Domů » Jaké známe tvary obličeje a co znamenají?

Jaké známe tvary obličeje a co znamenají?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
obličej

Stejně jako typy postavy existují i typy obličeje. Kromě toho, že vám díky tomuto rozřazení sednou určité účesy více než jiné, někteří tvrdí, že o vás tvar obličeje také vypovídá to, jací jste. Naše těla v sobě skrývají mnohá tajemství, tak pojďme společně poodhalit jedno z nich.

Typologie obličeje

Tvary obličeje se rozdělují na několik druhů, nicméně je třeba hledět také na konkrétní rysy tváře. Většina lidí chce vědět, co se k jejich obličeji hodí za účes, jaké partie by měli vyzdvihnout a jaké naopak zakrýt. Kromě toho vám ale obličej může prozradit to, jaká osobnost se za ním skrývá.

1. Oválný obličej

Tento typ obličeje se obecně považuje za nejlepší. Proč? Je souměrný, sluší mu všechno a není co skrývat. Bohužel, ve stáří se promění v jiný tvar vzhledem k povadnutí rysů, poklesnutí tváří a vystoupnutí lícních kostí. Mezi celebrity, které mají tento tvar obličeje se řadí Megan Fox, Cathrine Heigel nebo Beyoncé.

obličej
Oválný obličej je ideální tvar, protože mu sluší všechno.

2. Kulatý obličej

Kulatý tvar opticky přidává kila, ale zároveň působí roztomile. Je spíše krátký, širší, nemá žádné výrazné prvky. Patří mezi nejčastější tvary obličeje, i když se ho jeho nositelky snaží zúžit například ofinou, patkou či sestřihem, kde jsou vlasy v obličeji. Tento tvar najdete u Seleny Gomez, Cameron Diaz či Mily Kunis.

obličej
Kulatý tvar opticky přidává kila, ale zároveň působí roztomile.

3. Trojúhelníkový obličej

Širší čelo, užší dolní čelist a špičatá brada – to jsou typické rysy pro trojúhelníkový tvar obličeje. Většinou se zde snažíme zúžit čelo. Typickým příkladem pro tento tvar je například Reese Witherspoon, Jennifer Love Hewitt nebo Scarlett Johansson.

obličej
Trojúhelníkový obličej je protáhlejší, lidé s tímto typem obličeje okouzlí svou přirozenou krásou.

4. Čtvercový obličej

Krátký obličej, ale výrazné hrany – především čelo a rovná spodní čelist. Nepůsobí moc jemně, proto se často ženy snaží zakrýt ostré hrany účesem s vlasy v obličeji. Tento typ má Keira Knightley i Hailey Baldwin.

obličej
Obličej je kratší, ale hranatější.

5. Obdélníkový obličej

Obdélníkový tvar je na tom podobně jako ten čtvercový. Opět je typický svými hranami, dokonce i vyšším čelem. Celkově je obličej takový protáhnutý. I když se může zdát, že tento tvar není příliš lichotivý, Angelina Jolie je důkazem, že tomu tak není.

obličej
Vysoké čelo a hrany jsou typické pro obdélníkový tvar.

6. Kosočtvercový obličej

Tento typ obličeje není tak obvyklý a vyznačuje se nejširší oblastí přibližně v oblasti spánků, čelo i brada bývají úzké. Celebrity s kosočtvercovým obličejem jsou Selma Blair, Halle Berry, Ashley Greene.

obličej
Tomuto druhu se říká také diamantový – ne nadarmo tito lidé bývají perfekcionisty.

Význam tvarů obličeje

Když už teď víte, jaký tvar obličeje máte, neznamená to pouze to, že můžete nosit ten nebo ten účes, ale také rysy ve vaší tváři prozrazují přímo něco o vás, o tom, jací jste. Zjistěte to i o svých blízkých!

Kulatý a oválný obličej

Máte-li vy nebo někdo z vašich známých kulatý či oválný obličej, je ambiciózní a dodržuje pravidla. Jsou to ty typy lidí, se kterými rádi trávíte čas a kteří jsou přátelští. Spravedlnost je pro ně velmi důležitá. Lidé s kulatým obličejem jsou celkově vnímáni jako nevinnější a milejší. Jejich špatnou vlastností, kterou ubližují hlavně sami sobě, je přílišná obětavost. Nositelé oválného tvaru vždy ví, jaká slova volit, aby své okolí uvolnili. Jsou to extroverti a mají rádi společnost.

Co je zajímavé – tento typ obličeje mohou provázet potíže s chrápáním.

Obličej trojúhelníkový nebo ve tvaru srdce

Tito lidé chtějí, aby se ostatní cítili dobře a jsou láskyplní, nesnáší nudu a jsou velmi kreativní. Svou kreativitu chtějí vyjadřovat, ne si ji nechávat pro sebe. Překypují krásou, která je jim přirozená. Mívají skvělou paměť, považují se za intelektuály a rádi velí, což jde ruku v ruce s jejich úspěchem. Bohužel, bývají náladoví, ale to jim snad odpustíme.

Čtvercový nebo obdélníkový obličej

Hranatý obličej vypovídá o vyšší sexuální touze, ale také většímu úspěchu v podnikání. Na lidi nepůsobí moc důvěryhodně, ale díky tomu, že se cítí mocní, dokáží vybudovat úspěšnou firmu i bez toho, aniž by potřebovali obdiv ostatních. Bývají fyzicky silní, inteligentní a praktičtí.

Kosočtvercový obličej

Perfekcionisté s nižší agresivitou, skvělou komunikací a důvěryhodností. Na druhou stranu, pokud tento typ lidí naštvete, nedivte se, co bude následovat. Raději s nimi jednejte v klidu, stojí si sami za sebou a nebojí se bránit.

obličej
Nezáleží na tom, jaký tvar obličeje máte, ale jak s ním pracujete a dokážete vyzdvihnout své přednosti.

Každý jsme individuální

Berte tento článek jako možný výklad tvarů obličeje, přece jen, jak už jsme si řekli, záleží spíše na konkrétních rysech. Neznamená to tudíž, že pokud máte daný tvar, nutně musíte být tím, co se o vás píše. Jen k tomu můžete mít větší předpoklady nebo se tak dá identifikovat většina nositelů. Jak se říká, nic není stoprocentní, tak to neberte tak vážně. Je to něco jako charakteristika znamení – někdo tomu opravdu věří, někomu je to pro smích. Jak typologie obličeje sedí na vás?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz