Domů » 7 Tipů: Jak poznat spřízněnou duši (soulmate)?

7 Tipů: Jak poznat spřízněnou duši (soulmate)?

autor Eliška Vachková
0 komentářů
pár, vztah

Toužíte si rozumět s někým tak, jak si nerozumíte s nikým jiným, cítit pouto a plné pochopení? Najděte i vy svou spřízněnou duši – zde je 7 tipů, jak na to.

Znaky spřízněné duše

Jak ale vlastně poznat, že se o spřízněnou duši jedná? Měli byste to především cítit. Je to něco jako intuice – když s daným člověkem jste, máte pocit, že jste na správném místě a cítíte se v bezpečí úplně bezdůvodně. Nejsou mezi vámi zábrany, konverzace je otevřená a plyne. Nacházíte stále nová a nová témata a zjišťujete, že se jeden k druhému dokonale hodíte. Máte stejné názory, záliby a zároveň se doplňujete – jeden nemá rád okraje od pizzy, druhý je má radši než samotnou pizzu. Je tak radost žít společný život, který je díky spříznění opravdovou pohádkou.

I spřízněné duše se někdy hádají, na to nezapomínejte. Hádky vztah mezi lidmi posilují (pokud se neopakují moc často) a pomáhají nám být upřímní. Není lepší situace, kdy si vyjasnit, co doopravdy chcete. Po hádce se pročistí vzduch a žije se lépe. Buďte ale upřímní i mimo hádky, abyste zamezili vlastnímu stresu. Když vás něco štve, ale nedáte to najevo, nemůže druhá strana vědět, že vás to štve, i když jste spřízněné duše. Komunikace je základ.

Pro zajímavost si ukážeme, co na vaši spřízněnou duši říká horoskop. Kdo pro vás bude ta správná volba?

 • Začneme s Beranem, pro kterého je ideálním partnerem také Beran, Váhy, Lev nebo Býk.
 • Pro Býky se bude hodit Panna, Štír, Váhy.
 • Blíženci si rozumí s Beranem, Pannou, Vodnářem či Lvem.
 • Citliví Raci jsou spřízněni s Pannou, Býkem a Rybami.
 • Lev se bude cítit dobře po boku Berana, Vah, Štíra i Vodnáře.
 • Spřízněnou duší Panny jsou Štír, Kozoroh, Býk.
 • Váhy budou volit mezi Pannou, Kozorohem, Střelcem či Vodnářem.
 • Štíři najdou to, co hledají ve Štírech nebo Panně.
 • Střelec svou energii uklidní s Berany, Býky, Lvi.
 • Slabost pro Kozorohy má Beran, Býk, Vodnář, Ryby a Štír.
 • Vodnář je zrozen pro Berana, Vodnáře, Blížence, Váhy.
 • No a Ryby se hodí do vztahu s Býky, Lvi, Berany a Kozorohy.

Jak poznat spřízněnou duši

1. Přejte si

Možná to zní zvláštně, ale manifestace je účinnou metodou, jak si do života přitáhnout to, co chcete. Přejte si najít svou spřízněnou duši a čekejte, co vám život nabídne. Ve svém přání buďte konkrétní a vyslovte, za jak dlouho byste ji chtěl/a najít, jak by měla vypadat a co od ní očekáváte. Až to budete nejméně čekat, objeví se vám přímo před očima.

Tip: Své přání si napište na papír a umístěte ho někam, kde na něj uvidíte. Pokaždé, když kolem něj projdete, ho přečtěte nahlas.

2. Projevujte své zájmy

Máte svou oblíbenou kapelu? Jděte na koncert! Poznáte tam spoustu lidí, kteří jsou stejní jako vy. Seznamte se s někým z nich a možná zjistíte, že nemáte stejný vkus jen na hudbu. Noste obrandovaná trička s oblíbenými seriály či filmy a třeba si vás někdo všimne a osloví vás na základě toho. Je důležité mít s partnerem alespoň nějaké koníčky, které můžete dělat společně.

spřízněné duše
Vaše spřízněná duše vám bude rozumět i ve chvílích, kdy vás ostatní nepochopí

3. Hledejte svou spřízněnou duši

Že jste si přáli je sice skvělé, ale jen to nestačí. Udělejte něco pro to, aby se to splnilo – vyrazte na lov. Kamkoliv půjdete, pozorujte ostatní a říkejte si, kdo vás zaujal a proč. Když seberete odvahu a oslovíte daného člověka, možná porozumění pocítíte na první dobrou. Vyplatí se se také seznamovat s kamarády vašich přátel, protože mohou být na podobné vlně jako vy a vaše spřízněná duše se tak skrývá blíže, než si myslíte. Příležitosti k seznámení máte ale i v práci v tom případě, že pracujete s lidmi z venku. Každý den přijdete do kontaktu s nespočtem osob, tak se pro jednou s některou z nich dejte do řeči.

4. Zkoušejte nové zážitky

Nové zážitky – noví lidé. Když se posunete ve svém osobním životě dál, naskytnou se vám příležitosti, o kterých se vám ani nezdálo. Společně s nimi se potkáte s někým novým a kdo ví, třeba to bude ten pravý člověk pro vás. Přinejmenším získáte kontakty, které věřte, nevěřte, se vám v budoucnu budou hodit.

5. Mějte vyřešený vztah sám k sobě

Sebeláska je velice důležitá věc, bez které se nedají budovat další vztahy. Naučte se milovat sami sebe a uvidíte, že si vás tak budou moct zamilovat i ostatní. Se sebeláskou totiž přichází sebedůvěra a ta je potřeba. Dokud v sobě budete mít nevyřešená témata spojená přímo s vámi, budou se projektovat i do okolních sfér a budou bránit úspěchu v jakékoliv oblasti. Než se tedy do nějakého vztahu vrhnete, buďte si jisti, že jste se sebou v pohodě.

6. Jděte za svým srdcem

Myslím, že uvnitř všichni moc dobře víme, co doopravdy chceme. Naše srdce nám vždy ukazuje tu správnou cestu, kterou nám ale rozum často vymlouvá. Naučte se naslouchat sami sobě a uvidíte, že je to ta správná volba. Někdy se jedná i o intuici, kterou asi většina z vás zná. Je to vnitřní bezdůvodný pocit, který dokáže odhalit to, co oči nevidí. Intuice je sice mocná věc, ale nevyplatí se jí podléhat vždy, protože může být podmíněná na základě podvědomí. Například uvidíte někoho, kdo je podobný vašemu bývalému přítelovi, který vás týral. Je jasné, že ho vaše mysl automaticky odsoudí na základě podobnosti s něčím, co nebylo příjemné. Bude potřeba vědět a rozeznat, kdy se jedná o intuici a kdy o hlas podvědomí.

7. Netlačte na to

Jestli po své spřízněné duši opravdu toužíte, ale stále ji nemůžete najít, možná je to tím, že to chcete až moc. Z vlastní zkušenosti určitě víte, že když na něco tlačíte, nedaří se to. Trochu povolte a nechte tomu volný průběh. Musí vám to být trochu jedno, aby energie mohly proudit a vy jste si tak našli cestu k tomu pravému.

Nyní už víte, jak svou spřízněnou duši poznat a zažít pocity, které s nikým jiným mít nebudete. Je to výjimečné spojení, které v životě najdete jen párkrát, proto je tak speciální. Vyzkoušejte naše tipy a najděte ji i vy!

Přečtěte si také o srovnání seznamek nebo, o čem se bavit s holkou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz