Domů » Chcete být influencerem na cestách? Zaujměte publikum záběry z dronů AERIUM!

Chcete být influencerem na cestách? Zaujměte publikum záběry z dronů AERIUM!

autor Patrik Pilous
0 komentářů
dron aerium

Úspěch každého influencera spočívá v kvalitním obsahu, který se obvykle skládá z fotografií a videí. Doby, kdy jste si vystačili s běžnou outdoorovou kamerou, jsou již dávno pryč. Většina sledujících totiž vyžaduje unikátní a kvalitní záběry, které lze často pořídit pouze pomocí dronu. Ten se tak postupem času stal nepostradatelnou součástí výbavy každého influencera.

Drony s kamerou nabízí více než jen nádherná panoramata

Drony v posledních letech prošly velkým vývojem, díky čemuž nachází využití v široké škále oborů. Běžně se využívají například k fotografování či natáčení filmů. Dokážou totiž zachytit jedinečné záběry, na které by běžný fotoaparát či kamera nestačily. 

Nemusíte být ale žádným profesionálním filmařem. Pomocí dronu s kamerou můžete vytvářet také běžná videa na YouTube, a to ve vysokém rozlišení. Jsou tedy nezbytnou výbavou pro influencery sportovce či cestovatele, kteří chtějí svým příznivcům poskytnout možnost prohlédnout si různá místa, aniž by museli vytáhnout paty z domu. 

Kvalitní dron s kamerou vybavený funkcí sledování vám hravě pomůže s natáčením vaší osoby, aniž byste jej museli navádět pomocí dálkového ovládání – natáčet vás může během povídání, při sportu i putování krajinou.

Dron nevybírejte jen podle výkonu

Investice do dronu není zrovna nejnižší, a proto je na místě dát si záležet na jeho výběru. I když se to na první pohled nezdá, drony s kamerou jsou poměrně složitá zařízení, jejichž výkon a funkce se odvíjí od široké škály parametrů.

V první řadě je důležitá odolnost, která se pojí zejména s použitým materiálem – mezi nejlepší varianty se řadí termoplast a uhlíkové vlákno. Teprve poté je dobré se pustit do porovnávání technických parametrů, kde by vás měla mimo jiné zajímat kapacita baterie dronu a možnost její výměny.

Od výdrže baterie se logicky odvíjí doba letu a tím pádem i to, zda se zařízení hodí také na delší vzdálenosti. I zde platí pravidlo, že čím vyšší je kapacita baterie, tím déle se dron schopen udrží ve vzduchu. Například cenově dostupný model AERIUM SG MAX GPS, jehož baterie nabízí kapacitu 3,4 Ah, vydrží ve vzduchu až 27 minut – pro piloty začátečníky je tedy zcela dostačující.

Věnujte pozornost praktičnosti i rozlišení kamery

Důležité je samozřejmě i praktické zacházení s kamerou. Při přípravě na dlouhé túry často přemýšlíte nad každým gramem, který na zádech ponesete, a tak by měly být drony s kamerou lehké a skladné. Pro účely influencerů se hodí zejména skládací modely, které snadno uložíte do batohu a můžete vyrazit na cestu.

Pokud chcete s dronem natáčet obtížně dostupné lokality, předem si zjistěte dosah ovládání. Z hlediska praktičnosti je dobré pořídit si dron s funkcí GPS, která podstatně usnadňuje ovládání, a také kvalitním osvětlením pro noční létání.

A samozřejmě byste měli věnovat pozornost také kvalitě kamery. Ideální je, když nabízí rozlišení alespoň 4K (UHD), ale seženete i modely schopné natáčet v 8K. Určitě se ale zaměřte i na ostatní parametry, jako je digitální zoom, snímkovou frekvenci či kvalitu objektivu. 

U výkonnějších dronů nezapomeňte na registraci

S vyšším výkonem dronu jdou ruku v ruce i zákonné povinnosti regulované Úřadem pro civilní letectví a Evropskou unií. Legislativa definuje různé kategorie dronů podle jejich hmotnosti a výkonu (C0 až C4). 

Na základě příslušné kategorie se pak liší pravidla pro majitele dronů, která zahrnují například povinnost registrace dronu a složení pilotních zkoušek. Ta se nevztahuje jen na modely z kategorie C0, kam spadají malé drony do hmotnosti 250 g. Pro influencery je určitě lepší investovat do výkonnějšího dronu, který bude mít delší výdrž a lepší funkce. Složení zkoušek a registraci se tedy nejspíš nevyhnou.

Pro celkovou spokojenost s provozem dronu je podstatný také výběr značky a prodejce – ten by vám měl být schopen poskytnout i náhradní díly a případný servis. Těchto služeb se vám dostane v českém e-shopu Vzdušín.cz, který prodává zejména vlastní drony AERIUM, ale i jiné značky. 

Kromě zmíněných služeb navíc poskytuje také profesionální poradenství. Pomůže vám tedy s výběrem dronu a poradí i s nejčastějšími otázkami po nákupu – například kde registrovat dron, jak vyměnit vrtule nebo jak spárovat dron s telefonem. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz