Domů » 10 Důvodů, proč budovat opravdové přátelství?

10 Důvodů, proč budovat opravdové přátelství?

autor Eliška Vachková
0 komentářů
přátelství

Mnoho z nás bere přátelství jako samozřejmost. Mít někoho, na koho se můžete obrátit, je prostě skvělé, ale bohužel ne každý to zná. Někdo může mít přátelé, kteří nejsou tak skuteční, jak se tváří, nebo je má dokonce jen proto, aby někoho měl. Opravdové přátelství je bezpodmínečné a pomáhá vám v osobním růstu. Proč takové opravdové přátelství budovat?

Co znamená opravdové přátelství?

Jak se vlastně liší to opravdové od klasického přátelství? Hlavní rozdíl je v tom, že na své opravdové přátelé se můžete spolehnout, víte, že se na ně můžete obrátit s čímkoliv a oni tu pro vás budou. Neodsoudí vás, nevykašlou se na vás a budou vaše tajemství střežit jako oko v hlavě. Ve svém životě najdete jen pár takových přátel, ale když už je najdete, držte se jich, bude to to nejlepší, co vás v životě potkalo.

1) Najděte svou spřízněnou duši

Někdo, s kým si rozumíte jako s nikým jiným, užíváte si spolu spoustu zábavy a cítíte se uvolněně. Na nic si nehrajete, ale přesto vás má ten člověk rád, to je opravdová spřízněná duše. Takový přítel vám může pomoct řešit problémy, bude vás podporovat a chápat. Pochopení se totiž nedočkáte od každého. Každý má odlišný názor, ale člověk, který má stejný mindset jako vy, je ten správný člověk, od kterého si nechat poradit.

2) Podporujte se

Často se říká, že rodina vás ve všem ráda podpoří, ale tak to prostě být nemusí. Rodinu si na rozdíl od přátel nevybíráte, proto nebuďte smutní, když zde nemůžete najít to, co hledáte. Pokud máte opravdové přátelé, jistě vás podpoří. Pomohou vám zrealizovat váš sen, sdílejí vás nebo při vás prostě budou jen stát. Někdy i pouhé vyslechnutí je to, co potřebujete. Udělejte to samé poté pro ně, když vás budou potřebovat, jste tu jeden pro druhého.

3) Upřímnost je základ

Pokud je vaše přátelství opravdové, nebude se zde vyskytovat lež ani přetvářka. I přesto, že vás má někdo rád, vám může říct, co si doopravdy myslí, a to i kritiku. Zpětná vazba od těch, kteří vás dobře znají, vám totiž může hodně pomoct. Když víte, že vám váš přítel dokáže říct něco, co se neposlouchá nejlépe, můžete si být jistí, že mezi vámi panuje důvěra. Raději slyšet negativní, ale skutečný názor, než vymyšlené pochvaly, které vás nikam neposunou.

4) Vybudujte si nové kontakty

Poznávání nových lidí vás vždy dokáže obohatit. Pokud se pohybujete stále na stejném místě, pravděpodobně moc nových lidí nepotkáte. Když se budete scházet se svými přáteli, je možné, že vás jednoho dne seznámí s někým, koho neznáte. Kdo ví… Třeba to bude někdo, kdo vám pomůže rozjet business, nebo to taky může být někdo, koho si vezmete.

5) Nezapomenutelné zážitky

S vašimi přáteli se můžete skvěle bavit, ať už jste kdekoliv. Nemusíte nutně chodit na nějaké akce, dokážete si vymyslet vlastní zábavu. Zážitky jsou něco, na co se nezapomíná, a tak trochu pro ně všichni žijeme. Kdybychom nevyužívali pocity, naše životy by byly zbarveny do černobílé. Najděte si proto čas a jděte se bavit! Emoční pohoda je pro naše tělo velmi důležitá.

přátelství, holky, auto, zábava
Přátelství je jediným tmelem, který kdy bude držet svět pohromadě.

6) Nikdy nejste sami

Máte strach a obavy z věcí, které vás čekají? Svěřte se svému příteli nebo se na plány vrhněte společně! Váš přítel může být zároveň váš kolega, se kterým si práci užijete. Navíc – víc hlav víc ví. Když potřebujete pomoct, vyřešit nějaký problém, vždy tu pro vás někdo bude. Tento fakt vaší psychice velice pomáhá. Nebojte se říct si o pomoc, ale také se zajímejte o toho druhého.

7) Vzájemně si pomůžete

Opravdová přátelství vyžadují oběti. Pravý přítel vám neřekne, že nemá čas, protože mu na vás záleží. Není mu přednější práce než čas strávený s vámi. Dokáže vám pomoct a chce vám pomoct, i když ho to něco stojí. Nedělá to proto, abyste mu byli vděční, on od toho nic neočekává. Díky tomuto si můžete ověřit, jak praví vaši přátelé jsou.

8) Pryč se stresem!

Když si potřebujete odpočinout, namísto sledování seriálů či filmů se raději běžte projít s někým, koho máte rádi. Jednak k tomu nepotřebujete žádné zařízení (do kterého možná stejně koukáte po celý den) a jednak využijete svůj čas kvalitně a prospěšně pro vaši psychiku. Při komunikaci můžete zapomenout na všechny problémy a užít si přítomný okamžik. Zajděte do přírody, na jídlo či pití nebo se jděte bavit na párty.

9) Vliv vašich přátel

Všichni víme, že v období dospívání jsou vrstevníci důležitější než jindy. Mohou vás ovlivňovat pozitivně a naučit vás zdravému životnímu stylu, nebo od nich převezmete zlozvyky jako je kouření, pití alkoholu a braní drog. I když už jste dospělí a vašim pubertálním výkyvům již dávno odzvonilo, stále je důležité, jakými lidmi se obklopujete. Vezměte si, že nebudete zrovna v dobré náladě a bude se tak s vámi lépe manipulovat. Mnohem snadněji vás někdo přesvědčí o tom, že se na svou práci, vztah máte vykašlat. Takové přátelé ale nechcete, protože jim na vás nezáleží, soustředí se pouze na vlastní prospěch.

10) Přátelství na život a na smrt

I když má každý vztah svou expiraci, je možné, že zrovna vám se podaří udržet přátelství po celý život. Prožijete tak spolu veškerá období života a společně budete růst. Dětství, puberta, první vztahy, děti, svatba a kariéra. Po boku opravdového přátelství může být toto vše jednodušší a prožitky neskutečné.

děti přátelé
Máte přátele již od dětství až doposud? To je pravé štěstí.

Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel.

Kolik máte vy skutečných přátel a jak si takové vztahy budujete? Nezapomínejte na ně ani tehdy, kdy máte vztah. Kdyby totiž partnerství skončilo, zbydou vám alespoň přátelé. Když je zanedbáte v průběhu randění, nečekejte, že vás vezmou zpět.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz