Domů » Jak na spokojený a produktivní život?

Jak na spokojený a produktivní život?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
móda a životní styl

Spokojený život si musíte vydřít. Není to jednoduché, ale rozhodně se to vyplatí. Jak jednou člověk začne a zjistí, že se mu život zlepšuje, už s tím nepřestane. Co vám může pomoci k lepšímu životu? Máme pro vás pár praktických tipů.

Na vzhledu záleží

Když to člověku sluší, cítí se lépe. A když se člověk cítí dobře, má lepší vliv na ostatní. Spokojení lidé se mnohem lépe brání manipulacím a intrikám, protože si na ně jen tak nikdo nedovolí. Nemusíte si pořizovat hromady oblečení, zaměřte se hlavně na kvalitní odolné kousky, které sednou vašemu typu postavy. Trendové oblečení sice aktuálně frčí, ale co za půl roku? 

Skvělou investicí je vlna, kašmír, mohér, hedvábí nebo len. Přírodní materiály vás v zimě zahřejí a v létě si zase nebudete připadat jako ve skleníku. Takové kousky vás mohou stát i několik tisíc, takže pokud chcete ušetřit, ulovte je během Black Friday.

Knihy rozvíjí a stimulují mozek

Pravidelné čtení přináší nejen radost, ale také zlepšuje slovní zásobu a představivost. Uvádí se, že díky stimulaci mozku snižuje riziko alzheimerovy choroby. Nemůžeme vynechat ani zlepšení paměti a snížení stresu. Pokud čtete naučné knihy, samozřejmě na vás čekají i nové vědomosti. Tím vším si můžete pomaličku trénovat mozek a cítit se o něco lépe. Navíc v noci krásně unaví oči a snadněji usnete.

Bez sportu to nejde

Ačkoliv sport nemusíte zrovna milovat, rozhodně by ve vašem životě neměl chybět. Činky, lekce, chůze, běh, bojové sporty, turistika nebo tanec, pohyb nevynechávejte. Zanechává tělo v dobré kondici a oddaluje či eliminuje bolesti zad a těla. Navíc zlepšuje náladu a to díky hormonům štěstí a celkově pocitu, že pro sebe něco děláte. Další super výhodou je, že na lekcích můžete poznat nové přátele.

Nastavte ostatním hranice

Bohužel to není jen o knihách a sportu, ale také o tom, co si necháte od ostatních líbit. Není nic důležitějšího, než se naučit být asertivní a sám pro sebe důležitý. Nepleťte si to se sobectvím, jde o sebeúctu. Naučte se říkat ve vhodných chvílích ne, správně komunikovat své potřeby a obavy, uznávat chyby nebo měnit názory podle nových informací. Buďte otevření změnám a jiným názorům. Ale nikdy po sobě nenechte šlapat a zastrašit se do kouta.

Black friday

Dosažitelné sny a cíle

Cílevědomost je v určitých mezích pro rozvoj osobnosti potřebná. Nemusíte to přehánět a mít neuvěřitelné množství cílů, ale určitě byste měli někam směřovat a chtít něčeho dosáhnout. Ať už pracovně, sportovně nebo v oblasti koníčků. Vždy je prostor pro zlepšení. Ale zase se to nesmí stát nekonečným závodem bez odpočinku, který vám nakonec akorát ublíží.

Vzdělávejte se

Člověk je tvor zvídavý. Už od dětství nás zajímá vše nové a neprobádané. Bohužel čím jsme starší, tím méně zkoumáme. Proto je důležité se zajímat o novinky, události ze světa a vědecké objevy. 

O něco důležitější než vědomosti o světě jsou vědomosti o vás samých. Co na sobě můžete zlepšit? Jaké vlastnosti a reakce nemáte rádi? Ačkoliv je to bolestivé a těžké, ponořte se do svých myšlenek a reakcí. Až budete mít chuť něco změnit, půjčte si seberozvojovou literaturu anebo zamiřte na profesionální stránky jako psychologie.cz.

Odpočiňte si

Možná se zdá, že musíte být pořád aktivní, ale to určitě není pravda. Naplánujte si pravidelně a podle svých potřeb odpočinek a opravdu ho dodržujte. Mohou to být dvě hodiny u romantické knihy, dovolená u moře nebo kvalitní masáž. Zkuste nemyslet na práci, neumyté nádobí nebo problém v práci. Zkuste se osvobodit a dát tělu povel k relaxu, aby nabralo energii na další dny.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz