Domů » Erektilní dysfunkce: Stát za ní může i stres

Erektilní dysfunkce: Stát za ní může i stres

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Erektilní dysfunkce

Erekce je pro muže základem úspěchu, ale také potíže v intimní oblasti představují pro muže velmi nepříjemnou záležitost. A není se čemu divit. Vždyť se za ně většinou velmi stydí. Přitom ale vůbec nemusejí být na vině. Příčin pánských neúspěchů v posteli může být spousta. Někdy se jedná doslova o banální záležitosti, jindy jde o vcelku velké zdravotní komplikace. My se v následujících řádcích podíváme na to, co za těmito potížemi stojí nejčastěji. Nezapomeneme se podívat ani na řešení takovýchto obtíží. 

Prostě stydlivost

Jakousi klasikou příčinou potíží v intimní oblasti u mužů je bezesporu jejich ostych. Mohou se bát hlavně zklamání nebo toho, že se nebudou ženě tolik líbit. V tomto momentu by měla nejvíce pracovat právě partnerka, která má za úkol veškeré takovéto věci postupně odbourat. Je potřeba zklidnit nervy a přenést se do stavu, kdy se cítíme dobře.

Někdy stačí vytvořit pouze tu správnou intimní atmosféru. Vynikající jídlo, případně sexy oblečení, se řadí mezi velká afrodisiaka. Pokud se ke všemu navíc přidá dostatek potřebné něhy, není co řešit. Mnohdy pomůže koučink Praha nebo jiná instituce, jež se přímo touto problematikou zabývá.  

Nezdravý životní styl

Možná, že za potížemi v posteli nestojí erektilní dysfunkce, ale třeba pouze to, jak žijete. Je jasné, že lidé mající obří nadváhu, nemusí fungovat ani v intimní oblasti vůbec dobře. Ideální je začít se hýbat a změnit jídelníček. Tyto dva aspekty se řeší tradičně v mnoha oblastech lidského života. Pomoct tak muži mohou nejen své potenci, ale i kompletně svému tělu.   

I s nadváhou se dá začít běhat a postupně zvyšovat vytrvalost. Mimo pohybu může pomoci také více zeleniny v jídelníčku, méně alkoholu nebo třeba sauna. Prokazatelné pozitivní účinky na mužskou erekci má také pravidelné systematické otužování. Stačí například jen třikrát týdně ranní studená sprcha.

Stres

Krátkodobý stres může být spojený se stydlivostí a dá se snadněji odstranit. Horší je stres dlouhodobý, který se v člověku hromadí. Dlouhodobý stres má na naše tělo i mysl devastující účinky podobně jako alkohol. Stres tak může stát i za tím, že muž nemá chuť na sex nebo trpí ztrátou erekce. Pokud hledáte řešení, tak si přečtěte náš článek o tipech, jak omezit stres.

Řešení erektilní dysfunkce může být více

V každém případě je zapotřebí řešit erektilní dysfunkci co možná nejdříve. Otálení vede pouze ke snížení sebevědomí člověka a dalším obtížím. Mnozí muži se bojí jít k lékaři, a tak raději volí některé přípravky na přírodní bázi. Ty mohou fungovat. Jinak samozřejmě pomůže specialista, jenž předepíše ony tradiční modré pilulky nebo se zaměří na jiný způsob řešení erektilní dysfunkce. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz