Domů » Jak pomocí sociálních sítí zlepšit SEO

Jak pomocí sociálních sítí zlepšit SEO

od Patrik

Jak pomocí sociálních sítí zlepšit SEO 1

Vztah sociálních sítí a SEO se velmi dynamicky mění. To co platilo před pěti lety, dnes již neplatí. Přirozené vyhledávání na Googlu zaznamenalo za poslední roky strmý růst popularity, ale ještě dynamičtěji se rozrůstaly sociální sítě. Konkrétně Facebook je nejrozšířenější sociální sítí s neuvěřitelnými dvěma miliardami a sto milióny (2 100 000 000) uživatelů.

Dění na sociálních sítích nemohou vyhledávače ignorovat, protože pak by přirozené vyhledávání ztrácelo relevanci. Jak se posuzují odkazy na sociálních sítích? Je to stejné jako klasické odkazy? Na sociálních sítích je důležité jakou autoritu má profil z něhož je web sdílen a také jaké publikum tento profil má.

Jen málo kdo přesně ví úplný efekt sociálních sítí na SEO. Jisté však je, že tady tento efekt je. Sociální sítě by se neměli uměle zakládat jen pro zlepšení SEO, ale také by měli žít – to je přeci hlavní úděl sociálních sítí. Možnou výjimkou může být Google+, protože profil na této sociální síti má 100% pozitivní efekt na vyhledávání má. Google+ je sociální síť, jenž se v České republice téměř vůbec nechytla a firmy si jí zakládají jen kvůli SEO.

Sociální sítě pro sociální sítě

Sociální sítě jsou stále důležitějším hřištěm pro propagaci firmy na internetu. Možná se v blízké budoucnosti dočkáme, že sociální sítě předstihnou vyhledávání a lidé budou hledat služby a produkty například na Facebooku. Youtube je dalším zajímavým místem prezentace. Pokud vytvoříte video reklamu a dokážete jí rozšířit například na Facebooku, tak to bude mít vliv i na vaše přirozené vyhledávání.

Sociální sítě jsou dnes již úzce propojeny s vyhledávači a ty z nich vytahují důležité informace – je tedy možné se přes vyhledávač dostat na relevantní informace rovnou na sociální sít. Důležitá je spolupráce webu a sociálních sítí – všechny vaše informace by měli vycházet ve dvojím znění. Lehce pozměnit údaje, ale držet dualitu.

Články, které stojí za přečtení: