Domů » 3 tipy, jak si užít luxusní dovolenou v Turecku za málo peněz

3 tipy, jak si užít luxusní dovolenou v Turecku za málo peněz

autor Patrik Pilous
0 komentářů
Turecko - krásné pláže

Kdo šetří, má za tři… tipy, jak šetřit, a přitom se neochudit o komfort luxusních hotelů, kterých je zrovna v Turecku spousta. A není to žádná věda.

Když zadáte do vyhledávače výraz „Turecko Antalya“, objeví se vám tisíce výsledků a nabídek. Jak ale najít tu nejvýhodnější, aniž byste slevovali ze svých požadavků? Takhle:

Tip číslo 1: Kupujte dovolenou ve správný čas

Jistě jste už někdy slyšeli výrazy jako je last minute nebo first minute. Víte ale, jaké výhody přináší? U last minute dovolených je důležitá vaše flexibilita a časté sledování nabídek. K tomu vám skvěle poslouží třeba vyhledávač dovolené Skrz.cz, kde si tyhle zájezdy vyfiltrujete. Důležité je zásadní pravidlo – když spatříte něco výhodného, neotálejte. Jinak vám nabídku někdo jiný vyfoukne. Odměnou vám budou přepychové hotely na pláži klidně i za méně než polovinu původní ceny.

First minute dovolená je pravý opak, zájezd se totiž kupuje o několik měsíců dopředu. Obvykle se ale nehradí celá částka najednou. Takové nabídky budou nejvýhodnější hlavně pro rodiny, které určitě ocení slevy na ubytování pro děti, výhodnější ceny za rodinné pokoje a dětské kluby zdarma. V naprosté většině případů je v ceně i vstup do aquaparku, kde se vyřádí úplně celá posádka.

Tip: Přečtěte si i článek o nejmenším státu na světě, který skoro nikdo nezná.

Tip číslo 2: Řízky a paštiky nechte doma

Víte, že u zájezdů s all inclusive a těch jen se snídaní se obvykle příliš neliší cena? Není to totiž klíčový aspekt, který ji ovlivňuje. Kdybyste se stravovali mimo váš resort, nejspíš byste utratili o dost víc. To neznamená, že nemáte poznat něco nového, ale zejména v Turecku se nabízí užít si plné břicho od rána do večera. Většina hotelů má v rámci all inclusive totiž i plážové bary, svačinky a jiné pochutiny, a ty už by se vám do ceny mohly jinak pěkně promítnout. A co si budeme povídat, takové Mojito na pláži je prostě slast.

Tip číslo 3: Nebojte se jet i mimo sezónu

České léto začíná o kus později než v dovolenkových destinacích, a tak se s klidem můžete slunit na pláži v Turecku už v květnu. To je super kombinace výhodných cen zájezdů a nižšího turistického ruchu. Tedy… alespoň do té doby, než i ostatní zjistí, že dovolená nemusí být jenom o letních prázdninách.

Tak vidíte, opravdu není to žádná věda. Už máte sbaleno?

Až se vrátíte z Turecka, tak můžete otočit kormidlo směrem na sever. Zde si přečtěte o krásných místech u Baltského moře.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz