Domů » Co je meetup a 5× proč akce navštěvovat?

Co je meetup a 5× proč akce navštěvovat?

autor Radka Konečná
0 komentářů
Služba Meetup slouží k setkávání v reálném světě

Představte si, že se můžete setkávat s lidmi, kteří se budou zajímat o stejné věci jako vy, budete s nimi mít o čem povídat a budou vás inspirovat. Zní to skvěle, ne? A přesně takhle funguje formát a služba Meetup.

Že jste o ničem takovém doposud neslyšeli? V článku vám ji představíme, ukážeme, jak funguje, a vypíchneme 5 jejích největších výhod.

💡 Tip: Přečtěte si rovněž deset důvodů, proč budovat opravdové přátelství.

Co je Meetup?

Službu Meetup založil v roce 2002 Scott Heiferman. Jejím hlavním poselstvím je seskupovat lidi s podobnými zálibami a zájmy. Ti spolu následně mohou komunikovat, setkávat se a inspirovat se, a to především v reálném světě.

Vždy je potřeba, aby byl nějaký pořadatel takové akce, který ji zorganizuje. Atmosféra na setkání může být jakákoliv, nejčastěji ale bývá neformální a zábavná. Pro akce je zároveň typické vystupování řečníků, kteří diskutují nad nejrůznějšími tématy. Následně probíhají diskuze a lidé se mohou vzájemně poznávat, komunikovat spolu a navazovat nové kontakty.

Meetup se ve světě těší velké oblíbenosti. V roce 2017 bylo ve 180 státech okolo 225 tisíc různých skupin s různými velikostmi, zaměřením i pravidly. Nejoblíbenější zaměření jsou přitom venkovní aktivity, obchod, kariéra a rodičovství.

Registrace je zdarma

Do služby se může registrovat úplně každý. Pokud najdete skupinu, která je vám sympatická, můžete se setkání zúčastnit bez jakéhokoliv potvrzení či souhlasu členů skupiny. Registrace do služby je zdarma, platíte pouze, pokud jste správci nějaké skupiny. Konkrétně je to částka zhruba15 dolarů za měsíc za skupinu do 50 členů a zhruba 20 dolarů měsíčně za skupinu bez omezení. Někteří organizátoři skupin rovněž po svých členech požadují drobný roční příspěvek, kterým pokrývají pohledávky spojené s organizací.  

Meetup funguje také v Česku, kvůli setkávání, tak nemusíte cestovat nikam daleko. Některé najdete v Ostravě, Praze, Brně, Olomouci nebo i Liberci. Často se jedná o skupiny s tématy jako je IT, s technickým zaměřením, propojení cizinců v Česku nebo procházky a výlety v Česku.

💡 Tip: Víte, jak si spočítat výšku úroku? Dozvíte se dalším článku.

5 největších výhod Meetup

Nyní se podíváme na to, jaké jsou největší výhody této služby.

  1. Setkáte se s lidmi se společnými zájmy a koníčky. Dá se tedy předpokládat, že budete všichni na stejné vlně a budete si mít o čem povídat. A třeba se z takové známosti nakonec vyklube velké přátelství.
  2. Můžete se nechat inspirovat, rozvíjet se a získat rady od zkušenějších. Pokud jste v daném oboru teprve začátečník, určitě oceníte rady a tipy od těch zkušenějších. Ve skupině s turistickými výlety zase můžete dostat super tipy na skvělou turistickou dovolenou.
  3. Setkáte se s lidmi v reálném světě. V době, kdy většinu času trávíme na internetu a sociálních sítích, je fajn vidět konečně někoho naživo. Je třeba však dodat, že v posledních dvou letech se mnoho setkání kvůli pandemii Covid-19 uskutečnilo online.
  4. Naučíte se vůdčí dovednosti a získáte sebevědomí. Každý uživatel se totiž může stát také organizátorem skupiny, který následně uspořádává další setkání, rezervuje prostory, zve vystupující do debat, či případně objednává jídlo. Když si celým procesem párkrát projdete, zjistíte, že se vám značně zlepšily vaše organizační ale i vůdčí dovednosti. Naučíte se komunikovat s cizími lidi, otrkáte se v telefonování i zařizování, a především získáte sebevědomí. Obzvlášť pokud se vám akce podaří, pak na sebe budete patřičně hrdí.
  5. Využití Meetup pro bussiness účely. Ač se to zdá zvláštní, někteří lidé využívají Meetup i pro své obchodní účely jako je rozšíření povědomí o značce, nabírání a hledání nových zaměstnanců, průzkumy trhu a podobně.

Pokud byste se podobného setkání rádi zúčastnili, případně byste jej chtěli přímo zorganizovat, podívejte se na následující video. Dozvíte se, s jakými problémy se můžete potýkat, a co vše byste před tím měli vědět.

Co musíte vědět před založením skupiny na Meetup

💡 Tip: Víte, jak mít skvělé sousedské vztahy a předcházet tak snadno sporům? Přečtěte si v dalším článku.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz