Domů » 6 Návodů na uzly na kravatu, kterými oslníte!

6 Návodů na uzly na kravatu, kterými oslníte!

autor Radka Konečná
0 komentářů
Uzly na kravatu

Do divadla, na pracovní schůzku, na oslavu, na zkoušku, do restaurace, na ples, na pohovor. A kam všude nosíte oblek vy? Tento pánský oděv se stal jakýmsi symbolem noblesy, formálnosti, slavnostní nálady a vyšší společnosti. Víte ale, že pro každou příležitost se hodí jiný druh obleku, košile nebo i kravaty? To, že se umíte dobře obléknout, mohou ukázat také různé uzly na kravatu.

Schválně, kolik jich znáte a umíte uvázat? Nebo máte rádi klasiku a na experimentování si nepotrpíte? Věřte ale, že i takový detail dokáže udělat skvělý dojem. Přečtěte si některý z našich tipů a buďte ve společnosti za hvězdu.

V článku vám představíme 6 tipů na uzly na kravatu, které musíte vyzkoušet!

💡 Tip: Víte, co si vzít a jak se správně obléknout na pracovní pohovor? Přečtěte si na v dalším článku.

Obsah článku

Uzly na kravatu

Eldredge, Full Windsor, Four-In-Hand, Fishbone, Onassis a Cafe knot. To je šest uzlů, které vám v tomto článku nyní představíme. Některé z nich jsou jednodušší a zvládnou je i začátečníci a jiné jsou velmi těžké, avšak následně vypadají skvěle a originálně.

Pokud každý z uzlů děláte poprvé, pak vám doporučujeme si vždy nechat dostatek času na přípravu, abyste u vázání měli klid a nestresovali se.

1. Eldredge

Jeden z nejzajímavějších uzlů je zároveň i jeden z nejtěžších na vázání. Je zde potřeba dobrá zručnost a znalost základů. Uvidíte, jak váš outfit díky němu prokoukne.

Uzly na kravatu: Eldredge

Na tento uzel si pohlídejte délku kravaty. Měla by být opravdu dlouhá, neboť při vázání spotřebujete dost látky, tak abyste v závěru neměli kravatu příliš krátkou. Vypadá skvěle na jednobarevných kravatách, kde krásně prokouknou všechny záhyby, které na ní pracně uděláte.

💡 Tip: Víte, jak na profesionální zakončení emailu? Inspirujte se našimi tipy. 

2. Full Windsor

Pokud se chystáte na svatbu nebo podobně slavnostní příležitost, pak určitě sáhněte po velmi slavnostním uzlu Full Windsor. Typický je svou šířkou, která se skvěle hodí k širším límcům.

Uzel Full Windsor

Vázání uzlu není příliš komplikované a po pár pokusech, kdy si osvojíte techniku, jistě nebudete mít žádný problém. Uzel existuje také v jednodušší variantě takzvané Half Windsor.

💡 Tip: Víte, že ideálně by vám měla kravata sahat po váš pásek? Až si ji příště budete vázat, pamatujte na to.

3. Four-In-Hand

Pokud jsou tématem tohoto článku uzly na kravatě, pak v našem seznamu určitě nesmí chybět Four in hand. Je to ten nejběžnější uzel, s jakým se každodenně setkáváme. Možná jste doposud neslyšeli jeho pravý název, avšak určitě jste jej již několikrát vázali.

Klasický uzel Four-In-Hand

Je to zároveň jeden z nejstarších uzlů vůbec a používá se téměř k jakékoliv příležitosti od těch méně slavnostních až po ty nejformálnější. S ním prostě neuděláte chybu, a protože není nijak složitý, zvládne jej udělat každý i začátečník.

4. Fishbone

Uzel je opravdu jen pro ty nejodvážnější. Při jeho vázání se jistě hned napoprvé několikrát spletete a budete chtít kravatu vyhodit z okna. Zkuste se ale zhluboka nadechnout a vytrvat, za výsledkem se totiž otočí úplně každý, kdo vás potká.

Uzly na kravatu: Fishbone

Když uzel uděláte přesně podle návodu, dosáhnete typického skládání, které jak už název napovídá, připomíná rybí kostru. Hodí se skvěle ke slavnostním i méně formálním příležitostem. Určitě ale doporučujeme použít jednobarevnou kravatu, na které vyniknou všechny záhyby.

5. Onassis

Neviditelný uzel, který budete mít rychle hotový. To je uzel Onassis. Zní to zvláštně? Podívejte se na video a sami uvidíte. Samotný uzel je totiž překrytý kravatou. Vázání je přitom opravdu jednoduché a zvládne jej každý. Tento uzel se hodí pro méně formální příležitosti, jako jsou různé oslavy či na každodenní nošení do kanceláře. Na pracovní pohovor však zvolte nějaký formálnější.

Neviditelný uzel Onassis

6. Cafe knot

Jeden z nejtěžších uzlů, které na tomto seznamu najdete, vás dostane svou hravostí a neotřelostí. Strávíte sice dlouhé minuty před zrcadlem, avšak výsledek jistě stojí za to. Ve videu najdete návod, který vás celý tímto dlouhým procesem provede. Pokud jste ale úplný začátečník, doporučujeme nejprve vyzkoušet uzly jednodušší.

Uzly na kravatě: Cafe knot

💡 Tip: Víte, jak se obléknout do stylu smart casual? Inspirujte se v následujícím článku.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz