé či nikoliv. Určitě budou zajímavé nejen pro ženy, ale také pro muže. Buďte v obraze a zjistěte pravdu!

1. Průměrná délka penisu

Podle výzkumů je celosvětová průměrná délka při erekci 15,5 cm, ale obecně se pohybuje od 14 do 16,5 cm. Záleží samozřejmě také na státě – například v České republice má průměrný muž velikost při erekci o 15 cm. Mnohem důležitější než velikost je ale průměr či obvod penisu, který se obecně pohybuje okolo 11,66 centimetrů. Pamatujte ale na to, že každé ženě vyhovuje jiná velikost, navíc délka ženské pochvy nepřekročí 9 cm.

2. Zvětšení penisu

Zajímá vás, jestli se vůbec penis dá zvětšit? Ano! Způsobu je několik:

  • Operace – mezi topořivá tělíska a žalud se implantuje silikonová protéza. Toto chirurgické zvětšení vás vyjde i přes 100 tisíc korun, navíc jsou s ním spojena i určitá rizika jako je infekce, ztráta citlivosti, erekce či změna tvaru penisu.
  • Kegelovy cviky – speciální cviky pro zpevnění pánevního dna.
  • Vakuová pumpa – erotická pomůcka, která se kromě přirozeného zvětšení postará také o vaše potěšení.
  • Doplňky stravy – postarají se o lepší prokrvení, tudíž bude váš úd vypadat větší.

Veškeré způsoby ale nezvětší váš penis doopravdy a trvale, jedná se pouze o optický efekt.

3. Piercing penisu

Stejně jako je piercing možný na jiných částech těla, je možný i na penisu. Existuje několik druhů, mezi nejčastější patří Princ Albert. Pro muže i pro ženu to může být skvělé zpestření sexuálního života, které ale není zaručeno, protože každý jsme jiný a také věci vnímáme jinak. Pro někoho tudíž může být sex s piercingem nepříjemný, pro někoho příjemný a pro jiného nejlepší zážitek v životě. Někdo piercing při sexu sundává, někdo ne. Vnímání se také liší u nositele a u sexuálního partnera.

4. Kdy penis finálně doroste?

Věk, kdy penis přestává růst je ve 20 letech. Pokud jste tedy mladší, je ještě slušná šance, že vám penis trochu povyroste. Po dvacítce se budete se svou velikostí muset smířit nebo se pokusit o optické prodloužení.

5. Lze podle něčeho poznat velikost penisu?

Tady vás asi zklameme. Není vědecky dokázaná žádná metoda, kterou byste se mohli o velikosti penisu dozvědět dopředu. Některé ženy tvrdí, že vzdálenost mezi ukazováčkem a palcem ve tvaru L se rovná délce penisu při erekci, ale bohužel k tomu nejsou žádné vědecké podklady. Nezbývá vám, než to vyzkoušet. Velikosti bot a výšce ale nevěřte.

penisu
Dle vědeckých studií neexistuje žádný způsob, jak lze předem zjistit velikost penisu.

6. Pupínky na penisu

Objeví-li se vám na penisu pupínky, nemusí to nutně znamenat nic hrozného. Pokud nečervenají, nepálí ani nesvědí, pak se pravděpodobně jedná o mazové kožní žlázy, se kterými není třeba nic dělat. Jedná-li se ale o puchýřky, které se mění ve vřídky, pak to může být herpetická infekce, která se přenáší sexuálními aktivitami. V takovém případě zajděte za lékařem, aby vás vyšetřil a zvolil léčbu.

7. Co způsobuje rakovinu penisu?

Rakovina penisu je u nás v Evropě spíše vzácná, mnohem častěji se totiž mluví o rakovině prostaty. Rakovinu penisu v České republice mívá zhruba 70-90 pacientů ročně. Nejčastější příčinou bývá špatná hygiena předkožkového vaku, poté virové infekce (HPV-16 nebo HPV-18) či užívání tabákových výrobků.

Rakovina se projevuje přednádorovým ložiskem vzhledu uzlíku nebo vřídku, který se časem šíří do okolí a postupuje dále. Pokud si tedy všimnete podezřelého útvaru s okolním zarudnutím, zajděte si raději za lékařem, abyste nemoc podchytili včas a mohli klidně spát.

8. Jak dlouho trvá mužský orgasmus?

Je obecně známo, že mužům při sexu stačí kratší čas na vyvrcholení než ženám. Jejich orgasmus trvá zhruba 6 až 12 vteřin a pro jeho dosažení jim stačí 7 až 14 minut. Prožívání trvá stejně jako doba vyvrcholení, poté dochází k tzv. refrakterní fázi, kdy muž není schopen dalšího výkonu. Tento stav trvá u každého různě dlouho, nicméně se v tomto zásadně liší od žen. Jejich orgasmus totiž trvá kolem 20 vteřin a cesta k němu 10 až 20 minut. Po jeho dosažení jsou ženy velmi rychle schopny dalšího, a tak dosahují orgasmu několikrát za sebou, což je pro muže nepředstavitelné.

sperma na internetu
Mužský orgasmus i jeho prožívání trvá cca 6 až 12 vteřin.

9. Jaké existují typy penisů?

Většina penisů má tvar banánu se zakřivením nebo bez. Lehké zakřivení může být doprava i doleva, pokud bývá více viditelné, může se jednat o Peyronieho chorobu. U mužů se liší nejen délka, ale i objem – penis může být dlouhý a úzký, kratší a ,,macatější” nebo velký a objemný.

10. To, co jíte, ovlivňuje chuť vašeho spermatu

Nejedná se o fámu. Váš jídelníček může opravdu ovlivnit chuť spermatu – alkohol, kouření či léky zapříčiňují hořkou chuť, kdežto ovoce, a to především ananas, borůvky, kiwi nebo švestky ho dělají sladším. Pokud tedy víte, že vás čeká orální sex a chcete partnerovi jeho práci zpříjemnit, 24 hodin předtím se zaměřte na svůj jídelníček a zařaďte ovoce.

Na závěr

Naše těla jsou velice zajímavá, a to jak ta ženská, tak ta mužská. Dozvědět se o nich něco více může být nejen zábavné, ale také praktické. Pokud se chceme o svého partnera postarat co nejlépe, trocha teorie dokáže zázraky.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz