Domů » Jaká je průměrná výdrž muže při sexu a co s tím dělat?

Jaká je průměrná výdrž muže při sexu a co s tím dělat?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
výdrž

Výdrž při sexu bývá tématem, které mnoho mužů znepokojuje, protože jim zhoršuje pověst anebo protože chtějí lépe uspokojit svou partnerku. Muži a ženy totiž potřebují rozdílný čas pro dosažení orgasmu, ženy bohužel delší. Stává se tak poměrně často, že partnerky zůstávají neuspokojené. Podívejme se na to, co se s tím dá dělat.

Proč muži vydrží při sexu méně?

Budete se divit, ale je to zapříčiněno velmi dávnou historií, kdy pravěcí lidé museli sex vykonat velice rychle, jinak riskovali sežrání divou zvěří. Účelem také nebylo primárně potěšení, nýbrž plození potomků. Dnes může být ale krátká výdrž problémem, který muže trápí, a společně s nimi i jejich partnerky. Naštěstí se ale dá tento problém řešit i přirozenou cestou – příklady si uvedeme později.

Kromě obecných fakt však může problém tkvět přímo v partnerovi. Nemyslíme tím hned nemoci či dysfunkce, ale určité návyky. Nepravidelná sexuální aktivita například zvyšuje sexuální napětí a celý proces cesty k vrcholu tak urychluje. Není to ale nic, s čím byste si sami nemohli poradit. Při dlouhodobějších potížích ale bohužel můžete přijít na to, že se jedná o problém, který vyžaduje odbornou pomoc. V takovém případě jde většinou o psychický problém, který vyřeší terapie. Společně s ní jsou předepsány i léky podporující erekci.

Pokud se kratší výdrž týká i vás, pak si z toho nedělejte těžkou hlavu a podívejte se, jak tento problém můžete řešit.

Jaká je průměrná výdrž?

Mužům stačí k vyvrcholení kolem dvou a půl minuty, kdežto ženám cca 12 minut. Záleží ale na mnoha okolnostech, mezi něž patří kvalitní předehra, místo, nálada i partner. Průměrný sex trvá mezi 9 až 12 minutami, což pro muže obvykle stačí, nicméně ženy často potřebují až půl hodiny. Oněch 12 minut jim sice stačí, ale ne vždy to vyjde, protože ne každý sex je plný tolika vášně a předehry, která je pro ně důležitá.

Nelze ale říct, jaká je průměrná výdrž, protože každý jsme jiný a máme jiné potřeby. I když mužům stačí téměř 3 minuty, neznamená to, že sex bude trvat stejnou dobu – ejakulaci lze oddálit, vědomě pracovat s energií nebo pohyby. Počítejte ale tak s výdrží okolo 10 minut, ta bývá nejčastější. Opět je totiž těžké zjistit, jak dlouho je průměrný sex provozován, protože někdo do celkového času zahrnuje i předehru. Vědci se ale shodli na již zmíněných 9-12 minutách.

Průměrná výdrž ale nemusí být tak důležitá jako to, zda se s ní rozhodnete něco dělat. Nemusíte brát žádné léky, existují i přírodní cesty.

výdrž
Jestliže se často setkáváte s brzkým vyvrcholením, vynahraďte to partnerce a doveďte ji k němu jiným způsobem.

Jak prodloužit výdrž při sexu?

Chcete svou výdrž zlepšit, ale nevíte jak? Existuje několik způsobů, jak ji můžete zařídit sami nebo zakoupit nějaké produkty, které vám pomohou. Mezi ně patří:

  • Pravidelná sexuální aktivita – může jít jak o samotný akt, tak i o masturbaci. Pokud se na delší dobu oprostíte od těchto aktivit, pak jste naplněni sexuální energií a díky té nebudete potřebovat k uspokojení moc času. Platí to i u žen. Jestliže vás tedy čeká sex a chcete vydržet delší dobu, den předem nebo ještě ten samý den masturbujte.
  • Znecitlivující gely – fungují na základě znecitlivění pohlavních partií tak, aby tak byla prodloužena sexuální výdrž. Přesto je ale zachována erekce, protože tlakové receptory jsou uloženy hlouběji. Dosáhnete tak delší výdrže, ale o to silnějšího orgasmu. Pozor si jen dejte na to, aby byl gel setřen, než do partnerky proniknete, jelikož u ní by znecitlivění mohlo zapříčinit neschopnost dosáhnout orgasmu.
  • Kegelovy cviky – stejně jako ženy procvičují pánevní dno, i muži si takto mohou pomoci s lepší erekcí. Toto cvičení opakujte dlouhodobě, po krátkém čase si na cvik zvyknete a můžete ho začít využívat kdykoliv v průběhu dne. Stejně tak můžete vyzkoušet i pohybování penisem při plné erekci. Kromě lepší výdrže předcházíte také inkontinenci, poruchám erekce či bolestem zad.
  • Alkohol – jistotou je nižší hladina alkoholu, která vaši sexuální energii navýší, ale zároveň oddálí orgasmus. Dávejte si ale pozor na množství – pokud to přeženete, organismus unavíte a na sex vůbec nedojde. Také se může stát, že orgasmu nedosáhnete, i když se budete opravdu snažit.
  • Přerušení sexu – pokud cítíte, že už to na vás jde, na chvíli úplně zastavte, změňte polohu nebo věnujte čas partnerce. U té je velice důležité, aby přestávka netrvala dlouho, jinak by už nemusela být vzrušená a nepodaří se jí tak dosáhnout orgasmu. Měnění poloh se v tomto případě jeví jako nejlepší řešení pro obě strany.

Preventivní opatření

Chcete zajistit, že problém s předčasným vyvrcholením mít nebudete ani v budoucnu? Pak zařaďte i preventivní opatření, mezi které patří například:

  • Procvičování svalů pánevního dna,
  • Pravidelná masturbace,
  • Doplňky stravy pro správné fungování mužských orgánů,
  • Přírodní zdroje (chilli papričky, zázvor, česnek, bazalka),
  • Erekční kroužek.

Pamatujte, že se nejedná o nemoc jako takovou a pokud se s nízkou výdrží setkáte, zkuste se zamyslet nad tím, jestli to není nervozitou nebo obavami. Promluvte si o tom a řešte problém společně.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz