Domů » Jak udělat dokonalý svatební make-up: Odborné rady

Jak udělat dokonalý svatební make-up: Odborné rady

autor Patrik Pilous
0 komentářů
makeup svatba

Svatební líčení nevěsty by mělo být dokonalé, ladit se svatebním oblečením a veškerými doplňky a hlavně harmonicky doplňovat romantický vzhled nevěsty jako celku.

V tomto článku vám pomůžeme najít odpověď na otázku, jak udělat dokonalý svatební make-up a také se podělíme o tipy pro majitelky světlých a hnědých vlasů!

Hlavním úkolem svatebního líčení je zdůraznit přednosti nevěsty a zároveň dosáhnout wow efektu pomocí kvalitní kosmetiky, kterou najdete zde https://makeup.cz/.

Hlavní tipy na svatební líčení:

 • Příprava je nejdůležitější

Před nanesením svatebního make-upu by pleť měla být dokonalá a co nejpřirozenější. Dva týdny před významnou událostí by bylo dobré navštívit kosmetologa aby vaši pleť dokonale přípravil. A samozřejmě je důležité používat kvalitní a hypoalergenní kosmetiku, zvláště pokud si make-up budete nanášet sami. Taková kosmetika je prezentována zejména v internetovém obchodě MakeUp.

 • Bezvádna pleť

Určitě používejte primery a fixační prostředky, které prodlouží výdrž make-upu. S primerem pleť vypadá rovnoměrně a bezchybně, vrásky a póry jsou zřejmě vyhlazené, což je potom velmi důležité i při focení. 

 •  Odolnost kosmetických přípravků

Dalším důležitým bodem je odolnost make-upu. Použivejte dlouhotrvající a voděodolnou kosmetiku, abyste byli jistí, že líčení zůstane bezchybné.

 • Neexperimentujte!

Před svatbou byste neměli měnit svou péči o obličej, protože nevíte, jak vaše pleť bude reagovat na nové přípravky. Používejte pouze ty nejlepší a osvědčené kosmetické produkty.

Svatební líčení pro blondýnky 

Když mluvíme o svatebním líčení pro blondýnky, představivost obvykle kreslí nejněžnější a nejpřirozenější obrázky. Ale make-up pro světlovlasé krásky může být jakýkoliv, záleží jen na přání samotné nevěsty. 

Důležitou roli však při výběru odstínů kosmetiky hraje tedy barva očí. Proberme si to podrobněji:

 • Modré oči

Ideální barevnou paletou pudrů a tvářenek pro modré oči jsou broskvové tóny a světle růžové teplé odstíny. 

Oční stíny se budou hodit ve zlatých nebo šedo modrých tónech. 

Rtěnka pro blondýnky s modrýma očima se může lišit podle stylu nevěsty: nude tóny, jasně růžové barvy a vínové odstíny.

 • Šedé oči

K šedým očím sluší stříbrné, světle a tmavě modré stíny, ale také i zlato-hnědá škála odstínů – od bronzové po světle čokoládovou. 

Šedooké blondýnky mají důležitou výhodu: perfektně se jim hodí výrazné rtěnky – klasická červená, vínová atd.

 • Hnědé oči

Hnědookým blondýnkám sluší tmavší a výraznější kosmetika. Je lepší zvolit šedou tužku na oči, make-up s narůžovělým podtónem, tvářenku a pudr, které se dobře kombinují mezi sebou. Vzhledem k tomu, že tmavé oči jsou již velmi výrazným akcentem, rty by neměly být příliš výrazné. Ideální rtěnka pro váš typ vzhledu je světle růžová a tlumená hnědá.

 • Zelené oči

Zelené oči u světlovlasých nevěst jsou stejně výrazné jako hnědé. V tomto případě doporučujeme upřednostnit různé odstíny fialové (levandulové, šeříkové, švestkové, lila). Můžete použít i zelené oční stíny, ale je důležité, aby se lišily od barvy oční duhovky. Kombinujte zelené odstíny se šedými, zlatými a hnědými. Zelenooké krásky mohou použít výraznou rtěnku v červených, fialových a oranžových tónech.

Svatební líčení pro brunetky

Aby svatební make-up vypadal skvěle na fotografii i ve skutečnosti, je důležité, aby si tmavovlasá dáma vybrala odstíny a techniku make-upu se zaměřením na některé důležité faktory.

Při výběru svatebního make-upu pro brunetky je lepší se orientovat na barvu očí, stejně jak i v případě blond vlasů. 

 • Modré oči

Pro brunetky s modrýma očima se perfektně hodí hnědé, šedé, světle růžové, zlaté, fialové, světle zelené a světle modré odstíny. 

Při líčení rtů si modrooké brunetky mohou dovolit studené červené odstíny, studené růžové, fialové a fuchsiové. Teplým odstínům je lepší se vyhnout, protože mohou způsobit unavený vzhled.

 • Šedé oči

Doporučuje se používat stíny hnědých tónů, červených (především terakotové, měděné a vínové), tmavě zelených, stejně jako zlatých a stříbrných odstínů.

Tmavovlásky s šedýma očima a světlou pletí by měly zvolit klasickou červenou nebo fialovou barvu rtěnky. 

 • Hnědé oči

Brunetky s hnědýma očima mohou využít paletu čokoládových, zelených khaki, téměř černých a hlubokých šedých očních stínů.

Ideální odstíny rtěnky pro váš typ vzhledu jsou švestkové, čokoládové, oranžové a tmavě červené.

 • Zelené oči

Mezi odstíny, které jsou ideální pro zelenooké brunetky, doporučujeme obrátit pozornost na olivový, nažloutlý khaki, bronzový, světle béžový, hnědý, fialový, vínový, šedohnědý, šedý, zlatý, bronzový. 

Tvářenku můžete použít v broskvové, korálové nebo světle růžové barvě.

Na rty naneste rtěnku, která se bude co nejvíce blížit odstínu tvářenky.

Pokud vás článek zaujal, tak si přečtěte také o sumerech nebo cvicích na karpální tunely.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz